Pierwsza połowa bez dopingu

25 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Po kontrowersyjnej akcji z udziałem Ivansa Lukjanovsa Lechia odniosła zwycięstwo nad Zagłębiem Po kontrowersyjnej akcji z udziałem Ivansa Lukjanovsa Lechia odniosła zwycięstwo nad Zagłębiem

To był słaby mecz, ale piłkarze Lechii dopięli celu. Gdańszczanie wymęczyli zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin 1:0 (0:0). Gola zaliczono jako samobójczego Michałowi Łabędzkiemu, a rywale kwestionowali, że przy tej akcji faulował Ivans Lukjanovs. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta

.

Bramka:
Łabędzki 89 (samobójcza).

LECHIA: Kapsa - K.Bąk, Manuszewski, Wołąkiewicz, Mysona - Kaczmarek, Bajić (83 Pietrowski), Surma, Rogalski - Rybski (60 Buzała), Lukjanovs.

ZAGŁĘBIE: Ptak - Kapias, Jasiński, Łabędzki, Costa - Ekwueme, M.Bartczak (90 Plizga), Świerczewski - Traore, Hanzel (88 Jackiewicz) - Mincanski.

Sędzia: Szulc (Warszawa). Widzów: 9 000. Żółta kartka: Kapias. Czerwona kartka: Świerczewski (obaj Zagłębie).

Na wniosek "Lwów Północy" oraz Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców pierwsza połowa meczu Lechia - Zagłębie Lubin ma się odbyć bez dopingu. Jest to protest przeciwko ostatnim decyzjom Komisji Ligi Ekstraklasy SA, która ukarała kluby i kibiców za wywieszenie transparentów o 17 września 1939.

PONIŻEJ APEL "LWÓW PÓŁNOCY"
Prosimy o powstrzymanie się od dopingu w pierwszej połowie meczu z Zagłębiem Lubin. Pomimo że zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest wsparcie dopingiem naszej drużyny, to ze względu na wagę i szczytne cele protestu powinniśmy go uszanować. Dopiero przed drugą połową odśpiewamy nasze tradycyjne "O nasz…". W drugiej połowie dopingujemy zespół z całych sił.

Jeżeli widzisz, że osoba stojąca obok Ciebie nie stosuje się do postanowień protestu, zwróć jej grzecznie uwagę i wytłumacz powody tej akcji kibiców
akcja ma objąć wszystkie stadiony ekstraklasy w najbliższy weekend. Przypomnijmy, że na Lechię nałożono karę w wysokości 5 tysięcy złotych. Pieniądze na grzywnę zebrali politycy z Rady Miasta i parlamentu.

0' Lechia z dwoma zmianami w składzie. Tak jak sugerowaliśmy w zapowiedzi do bramki wszedł Kapsa, a w ataku gra Rybski. Dla obu to pierwsze spotkania w tym sezonie w podstawowym składzie.

0' sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę. Tym razem nie ma kompletu na trybunach.

0' losowanie stron boiska przez kapitanów Wołąkiewicza i Ptaka.

1' rozpoczęło Zagłębie. Trybuna pod zegarem Lechii jest pusta. Natomiast wisi transparent "17.09.1939 - Czwarty rozbiór Polski". Pierwszym akcjom piłkarzom towarzyszą brawa.

2' gwizdy traktują apel spikera o zdjęcie nieregulaminowych transparentów. Na jednym z nich napisano "Lechia to duma, Banda antykomuna", na innym "Bóg Honor Ojczyzna 5000 zł Cena Patriotyzmu"

3' na sektorze gości także transparent: "Chcemy wolności słowa"

6' pierwszy strzał w tym meczu, niecelnie uderzał Mincanski.

7' ładna akcja Lechii. Rozpoczął ją Surma, następnie piłkę wymienili Rybski z Lukjanovsem, a strzał oddał Kaczmarek. Marcin niezbyt czysto trafił w piłkę i Ptak pewnie ją złapał.

8' Hanzel zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i dobrze na przedpolu interweniował Kapsa.

10' po dośrodkowaniu Mysony główkował Rybski. Celnie, ale za słabo, aby zaskoczyć Ptaka.

11' niepotrzebna wymiana pod własną bramką podań między K.Bąkiem a Kapsą.

12' Rogalski faulował w polu karnym Zagłębia

14' Rybski przed polem karnym, ale za długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę

17' Kapsa znów czujnie na przedpolu i Traore nie miał szans dojść do piłki.

20' strzał z wolnego z około 30 metrów Costy. Kapsa z kłopotami wybił wybił piłkę na róg.

22' pierwszy róg dla Lechii wywalczył Lukjanovs

23' najlepsza okazja Lechii. Po wyrzucie piłki z autu przez K.Bąka, jej lot przedłużył Bajić, ale niecelna główka Rybskiego zakończyła tę akcję.

25' na razie bardzo słaby mecz, niewiele płynnych akcji

27' seria kiksów z obu stron daje róg Lechii. "Do kadry ich" - krzyczą kibice ironicznie.

28' już róg po drugiej stronie boiska. Podobnie jak ten dla Lechii zmarnowany przez niezbyt dobre dośrodkowanie.

29' wolny z 30 metrów dla Zagłębia, tym razem dośrodkowanie i pewnie interweniuje Kapsa.

32' dwa rzuty rożne z rzędu dla Lechii. Każdy z innej strony boiska, ale ten sam wykonawca - Kaczmarek. Bez zagrożenia dla bramki Zagłębia.

