Arka "przejechała" Kolejarza

28 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piotr Kuklis otworzył i ustalił wynik meczu z Kolejarzem Stróże. To jego pierwsze spotkaniach w barwach Arki, w którym strzelił dwa gole.  Piotr Kuklis otworzył i ustalił wynik meczu z Kolejarzem Stróże. To jego pierwsze spotkaniach w barwach Arki, w którym strzelił dwa gole.

Długo wydawało się, że po raz kolejny Arka odda punkty w I lidze po prezencie dla rywala. Tym razem wielkanocnego zajączka rywalom podarował Damian Krajanowski. Na szczęście w ostatnich minutach spotkania żółto-niebiescy zdołali przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. Gdynianie pokonali Kolejarza Stróże 3:1 (1:1). Był to ich pierwszy sukces przy ul. Olimpijskiej od 5 października ubiegłego roku, gdy ograli Miedź Legnica 1:0.

KOLEJARZ KOLEJARZ
Miszczuk - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Pietkiewicz, Pruchnik, Radzewicz - Kuklis, Marcus
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Nejman, Winkler
Widzów: 3012
Zarychta - Cichy, Markowski, Niane, Walęciak - Stefanik, Arłukowicz - Wolański, Adamek, Nitkiewicz - Kowalczyk
  • 55' Krajanowski Zmiany Kubowicz
  • 56' Pietkiewicz Zmiany Szwoch
  • 64' Grzelak Zmiany Surdykowski
  • 73' Nitkiewicz Zmiany Gryźlak
  • 77' Arłukowicz Zmiany Kurowski
  • 13' Kuklis
  • 85' Marcus (karny)
  • 89' Kuklis
  • 41' Nitkiewicz
  • 84' Walęciak
  • 90' Gryźlak

Paweł Sikora Paweł Sikora
POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
PAWEŁ SIKORA (Arka)
: Dziękuję też piłkarzom oraz kibicom. Publiczność jest naprawdę 12 zawodnikiem. Nawet te osoby, które za naszą łatwą krzyczą na nas, bo i to mobilizuje. Mimo gwizdów zawsze będę chciał grać ofensywnie. To zawsze pewne ryzyko.

Tym bardziej, że w drugiej połowie zagraliśmy "wyższym" pressingiem", staraliśmy się odbierać piłki już na połowie rywala. Ta strategia dała pozytywny wynik, gdyż zagraliśmy mądrze. Cieszę się z trzech punktów.

Dobre zmiany dali Szwoch i Krajanowski. Zejście Krajanowskiego było wymuszone urazem, a nie straconą bramką. Damian winę za tę sytuację wziął na siebie, bo bramkarz krzyczał do niego, że ma rywala na "plecach".

Pozytywnie ocenia występ Miszczuka, a także Pietkiewicza. Kubowicz wszedł w trudnym momencie. Uważam, że stać go na lepszą grę.

Przemysław Cecherz Przemysław Cecherz
PRZEMYSŁAW CECHERZ (Kolejarz): Gratuluję Arce, ale szkoda mi moich chłopaków. Włożyli dużo sił, aby uzyskać tutaj korzystny wynik, co było naszym celem.

Defensywna gra, którą prezentowaliśmy w pierwszej połowie, nie do końca była naszym celem. Po prostu Arka nas zepchnęła do obrony. Potem mieliśmy 3 dobre sytuacje. Gdybyśmy je zamienili na bramki, mecz mógłby ułożyć się inaczej.

Kluczowe znaczenie miał karny. Wit Żelazko o takich mówił, że są "miękkie", a ten dla Arki był nawet bardzo miękki. Jeśli sędzia zagwizdał w naszym polu karnym, powinien to samo zrobić z drugiej strony, gdy Kowalczyk w walce powietrznej był popychany.

Przygotowania do tego meczu utrudniły nam powołania do reprezentacji juniorskich. Trzeba zastanowić się nad tą sytuacją, gdy utrzymujemy przepis o obowiązkowym młodzieżowcu w meczu I ligi. Ja w tym tygodniu nie miałem tylko jednego gracza, bo reszta wyjechała na kadrę, a ponadto jeden wrócił z niej z kontuzją.

