Wiadomości

stat

Pieniądze z Gdyni na sport dzieci i młodzieży

Ponad milion zł w pierwszym półroczu 2017

z puli przeznaczonej w 2017 roku na sport dzieci i młodzieży najwięcej pieniędzy trafi do klubów piłkarskich oraz żeglarskich.
z puli przeznaczonej w 2017 roku na sport dzieci i młodzieży najwięcej pieniędzy trafi do klubów piłkarskich oraz żeglarskich. fot. trojmiasto.pl

Ponad milion złotych Gdynia przeznaczyła na sport dzieci i młodzieży w pierwszym półroczu 2017 roku. Miasto przyznało dotacje dla około 50 klubów na prowadzenie szkolenia oraz organizację zawodów i turniejów. Najwięcej pieniędzy z tej puli otrzymają piłkarze, żeglarze oraz przedstawiciele sportów walki.



Dokładnie 1 047 975 złotych brutto przeznaczono dla gdyńskich klubów i organizacji na działalność szkoleniową, a kolejne 50 tysięcy złotych rozdzielone dla organizatorów konkretnych imprez.

W konkursie dotyczącym dofinansowania zgłoszono 81 wniosków, z których tylko 8 nie uzyskało akceptacji ze względów formalnych.

"Kryterium decydującym o wysokości dofinansowania były przede wszystkim: atrakcyjność programowa oferty, w tym wymiar i cykliczność pozalekcyjnych zajęć szkoleniowych, liczba uczestników szkolenia oraz wyniki sportowe uzyskane w zawodach objętych ogólnopolskim systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży" - czytamy w komunikacie Gdyńskiego Centrum Sportu.
Najwięcej pieniędzy trafi do młodych piłkarzy. Dziewięć klubów, które otrzymało dofinansowanie w tej dyscyplinie, podzieliło między siebie łącznie 270 tys. zł. Najwięcej z tej kwoty dostały stowarzyszenia i spółki szkolące zawodników dla Arki i Bałtyku.

Z tymi klubami pod względem wysokości dotacji może równać się Yacht Klub Polski. Na potrzeby żeglarzy otrzyma on 89 tys. zł. Łącznie cztery klubu w tej dyscyplinie zainkasują równo 200 tys. zł.

W czołówce klubów znalazła się Flota, ale na ponad 70 tys. zł wsparcia złożyły się kwoty przeznaczone na kilka dyscyplin, w tym najwięcej na lekkoatletykę, judo i strzelectwo sportowe.

Natomiast, jeśli podsumujemy dotacje, które Gdynia przekazała dla judo, boksu, karate i kick boxing to na trzecim miejscu pod względem wysokości otrzymanego wsparcia znajdą się właśnie sporty walki. Na te dyscypliny łącznie ponad 100 tys. zł.

- Środki finansowe pochodzące z dotacji pomagają w zakupie sprzętu, organizacji wyjazdów na zawody sportowe, czy dofinansowaniu działalności - wylicza Gdyńskie Centrum Sportu.
PONAD 3 MLN ZŁ DLA KLUBÓW PIŁKARSKICH ZA PROMOCJĘ GDYNI WIOSNĄ

DOTACJE GDYNI NA SPORT DZIECI I MŁODZIEŻY
kolejność według wysokości dotacji dla poszczególnych dyscyplin

Piłka nożna - 270 tys. zł
STOWARZYSZENIE INICJATYWA ARKA GDYNIA 87 000
BAŁTYK AKADEMIA PIŁKARSKA 52 000
ARKA GDYNIA - SPORTOWA SPÓŁKA AKCYJNA 40 000
STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY BAŁTYK 33 000
AKADEMIA PIŁKARSKA KP GDYNIA 27 000
OGNISKO TKKF CHECZ GDYNIA 9 000
FUNDACJA SZTORM 7 800
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY CISOWA 7 200
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ISKRA 7 000

Żeglarstwo - 200 tys. zł
YKP GDYNIA 89 000
MKŻ ARKA 74 000
UKŻ OPTI CWM 20 000
YACHT KLUB STAL GDYNIA 17 000

Koszykówka - 77 tys. zł
GDYŃSKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI 35 000
GDYŃSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI 24 000
GDYŃSKI KLUB KOSZYKÓWKI ARKA SA 16 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY OMEGA 2 000

Judo - 70 tys. zł
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GALEON 36 000
WKS FLOTA 22 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY OPTY 10 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY OMEGA 2 000

