Trefl wygrał jeden z ważnych meczów

28 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Sławomir Sikora był najskuteczniejszym koszykarzem Trefla. Pierwszy raz w sezonie zdobył więcej niż 10 pkt. Sławomir Sikora był najskuteczniejszym koszykarzem Trefla. Pierwszy raz w sezonie zdobył więcej niż 10 pkt.

Trefl wygrał jeden z najważniejszych meczów w sezonie, który otwiera mu drogę do skutecznej walki o awans do play-off. Po bardzo wyrównanych spotkaniu żółto-czarni okazali się lepszy od Polfarmeksu Kutno 90:83 (27:25, 17:20, 15:22, 31:16). Sopocianie pokazali zespołową, skuteczną koszykówkę, a aż pięciu z nich zdobyło więcej niż 10 punktów.

SPRAWDŹ GDZIE WYBRAĆ SIĘ W WEEKEND NA KOSZYKÓWKĘ W TRÓJMIEŚCIE

TREFL: Sikora 17 (3x3, 6 zb.), Bendzius 15 (3x3, 5 zb.), Lydeka 15 (6 zb.), Michalak 12 (1x3), Popović 5 (1x3) oraz Kemp 15 (3x3), Vasiliauskas 7 (1x3), Stefański 2, Koelner 2, Dzierżak 0

Polfarmex: Mitchell 19 (1x3, 6 as., 5 st.), Auda 17, Johnson 13 (6 zb.), Malczyk 5 (1x3, 5 zb.), Grochowski 4 oraz Wołoszyn 17 (4x3), Łączyński 6 (1x3), Bartosz 2 (5 zb.), Jakóbczyk 0

Przed sobotnim spotkaniem Trefl stracił z powodu kontuzji jednego z kluczowych koszykarzy, Pawła Leończyka. Skrzydłowy podkręcił staw skokowy w poprzednim ligowym meczu, a to uniemożliwiło mu występ w sobotę w Hali 100-lecia.

Dlatego też więcej minut gry i miejsce w pierwszym składzie otrzymał Sławomir Sikora. Wcześniej, poza czterema meczami, a przypomnijmy, że mamy już 25. kolejkę, przebywał on na boisku epizodycznie. Tym razem dostał aż 28 min. gry i wykorzysta je perfekcyjnie stając się jednym z bohaterów.

Ten zaczął się od dwóch celnych rzutów za trzy punkty: Bojana Popovicia i gdynianina grającego w barwach Polfarmexu, Marcina Malczyka. Po kolejnej skutecznej próbie Popovicia oraz pierwszym trafieniu Sikory Trefl odskoczył na 7:3. Ale takie prowadzenie nie dawało w tym meczu ani chwili oddechu.

Obie drużyny grały bardzo ofensywną koszykówkę. Goście nie mieli problemów z trafianiem do specyficznych, bo bardzo twardych obręczy w Hali 100-lecia. Oni także przyjechali do Sopotu po przewagę w walce o play-off. I czynili do w pełnym składzie z Kamilem ŁączyńskimBartoszem Wołoszynem, którzy niedawno zmagali się z problemami zdrowotnymi.

Po trójce drugiego z wymienionych Polaków Polfarmex prowadził w końcówce pierwszej kwarty 25:21. Wtedy piłkę w ręce wziął w dwóch kolejnych akcja Willie Kemp i trafił w nich po trójce (27:25).

Równie zacięta była druga kwarta, która także zakończyła się celnymi rzutami. Najpierw dwa osobiste trafił Jakub Koelner, który w tym meczu zadebiutował przed sopocką publicznością, natomiast pierwszą połowę zamknął Grzegorz Grochowski (44:45).

Trefl mógł zacząć się martwić o wynik dopiero w 28. min. Wtedy trafienie zaliczył Wołoszyn, a Marcin Stefański został ukarany przewinieniem technicznym. Koszykarz Polfarmexu dołożył rzut wolny, następnie trafił Kevin Johnson i ponownie Wołoszyn (55:61). A gdy dwie trzypunktowe akcje zaliczył Kwamain Mitchell na koniec trzeciej kwarty mieliśmy na tablicy wyników 67:59 dla przyjezdnych.

Pogoń Trefla już na początku ostatniej części zapoczątkował Eimantas Bendzius. Litwin otworzył ją celnym rzutem za trzy punkty (62:67). Sopocianie byli za rywalem do 35 min. Celny rzut za dwa Michała Michalaka przywrócił im prowadzenie (77:76). Warto dodać, że Polfarmex swoje ostatnie trafienie zaliczył w 33. min. a przełamał się dopiero w 39.