• Marcus da Silva i Kamil Nitkiewicz

dwie zmiany w Arce w porównaniu z "11" z Łęcznej, debiutuje w gdyńskiej bramce Miszczuk, a na środku pomocy po raz pierwszy w podstawowym składzie znalazł się 17-letni Pietkiewicz (ARKA)
z piłkarzy, którzy grali w reprezentacji Polski do lat 21 i 20 w "18" znalazł się tylko Szwoch, Rzuchowski i Szromnik poza kadrą meczową
na trybunach dużo mniej kibiców niż na spotkaniu z Cracovią, liczbę widzów tradycyjnie podamy, gdy otrzymamy odczyt ze stadionowych kołowrotków, te dane znane są najczęściej w drugiej połowie
mroźny wieczór w Gdyni, ale murawa zielona, śniegu nie ma nawet poza liniami bocznymi
piłkarze przy dźwiękach "Roty" Arki wychodzą do prezentacji, kibice wstali z miejsc
goście w białych strojach, Arka tradycyjne barwy, żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki
piłkarze Arki wykonali kilka sprintów przy linii bocznej pod okiem trenera Ignatiuka, a następnie stanęli na własnej połowy w okręgu, w którym się mobilizowali
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
"Arkowcy, minuta ciszy" - skanduje sektor "Górka", to dla upamiętnienia wydarzeń z Wrocławia sprzed lat, gdy zginął jeden z gdyńskich kibiców
3'
"Mari, pamiętamy!" - głośne skandowanie z "Górki"
3'
epitety pod adresem... Wisły
3'
spiker apeluje o kulturalny doping
3'
wulgarnie także pod adresem Śląska i Lechii
4'
kolejne apele spikera
4'
rusza doping dla Arki
4'
na boisku dośrodkowanie z wolnego Radzewicza (ARKA) w pole karne rywali, dobrze interweniuje defensywa gości
6'
niecelny strzał Pruchnika (ARKA)
7'
indywidualna akcja Marcusa (ARKA), wywalczył róg
8'
dośrodkowanie z rogu Radzewicza (ARKA), Pruchnik (ARKA) w trudnej pozycji celnie główkował, ale strzał był za słaby, aby zaskoczyć bramkarza
9'
Miszczuk (ARKA) czujnie poza polem karnym, wybija piłkę w aut
11'
Arka ma optyczną przewagę, Kolejarz przyjmuje gdynian na własnej połowie i tutaj im przeszkadza, na razie skutecznie
12'
Kowalczyk (KOLEJARZ) w polu karnym Arki, ale przegrał pojedynek z Tomasikiem (ARKA)
13'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. dobra akcja lewą stroną Radzewicza z Tomasikiem, Piotr zagrał do Kuklisa, ten nie trafił najpierw w piłkę, ale szybko uderzył jeszcze razi i tym razem piłka wpadła do siatki
15'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA), Zarychta (KOLEJARZ) wyszedł na przedpole i choć miał kłopoty to piłkę złapał
17'
przypomnijmy, że Arka nie wygrała w Gdyni w I lidze od 5 października ubiegłego roku, kiedy pokonała u siebie Miedź Legnica
18'
dobry wślizg Krajanowskiego (ARKA), wygarnął piłkę spod nóg Kowalczyka (KOLEJARZ), róg dla Kolejarza
18'
po dośrodkowaniu z rogu były kłopoty z wybiciem piłki z "16" Arki, ale z opresji miejscowych wywabił gwizdek o spalonym
21'
gol uspokoił Arkę, Kolejarz próbuje zagrać nieco odważniej, ale z tej zbitki postaw wychodzi na razie kopanie piłki w środku boiska
22'
trener Sikora chce jednak lepszej gry, podszedł do linii i udziela wskazówek Pruchnikowi (ARKA), jednocześnie kazał rozgrzewać się trzem rezerwowym
23'
dobra piłka Pietkiewicza (ARKA) do Marcusa (ARKA), ale ofiarną interwencją przeciął to podanie Niane (KOLEJARZ), będzie róg
23'
bez zagrożenia dla bramki Kolejarza po dośrodkowaniu z rogu Kolejarza
24'
zagranie z obrony, z pominięciem drugiej linii gości, na spalonym Kowalczyk (KOLEJARZ)
24'
kolejny długi przerzut Kolejarza, dobrze głową piłkę wybił Jarzębowski (ARKA), choć atakowało go dwóch rywali
25'
"Ten mecz musimy wygrać" - przypomina gospodarzom skandowanie z trybun
26'
po dośrodkowaniu z rogu Radzewicza (ARKA) piłkę przechwycił przed polem karnym Grzelak (ARKA), wrzucił ją 7 metrów od bramki, główkował Marcus (ARKA), ale niecelnie
28'
Brodziński (ARKA) dobrze powstrzymał Kowalczyka (KOLEJARZ), a Miszczuk (ARKA) uratował jeszcze Arkę przed rogiem
30'
Jarzębowski (ARKA) wybił piłkę wysoko w trybuny, ale znów był szybszy od Kowalczyka (KOLEJARZ)
32'
"Arka gol!" - z trybun
33'
kolejna udana akcja Tomasika (ARKA) i Radzewicza (ARKA), dogranie przed pole karne do Grzelaka (ARKA), ale tym razem Rafałowi odskoczyła piłka od nogi
34'
zbyt głębokie dośrodkowanie Radzewicza (ARKA) z wolnego, bramkarz Kolejarza złapał piłkę
35'
ostre dośrodkowanie Tomasika (ARKA) w pole karne, nikt nie zamykał akcji, spóźniony Grzelak (ARKA) nie dogonił piłki
37'
wrzutka Kolejarza, pewna interwencja Jarzębowskiego (ARKA)
38'
Kuklis (ARKA) w indywidualnej akcji stracił piłkę
39'
coraz więcej długich piłek Kolejarza, Kowalczyk (KOLEJARZ) znów na spalonym
40'
dobry powrót Tomasika (ARKA) przerwał kolejną kontrę gości
41'
[1:1] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nitkiewicz. Fatalny błąd Krajanowskiego! Po dośrodkowaniu Wolańskiego kapitan Arki zamiast wybić piłkę, próbował odbić ją klatką piersiową do bramkarza, Nitkiewicz szybciej dopędził do piłki niż Miszczuk i zdobył wyrównanie
41'
"Areczko, gramy do końca" - skandowanie z trybun
41'
Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - skandowanie z trybun
44'
faul na Kuklisie (ARKA), około 27 metrów od bramki Kolejarza
45'
zamiast strzału kombinacyjne rozegranie tego wolnego i strata piłki przez Arkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE 1:1
Koszmar z Łecznej trwa, Arka jest lepsza, ale znów prezentuje gola rywalom
46'
od środka grę wznowił Kolejarz, obie drużyny bez zmian w składach
46'
niecelny strzał Grzelaka (ARKA) z dystansu
46'
oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu - 3012 kibiców
48'
indywidualna akcja Radzewicza (ARKA), strzał sprzed pola karnego, po rykoszecie piłka wyszła poza boisko, będzie róg
48'
bez zagrożenia dla bramki Kolejarza po rogu Arki
49'
zamieszanie w polu karnym Kolejarza po akcji Grzelaka (ARKA), ale nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę gości
52'
tym razem niepewnie w obronie Brodziński (ARKA), na szczęście Miszczuk (ARKA) szybszy od Kowalczyka (KOLEJARZ) przy piłce
52'
Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
54'
Miszczuk (ARKA) pewnie łapie piłkę po słabym strzale z dystansu Kolejarza
55'
ARKA przeprowadza zmianę na prawej obronie. Boisko opuszcza Krajanowski, w jego miejsce wchodzi Kubowicz, dla którego jest to debiut w Arce
56'
Zarychta (KOLEJARZ) zbyt krótko pauzuje po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza (ARKA), strzał sprzed pola karnego Marcusa (ARKA) nad poprzeczką
56'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietkiewicz, w jego miejsce wchodzi Szwoch, który wczoraj rozegrał 69 minut w meczu Polska - Włochy do lat 20
57'
niecelny strzał Szwocha (ARKA) od razu po wejściu na boisko
59'
groźna akcja Kolejarza rozprowadzonego przez Wolańskiego (KOLEJARZ), na spalonym tym razem Nitkiewicz (KOLEJARZ)
61'
coraz śmielej Kolejarz, w pole karne wrzucał piłkę Adamek (KOLEJARZ), nikt nie zamknął tej akcji
62'
"Arkowcy gol!" - śpiewy na trybunach, ale po stracie gola gra gospodarzom się nie klei
62'
groźna kontra, Wolański (KOLEJARZ) do Kowalczyka (KOLEJARZ), Miszczuk (ARKA) z trudem odbił piłkę po strzale najlepszego strzelca I ligi, zdobywcy w tym sezonie 14 goli
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelak, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
65'
niecelny strzał Pruchnika (ARKA) sprzed pola karnego
67'
po wejściu Surdykowskiego (ARKA) do ataku na prawe skrzydło został przesunięty Marcus (ARKA)
68'
słaby strzał Surdykowskiego (ARKA), piłka w rękach Zarychty (KOLEJARZ)
69'
Jarzębowski (ARKA) wybił piłkę, która zmierzała do bramki! Tym razem nieporozumienie Kubowicza (ARKA) i Miszczuka (ARKA), które znów próbował wykorzystać Nitkiewicz (KOLEJARZ)
70'
zbyt głębokie dośrodkowanie Tomasika (ARKA), pewnie łapie piłkę Zarychta (KOLEJARZ)
71'
długi wrzut z autu gości, Brodziński (ARKA) twardo zaatakował Kowalczyka (KOLEJARZ), ale zgodnie z przepisami, napastnik Kolejarza nie doszedł do piłki
73'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nitkiewicz, w jego miejsce wchodzi Gryźlak.
74'
Szwoch (ARKA) faulowany 20 metrów od bramki
75'
dobry strzał z wolnego Radzewicza (ARKA), ale jeszcze interwencja Zarychty (KOLEJARZ)
75'
"Areczko, my chcemy gola" - z trybun
76'
Radzewicz (ARKA) wywalczył róg
77'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arłukowicz, w jego miejsce wchodzi Kurowski.
77'
po dośrodkowaniu z rogu Radzewicza (ARKA) niecelny strzał Szwocha (ARKA)
78'
dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), Surdykowski (ARKA) nie sięgnął piłki głową
79'
zbyt mocne dośrodkowanie Tomasika (ARKA), piłka opuściła boisko
80'
strzał nad poprzeczką po indywidualnej akcji Marcusa (ARKA)
82'
Surdykowski (ARKA) na linii pola karnego faulował Cichego (KOLEJARZ)
83'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
83'
dośrodkowanie Tomasika (ARKA), ale nikogo nie ma na zamknięcie tej akcji
84'
Żółtą kartką został ukarany Walęciak (KOLEJARZ) za faul na Marcusie tuż przy linii bocznej pola karnego
85'
Po dośrodkowaniu z wolnego w polu karnym pada Brodziński (ARKA), karny dla Arki!
85'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus (karny). Zmylony bramkarz po technicznym strzale Brazylijczyka z jedenastki
86'
Marcus (ARKA) 9. golem w tym sezonie sprawił sobie prezent urodzinowy, ta rocznica przypada jutro
86'
strzał z dystansu Adamka nad poprzeczką
87'
Brodziński (ARKA) dobry wślizg, przerwany atak Kowalczyka (KOLEJARZ)
89'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Wrzutka Surdykowskiego z prawego skrzydła, Radzewicz wycofał piłkę, a nabiegający Kuklis strzelił obok bramkarza
90'
2 minuty doliczone
90'

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Kolejarz Stróże 3:1 (1:1)
  • ŁKS Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Warta Poznań 2:0 (0:0)
  • GKS Katowice - Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0)
  • GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz (nie odbył się)
  • Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (przełożony na 1.05)

Opinie (112) ponad 10 zablokowanych

• (1)

Areczko, gramy do końca!! :-D

• 57 22

• Lechia gratuluje wygranej !

• 9 4

• Jaka rewelacyjna frekwencja....żal (9)

• 42 75

• Nie wiem dlaczego (2)

Arka czesto gra mecze w tridium paschalnym o porze, gdzie zwykli pobozni Gdynianie spedzaja czas w kosciele na wielkotygodniowych religijnych medytacjach. Pamietam jak pare lat temu rezurekcyjna, wielkosobotnia procesje w NSPJ na Batorego zaklocal spiew radujacych sie ze zwyciestwa Arki kibicow, bedacych na pewnej fazie. Dla mnie, kibica Arki i poboznego chrzescijanina to skandal organizowac mecz o takiej porze.

• 14 13

• Ci poborzni co na biedronia głosowali? (1)

17 000 geji głosowało na pupila Gdyni ci sami co na meczach gacie ściągali i pupe pokazywali :) Znudziło się widocznie gej party na stadionie słup arena Bałtyku ;)

• 5 6

• ANALFABETA !!

Boże , widzisz i ....

• 5 1

• Areczka wygrała to trzeba się do frekwencji przyczepić!!!!!