Pływanie i pływanie w płetwach 65 tys. zł
KLUB SPORTOWY DELFIN 44 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SIÓDEMKA 11 000
ODDZIAŁ PTTK MARYNARKI WOJENNEJ 10 000

Piłka ręczna - 62,975 tys. zł
GDYŃSKIE TOWARZYSTWO PIŁKI RĘCZNEJ 52 975
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY CISOWA 10 000

Lekka atletyka - 62 tys. zł
WKS FLOTA 31 000
KLUB LEKKOATLETYCZNY GDYNIA 17 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY AZYMUT 45 14 000

Gimnastyka artystyczna - 45 tys. zł
STOWARZYSZENIE GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ 22 500
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY JANTAR 22 500

Sporty walki - 40 tys. zł
KLUB SPORTOWY BOMBARDIER - boks 26 000
K.S. MAXIMUS - kick boxing 9 000
KLUB SPORTOWY SAKO 5 000

Siatkówka - 30 tys. zł
KATS ALPAT 15 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY GDYŃSKA 12 000
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY OMEGA 3 000

Rugby - 20 tys. zł
RC ARKA 17 000
WKS FLOTA 3 000

Strzelectwo sportowe - 20 tys. zł
WKS FLOTA

Tenis ziemny - 16,6 tys. zł
WKS FLOTA 13 000
GDYŃSKA AKADEMIA TENISOWA 3 600

Sztuki walki - 16 tys. zł
KARATE KLUB GDYNIA - karate tradycyjne 5 600
KLUB KARATE TRADYCYJNEGO 3 500
GDYŃSKI KLUB KYOKUSHIN -KAN KARATE-DO 3 500
POMORSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN 3 400

Szachy - 11,5 tys. zł
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY MDK GDYNIA 6 000
WKS FLOTA 5 500

Tenis stołowy - 10 tys. zł
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ORLIK 10 000

Hokej na lodzie - 10 tys. zł
HOKEJOWY UKS NIEDŹWIADKI 10 000

Podnoszenie ciężarów - 5,2 tys. zł
WKS FLOTA 5 200

Badminton - 4 tys. zł
BADMINTON SCHOOL 4 000

cheerleaders - 3,8 tys. zł
UKS ACTIVE 10 GDYNIA 3 800

armwrestling - 1,7 tys. zł
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ZŁOTY TUR 1 700

Inne
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SIEDEMNASTKA 2 800
Szkolenie dzieci i młodzieży w ramach zajęć rekreacyjnych
z zakresu piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i lekkiej
atletyki

POMORSKIE STOWARZYSZENIE AKTYWNOŚCI
TERENOWEJ KOMPOZYT 1 800
Sportowe szkolenie dzieci i 
młodzieży w ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych w 
zakresie strzelectwa sportowego

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ORLIK 1 600
Szkolenie dzieci i młodzieży w ramach zajęć
rekreacyjnych z zakresu piłki siatkowej,
koszykówki, piłki nożnej

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY CHYLONIA 1 000
rekreacja piłka siatkowa


ARKA GDYNIA CUP 2017. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘCIOWĄ

Ponadto kluby aplikowały o dofinansowanie organizacji konkretny zawodów i turniejów. Tutaj pieniądze z miasta wesprą 15 imprez sportowych na łączną kwotę 50 tys. zł. Przypomnijmy, że nie jest to jedyne źródło finansowania. Organizatorzy mogą również aplikować o środki z tytułu promocji miasta poprzez sport. Na przykład ostatnio z tej puli Stowarzyszenie Inicjatywa Arka otrzymało 21 tys. zł brutto na turniej Arka Gdynia Cup 2017.

DOTACJE GDYNI NA ORGANIZACJĘ SPORTOWYCH IMPREZ MŁODZIEŻOWY
1. Yacht Klub Polski - organizacja regat żeglarskich o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni, eliminacji do mistrzostw świata i Europy - 7 500

2. Yacht Klub Polski Gdynia - organizacja regat żeglarskich Puchar YKP Gdynia, eliminacja do mistrzostw świata i Europy dla klasy Optimist - 7 200

3. Klub Sportowy Bombardier - cykl turniejów o Puchar "Bombardierów z Wybrzeża" - 6 700

4. Klub Lekkoatletyczny Gdynia - organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży - XXII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana - 5 000

5. Wojskowy Klub Sportowy Flota - otwarty turniej w rugby TAG o Puchar Prezydenta Miasta Gdynia - 4 000

6. In Gremio - Gdyńska Olimpiada Rowerowa o Puchar Prezydenta (edycja IV) - 3 000

7. Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki - Gdynia Mini Volley Cup 2017 - 2 700

