Pierwsza wygrana trenera Czeczuro

28 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Centrum Wzgórze Gdynia wygrało po serii czterech porażek. Do zwycięstwa zespół poprowadziła Antonia Bennett, zdobywczyni 15 punktów. To ona oddała rzut, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gdynianek. Centrum Wzgórze Gdynia wygrało po serii czterech porażek. Do zwycięstwa zespół poprowadziła Antonia Bennett, zdobywczyni 15 punktów. To ona oddała rzut, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gdynianek.

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia wygrały w Łańcucie z AZS OPTeam Rzeszów 64:62 (17:10, 20:26, 17:15, 10:11). Wygraną w zaległym spotkaniu 4. kolejki przełamały serię czterech porażek, a także zaliczyły pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Wadima Czeczuro. Gospodyniom nie pomogła nawet świetna dyspozycja Leah Metcalf, która trafiła aż siedem rzutów za 3 punkty.

AZS OPTEAM: Metcalf 23 (7x3), Kuncewicz 10, Kaczmarska 8, Kędzia 4 (9 zb.), Mukosiej 2 - Kotnis 13, Rafałowicz 2, Krzywoń 0.

CENTRUM WZGÓRZE: Bennet 15 (7 zb.), Misiuk 13 (8 zb.), Dixon 11 (6 as.), Kassing 4, Ziętara 0 - Małaszewska 9, Rhea 8, Marciniak 2, Śnieżek 2.

71% 252 typowania CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

Lepiej w spotkanie weszły podopieczne Wadima Czeczuro, które otworzyły je serią 7:0. Choć gospodynie zdołały nieco odrobić straty po trafieniu byłej skrzydłowej gdyńskiego klubu Magdaleny Kaczmarskiej i rzucie zza łuku Leah Metcalf, to właśnie z siedmiopunktową przewagą gdynianki zakończyły pierwszą partię, w której po sześć punktów rzuciły Lorin DixonMałgorzata Misiuk.

Druga partia to przede wszystkim popis Metcalf. Pozyskana przez rzeszowski zespół z wycofanego z ligi KK ROW Rybnik Amerykanka trafiła w niej aż cztery rzuty za trzy punkty i to głównie dzięki niej gospodynie zdołały zmniejszyć straty do jednego "oczka" o do przerwy gdynianki prowadziły już tylko 37:36.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od "trójki" Antonii Bennett, ale bardzo szybko zripostowała jej Metcalf trafiając zza łuku po raz szósty w tym spotkaniu. Gdynianki starały się odskoczyć rywalkom, ale gdy tylko udało im się zbudować dystans pięciu punktów, akademiczki znów się zbliżały.

Na początku czwartej kwarty gospodynie zdołały nawet po raz pierwszy objąć przewagę po dwóch trafieniach z rzędu Anny Kuncewicz (55:54). Prowadzenie do końca meczu zmieniało się jeszcze kilka razy między innymi po "trójkach" Matcalf i Talisy Rhea. Gdy po raz kolejny serię czterech punktów z rzędu zanotowała Kuncewicz, przy stanie 60:62 o czas poprosił trener Czeczuro.

To samo szkoleniowiec zrobił 20 sekund później, zaraz po tym jak zablokowana została Bennett. Niestety, po kolejnej przerwie koszykarki Centrum Wzgórza zbyt długo rozgrywały akcję tracąc piłkę po błędzie 24 sekund.

Nie tylko one miały jednak problemy ze zdobyciem punktów. Przez blisko trzy minuty piłka nie wpadła do żadnego z koszy. Niechlubną serię przełamała Bennett doprowadzając do remisu po 62. Na niespełna minutę do końca gry błąd 24 sekund popełniły tym razem gospodynie, a o kolejną przerwę poprosił Czeczuro.

Na prowadzenie gdynianki wyprowadziła Bennett, a rzeszowiankom na odpowiedź pozostało tylko osiem sekund. Rzut dający szansę na wyrównanie spudłowała jednak Aneta Kotnis.

Dla koszykarek Centrum Wzgórze było to pierwsze zwycięstwo od czterech spotkań i trzecie w sezonie. To także debiutancka wygrana trenera Czeczuro, który po raz trzeci prowadził gdyńską ekipę po tym jak zastąpił na stanowisku Mirosława Noculaka. Kolejny mecz jego zespół rozegra w sobotę o godzinie 16:00, gdy do hali sportowo-widowiskowej przyjedzie Widzew Łódź.