Chwilę wcześniej skuteczną dobitką popisał się Sikora (82:76). Pięć punktów Łączyńskiego przerwane trafieniem Sarunasa Vasiliauskasa ponownie uczyniły mecz ciekawym (84:81). Pewne cztery rzuty wolne w wykonaniu Tadvydasa Lydeki oraz wsad na koniec meczu Sikory ustaliły wynik na korzyść Trefla. Sopocian nie wybił z rytmu nawet zegar w Hali 100-lecia, który przestał działać kilka sekund przed zakończeniem meczu.

Wyniki 25 kolejki

• TREFL Sopot - Polfarmex Kutno 90:83 (27:25, 17:20, 15:22, 31:16)
  • ASSECO Gdynia - Rosa Radom 65:77 (17:18, 11:19, 17:24, 20:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 85:71 (25:21, 20:15, 18:18, 22:17)
  • Stelmet Zielona Góra - Jezioro Tarnobrzeg 71:65 (18:18, 19:12, 14:20, 20:15)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Wikana Start 104:95 (25:24, 31:24, 22:12, 26:35)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 82:90 (27:24, 14:21, 19:29, 22:16)
  • Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 101:99 (20:27, 23:30, 29:23, 29:19)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier Toruń 73:86 (19:16, 23:21, 13:27, 18:22)

Opinie (43) 1 zablokowana

• Gratulacje za ambicję, bo grają za darmo ...

• 9 12

• Trefl!

Ważna wygrana, gratulacje i to cieszy! Klub kibica Kutna bardzo dobry i głośny! KK Trefla to porażka, kibiców KK bardzo mało. Lisek do dymisji, bo z Tobą to same czarne dni w Sopocie! Po naukę do Kutna!

• 10 11

• No i super.

Brawa z Gdyni.

• 17 0

• Trójmiejskie zespoły górą (2)

Zespoły Trefla i Asseco wygrały, Cieszy dobra postawa Sikory. Oby tak dalej...

• 14 0

• Miałeś ten wpis zrobić jutro;)))

• 5 1

• za szybko przestawiłeś się na czas letni ?

• 4 0

• Zacięty mecz. (11)

Brakowało ewidentnie Leona i jego punktów.
    Michalak odmulił się dopiero w 4 kwarcie.
    Popović wnosi dużo energii do gry.
    Szczęśliwa końcówka dla Trefla.
    Sędziowie prowadzili zawody pogodnie ale nie ustrzegli się też rażących błędów jak choćby przewinienie ofensywne (?) w półkolu podkoszowym.
    Zastrajkował zegar zawodów w oczekiwaniu na czas letni.
    Brawo Trefl.

• 9 2

• Półkole... (4)

... podkoszowe nie jest obszarem, w którym zawodnik atakujący ma prawo użyć łokcia do uderzenia w twarz obrońcy. Sędzia słusznie odgwizdał ofens i prawidłowo sygnalizował uderzenie łokciem.

• 3 3

• Jak mały nastawia się na większego

To może się liczyć z tym ze na łokieć się nadzieje....dobrze ze sędziowie się zrehabilitowali i w następnej akcji te 2 pkt zwrocili

• 2 0

• zacznijmy od tego, że mały nie był w postawie obronnej

• 4 0

• Lydeka łapał piłkę i w naturalny sposób do chwytu ułożył ramiona prostopadle do tułowia (1)

Mitchell doskakiwał do obrony (nie stał tam zanim Lydeka dostał piłkę) i nadział się twarzą bo wynika to z różnicy wzrostu. Lydeka nie zdążył wykonać żadnego ruch a już doszło do zderzenia, łapał piłkę stojąc bokiem do kosza i dopiero miał zamiar się obrócić. Przykra kontuzja ale w myśl przepisów jeśli orzekać faul w tej akcji to tylko obrońcy i nic tu nie zmieni fakt, że został bardziej poszkodowany niż faulowany przez niego atakujący.

• 5 0

• Dobrej nocy!

• 0 0

• (5)

Niedbalski nie potrafi współpracować z Michalakiem. Trzymać strzleca na ławce i grać Kempem i Sikora oznacza wyższy poziom deb.... trenera

• 8 6

• Michalak bez formy a kemp dawał ważne punkty. .na jakim meczu ty byłeś?
        Bardzo dobra rotacja trenera.

• 9 9

• Kemp zagrał może z 15 minut i pewnie ze dwa razy mniej niż Michalak więc nie przesadzaj (1)

chyba nie byłeś na meczu i powtarzasz wcześniej zasłyszane teksty

• 8 4

• Jaki"trener" tacy "liderzy"

• 5 1

• (1)

Obaj zagrali pierwszy dobry mecz w sezonie. Do tej pory to Michalak dawał wygrane więc obs...any Mariusz robi głupotę bo na play off nie będzie miał strzelca.