34' Manuszewski zaciekle atakowany przez Traore nie stracił piłki

35' Wołąkiewicz próbował dodać życia akcji Lechii. Stoper posłał dobre, długie podanie, ale Kaczmarek źle przyjął piłkę i był... aut.

39' Kaczmarek próbował wywalczyć róg, ale skończyło się wybicie piłki od bramki dla Zagłębia.

41' pada Lukjanovs nieopodal pola karnego, ale sędzia puszcza grę

42' Jasiński potrzebuje pomocy masażysty

43' piąty rzut rożny dla Lechii, tym razem krótkie rozegranie, ale znów nie było zagrożenia dla bramki rywali.

45' sędzia dolicza jedną minutę

45' dobrze włączył się do ataku Lechii Manuszewski, podał do K.Bąka, ale dośrodkowanie prawego obrońcy Łabędzki posłał na róg. Po dośrodkowaniu nie trafił w piłkę Lukjanovs.

45+1' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY, najsłabszej w tym sezonie przy Traugutta. Nieśmiałe gwizdy żegnają schodzących do szatni piłkarzy.

46' w przerwie nieoczekiwanie rozgorzał pojedynek na doping, gdyż z sektora gości próbowano skandować "Arka Gdynia". Szybko ten głos zakrzyczano w Gdańsku.

46' Drugą połowę rozpoczęła Lechia przy ogłuszającym dopingu z trybun. Kibice zajęli miejsca m.in. pod zegarem.

46' obie drużyny grają bez zmian

48' złe przyjęcie piłki przez Rogalskiego zniweczyło niezłą akcję Lechii

49' w polu karnym Zagłębia leży Bajić. Konieczna interwencja masażystów Lechii.

50' dobra piłka ze środka boiska Rogalskiego do wbiegającego prawym skrzydłem Bajicia. Dośrodkowanie Serba piłkarze lubińscy wybili na róg. Niestety, korner znów nie przyniósł zagrożenia.

53' uderzenie Surmy z około 25 metrów, ale mocno niecelne

55' strzał z wolnego w Mysony w mur i będzie już ósmy róg dla Lechii. Znów bez żadnego efektu.

56' Kapsa ubiegł Hanzela

57' dziewiąty róg dla Lechii. Obrońcy wybijają dośrodkowanie Kaczmarka.

57' Bajić stracił piłkę w środku boiska, ale w porę obrońcy przerwali kontrę Zagłębia.

58' przygotowany do zmiany Buzała

60' Buzała zmienia Rybskiego, który nie wykorzystał szansy danej mu przez trenera.

63' dośrodkowanie Kaczmarka zbyt mocne

65' Zagłębie nastawione jest jedynie na przeszkadzanie Lechii, a gdańszczanie nie potrafią zrobić użytku z optycznej przewagi. Dlatego mecz jest wyjątkowo słaby.

66' Lukjanovs nie opanował piłki w polu karnym, mimo że wykonał niemal szpagat

67' na boisku leży Świerczewski.

68' dośrodkowanie Kaczmarka tym razem z prawej strony boiska znów do nikogo.

69' obrońcy Lechii poradzili sobie z jednym z żywszych ataków Zagłębia

70' Mysona zabrał piłkę Micanskiemu. Gdyby nie interwencja Arka, Bułgar byłby sam na sam z bramkarzem.

70' natychmiastowa odpowiedź Lechii. Ptak ubiegł Buzałę.

72' Nowak zmienił Surmę, który grał po chorobie, ale nie miał sił na cały mecz.

74' Najlepsza akcja dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rożnego Bartczaka główkował Traore, a Kapsa pięknie obronił. Przy próbie dobitki bramkarz Lechii był faulowany.

76' główka Lukjanovsa, ale broni Ptak.

77' wolny dla Lechii z około 30 metrów. Bajić dobrze uderzył po ziemi. Broni Ptak.

81' zaskakujący strzał z dystansu Micanskiego. Nieznacznie niecelny

83' ostatnia zmiana w Lechii. Za Bajicia wszedł Pietrowski.

84' żółta kartka dla Kapisa za faul na Kaczmarku

87' dwunasty rzut rożny dla Lechii. Tym razem dośrodkował Nowak, ale na najniższego Buzałę, który musiał przegrać pojedynek główkowy z obrońcami.

89' 1:0 dla LECHII! Po dośrodkowaniu Kaczmarka piłka znalazła się w siatce. Lukjanovs ostro zaatakował Łabędzkiego. Sędzia nie odgwizdał faulu, a bramka jest samobójcza!

90' czerwona kartka dla Świerczewskiego! Po gwizdku uderzył lub odepchnął Lukjanovsa.

90' sędzia doliczył pięć minut

90+1' zmiana w Zagłębiu. Plizga za Bartczaka.

Tabela wprowadzona: 2009-09-27

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Polonia Bytom - Arka Gdynia 3:1 (2:0), Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (0:0), Korona Kielce - Piast Gliwice 3:2 (0:1), Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0, Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:1 (2:1), Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 0:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 0:0.

Opinie (184) ponad 100 zablokowanych

• ***Lechia Gdańsk*** (3)

Tylko Zwycięstwo!

• 61 23

• Widzów 9.000 (2)

...chyba faktycznie lepeij nie wpuszcac ich na baltic arene bo tylko popsuja a i z ich liczby dochód niewielki

• 4 6

• a w takim razie poco arce buduja stadion na 15tysiecy,,skoro na mecze chodzi zaledwie 5 kola..haha (1)