8.Koleżeńsko-Amatorskie Towarzystwo Sportowe Alpat - ALPAT VOLLEY, XI cykl ogólnodostępnych turniejów mini piłki siatkowej dla dziewcząt i chłopców - 2 500

9. Wojskowy Klub Sportowy Flota - mistrzostwa województwa pomorskiego juniorów w szachach szybkich i Puchar Gdyni - 2 350

10. Ognisko TKKF Checz Gdynia - Gdyńska Liga Podwórkowa, cykl turniejów dla dzieci i młodzieży - 2 000

11. Gdyńska Akademia Tenisowa - Majówkowy turniej sportowy dla dzieci i młodzieży w tenisa
ziemnego - 1 600

12. Klub Sportowy Sako - Okręgowy Turniej Bokserski - 1 500

13. Klub Sportowy Sako - Okręgowy Turniej Bokserski - 1 500

14. Uczniowski Klub Sportowy Azymut 45 - Otwarte mistrzostwa Gdyni w klasycznym biegu na orientację - 1 450

15. Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej Kompozyt - Liga strzelectwa sportowego - 1 000
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 57)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 28.04.2017 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

64%

247 typowań

x

19%

75 typowań

2

17%

64 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Marek Figura 37 65 59.5%
2. Marek Lamczyk 37 63 59.5%
3. Janusz Ruszkiewicz 37 62 56.8%
4. Artur Boberski 37 62 56.8%
5. Marcin Topp 37 62 56.8%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
1 Jagiellonia Białystok 30 18 5 7 56:31 59 (30)
2 Legia Warszawa 30 17 7 6 58:30 58 (29)
3 Lech Poznań 30 16 7 7 50:22 55 (28)
4 LECHIA GDAŃSK 30 16 5 9 46:37 53 (27)
5 Wisła Kraków 30 13 5 12 45:46 44 (22)
6 Pogoń Szczecin 30 10 12 8 47:40 42 (21)
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 30 12 6 12 31:38 42 (21)
8 Korona Kielce 30 12 3 15 39:55 39 (20)
9 Wisła Płock 30 10 9 11 42:44 39 (20)
10 Zagłębie Lubin 30 10 9 11 37:36 39 (20)
11 Śląsk Wrocław 30 8 10 12 34:45 34 (17)
12 ARKA GDYNIA 30 8 7 15 37:50 31 (16)
13 Cracovia 30 6 13 11 38:43 31 (16)
14 Ruch Chorzów 30 10 4 16 37:46 30 (15)
15 Piast Gliwice 30 7 9 14 31:49 30 (15)
16 Górnik Łęczna 30 7 9 14 36:52 30 (15)

Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Po 30. kolejce nastąpił podział na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Dorobek punktowy zespołów podzielono na pół z zaokrągleniem do góry.

Terminarz

28.04 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia typuj Piast Gliwice LIVE!
02.05 (wt) godz.16:00 Lech Poznań typuj ARKA Gdynia LIVE!
08.05 (pon) godz.18:00 Cracovia typuj ARKA Gdynia
22.04 (sob) godz.18:00 ARKA Gdynia 1:1 Wisła Płock LIVE!
17.04 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 2:1 ARKA Gdynia LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Gwardia Koszalin 24 14 6 4 37:21 48
2 Lech II Poznań 24 14 3 7 46:22 45
3 BAŁTYK GDYNIA 24 13 6 5 37:23 45
4 Sokół Kleczew 24 13 4 7 43:32 43
5 GKS Przodkowo 24 11 8 5 46:28 41
6 Jarota Jarocin 24 11 6 7 35:34 39
7 KKS Kalisz 24 12 3 9 31:30 39
8 Elana Toruń 24 10 8 6 46:32 38
9 Świt Skolwin 24 11 5 8 41:32 38
10 Wda Świecie 24 9 6 9 45:38 33
11 Polonia Środa Wielkopolska 24 8 8 8 31:31 32
12 Pogoń II Szczecin 24 9 4 11 31:35 31
13 Górnik Konin 24 8 5 11 28:33 29
14 Chemik Bydgoszcz 24 8 4 12 32:40 28
15 KS Chwaszczyno 24 8 2 14 40:53 26
16 Pogoń Lębork 24 7 2 15 25:49 23
17 Vineta Wolin 24 5 5 14 30:45 20
18 Leśnik Manowo 24 2 1 21 16:62 7

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane