Pierwsza porażka piłkarzy Bałtyku Gdynia

mik
27 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
W wyjazdowym starciu z Sokołem Kleczew Bałtyk na prowadzenie wyprowadził Wojciech Zyska (po prawej). Jednak w drugiej połowie Karol Szopiński oraz jego koledzy z defensywy dali się dwukrotnie zaskoczyć rywalom. W wyjazdowym starciu z Sokołem Kleczew Bałtyk na prowadzenie wyprowadził Wojciech Zyska (po prawej). Jednak w drugiej połowie Karol Szopiński oraz jego koledzy z defensywy dali się dwukrotnie zaskoczyć rywalom.

Pierwszą porażkę w tym sezonie zanotowali piłkarze III-ligowego Bałtyku Gdynia. Podopieczni Marcina Martyniuka na wyjeździe ulegli Sokołowi Kleczew 1:2 (0:1), choć od 35 minuty prowadzili po bramce Wojciecha Zyski. Decydujące trafienie gospodarze zanotowali chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Bramki: Zyska 35 - Antosik 61, Bajerski 90

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Proena, Wypij, Wesołowski - Kuzimski, Zyska, Sosnowski, Poręba - Bejuk, Ruszkul (49 Jadanowski)

Od początku sezonu trener Marcin Martyniuk jest konsekwentny w swoich wyborach, a ewentualne zmiany w składzie wymuszają na nim jedynie kontuzje. Po raz drugi z rzędu na środku obrony wystąpił Arkadiusz Proena, który wskoczył do wyjściowej "11" pod nieobecność Piotra Karasińskiego.

Z kolei na prawej pomocy zagrał strzelec bramek dla Bałtyku w meczach z Wdą Świecie oraz GKS Przodkowo - Mateusz Kuzimski. Jego występ od pierwszej minuty spowodowany był urazem pięty Krzysztofa Garczewskiego, który pozostał w Gdyni.

SKROMNE ZWYCIĘSTWO GDYNIAN NAD KKS

Biało-niebiescy rozpoczęli spotkanie ofensywnie i dążyli do szybkiego zdobycia bramki. Pierwsze próby nie znalazły drogi do siatki gospodarzy, ale konsekwencja oraz upór gdynian dały pożądane efekty. Na 30. metrze od bramki rywali podanie od Tomasza Bejuka otrzymał Wojciech Zyska, który mierzonym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Danielowi Szczepankiewiczowi.

Zaledwie cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy trener Martyniuk był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzji nabawił się bowiem strzelec zwycięskiej bramki w starciu z KKS Kalisz, Piotr Ruszkul. W miejsce napastnika szkoleniowiec gdynian desygnował na plac boju obrońcę, Jacka Jadanowskiego.

WYCHOWANEK LECHII CHCE AWANSOWAĆ Z BAŁTYKIEM DO II LIGI

Niedługo potem do wyrównania doprowadzili gospodarze. Strzelcem bramki był Jakub Antosik. Miejscowi w drugiej części gry prezentowali się dużo lepiej niż przed przerwą i to oni byli stroną przeważającą. Piłkarze Sokoła dopięli swego chwilę przed końcowym gwizdkiem, a w roli głównej wystąpił Arkadiusz Bajerski, który wykończył kontrę swojego zespołu.

Dla gdynian było to pierwsze ligowe niepowodzenie od ośmiu spotkań. Po raz ostatni biało-niebiescy zaznali goryczy porażki 3 maja w Koszalinie, gdzie ulegli miejscowemu Bałtykowi 1:2.

Wyniki 4 kolejki

• Sokół Kleczew - BAŁTYK GDYNIA 2:1 (0:1)
  • Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - Chemik Bydgoszcz 1:3 (1:0)
  • Swit Skolwin - KS Chwaszczyno 2:2 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Lech II Poznań 2:1 (2:0)
  • Wda Świecie - Vineta Wolin 1:0 (0:0)
  • GKS Przodkowo - Polonia Środa Wielk. 2:2 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Elana Toruń 1:5 (0:3)

• 14 10

• Co robi obecnie trener Gierszewski ? Albo Adam Walczak ? (1)

jw

• 10 10

• TRENER OK

TRENER OK ZARZAD DO WYMIANY

• 8 11

• Awans? Zapomnijmy... (4)

Zbieramy baty od mieścin, o których nie jeden z nas pierwszy raz właśnie ma okazję usłyszeć, Jarota pomału najzwyczajniej odjeżdża, więc jak w tytule... Kuzimski miał i owszem sezon- jeden i na tamtym jak widać skuteczność zakończył. Wstyd Panowie, wstyd!
    .

• 25 15

• A kto mowi o awansie? Kilku zawodnikow ma ambicje i to dobrze bo bez niej bysmy spadli jeszcze nizej. Jatota przegra jeszcze nie jeden mecz tak jak i my. Owszem czolowka powoli sie klaruje. Nie zapominajmy ze ten Kleczew od kilku lat zajmuje czolowe lokaty w grupie wielkopolskiej. Dopingujmy z calych sil druzyne bo dzisiaj jak ktos autobusu pod nos nie podstawi to juz za daleko na wyjazd. Pokazmy pewien poziom z naszej strony i pozniej wymagajmy tez od druzyny. W poprzednim sezonie wygladalo to calkiem przyzwoicie jak na 4ligowe realia.

• 13 8

• Chłopie, jaki awans?! (2)

Z czym do czego?! Ani skład ani finanse na awans, niestety. Sukcesem będzie zajęcie miejsca w pierwszej 6-tce tej grupy, o wiele mocniejszej niż nasza ostatnia, która była przecież jedna z najsłabszych. Czas na pobudkę z mrzonek!

A poza tym, znów niestety, już pojawiają się kontuzje. Brak Karasia robi w obronie swoje, teraz Garczewski i Ruszkul.

Porażka z Sokołem nie jest zaskoczeniem i dla obserwujących grę Bałtyku nie powinna być.

• 12 3

• (1)

Zgadzam się poza tym, że nasza grupa była najsłabsza. Pamiętajmy, że ta grupa "wydelegowała" do 2 ligi Kotwicę, Błękitnych i Gryfa, a swego czasu także Bałtyk, a do 1 ligi wypromowała Bytovię i Chojniczankę. W e-klasie ten region reprezentują Lechia, Pogoń i Arka, więc Pomorze liczebnie jest jednym z najsilniejszych regionów w ligach centralnych. Po prostu zasoby się skończyły i już teraz nie ma komu awansować.