Dominacja gdańskich florecistów w MP

mik
1 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy floreciści po raz kolejny udowodnili, że w Polsce nie mają sobie równych i zdobyli komplet medali w rywalizacji indywidualnej. Gdańscy floreciści po raz kolejny udowodnili, że w Polsce nie mają sobie równych i zdobyli komplet medali w rywalizacji indywidualnej.

Floreciści Sietom AZS-AWFiS okazali się bezkonkurencyjni w rozgrywanych w Warszawie mistrzostwach Polski. Gdańszczanie zajęli całe podium rywalizacji indywidualnej, a także zwyciężyli w turnieju drużynowym. Nowym mistrzem Polski został Michał Janda, który w walce finałowej pokonał Michała Siessa 15:12. Na siódmej pozycji wśród pań uplasowała się najlepsza z gdańszczanek, Magdalena Knop, która dzień później wraz z koleżankami zajęła trzecie miejsce w zawodach drużynowych. Łącznie zawodnicy Sietomu wrócili z Warszawy z dorobkiem siedmiu medali.

FLORECIŚCI Z GDAŃSKA WALCZYLI W HAWANIE

Seniorzy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk zdominowali rywalizację podczas mistrzostw Polski. Nie przeszkodziła im w tym nawet brak zeszłorocznego zwycięscy tych zawodów Filipa Płocharskiego, który z powodu kontuzji kolana nie mógł wystąpić w Warszawie.

Nieobecność mistrza kraju z 2013 i 2015 roku wykorzystał Michał Janda. 25-latek w finale pokonał swojego klubowego kolegę, Michała Siessa 15:12 i sięgnął po swój pierwszy w karierze seniorski tytuł. Trzecie miejsce podzielili między sobą Krystian Gryglewski oraz Radosław Glonek.

SIETOM AZS AWFIS GDAŃSK OBŁOWIŁ SIĘ MEDALAMI

Żadnej z zawodniczek Sietomu nie udało się zdobyć medalu w turnieju pań. Najwyżej sklasyfikowaną florecistką z Trójmiasta była Magdalena Knop, która zmagania ukończyła na siódmym miejscu, przegrywając w ćwierćfinale z ubiegłoroczną mistrzynią Polski, Martą Łyczbińską. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła jej siostra bliźniaczka, Hanna.

WYNIKI TURNIEJÓW INDYWIDUALNYCH WE FLORETOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI
KOBIETY
Ćwierćfinały: Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań) - Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) 15:12, Marika Chrzanowska - Martyna Długosz (obie KU AZS-UAM Poznań) 15:14, Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) - Magdalena Knop (Sietom) 15:12, Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań) - Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 12:11

Półfinały: H. Łyczbińska - M. Łyczbińska 15:11, Chrzanowska - Wojtkowiak 15:13

Finał: H. Łyczbińska - Chrzanowska 15:8

Kolejność końcowa:
1. Łyczbińska Hanna (KU AZS-UAM Poznań)
2. Chrzanowska Marika (KU AZS-UAM Poznań)
3. Wojtkowiak Małgorzata (AZS AWF Poznań)
3. Łyczbińska Marta (Budowlani Toruń)
5. Synoradzka Martyna (AZS AWF Poznań)
6. Walczyk Julia (Zjednoczeni Pabianice)
7. Knop Magdalena (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Długosz Martyna (KU AZS-UAM Poznań)
...
12. Monika Paliszewska
15. Justyna Anuszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
Startowało 55 zawodniczek

MĘŻCZYŹNI
Ćwierćfinały: Michał Janda (Sietom) - Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) 15:12, Michał Siess (Sietom) - Leszek Rajski (KSz Wroclawianie) 15:8, Radosław Glonek (Sietom) - Jakub Surwiłło (AZs-AWF Warszawa) 15:12, Krystian Gryglewski (Sietom) - Radosław Pietrusiewicz (KSz Wrocławianie) 15:9

Półfinały: Janda - Gryglewski 15:8, Siess- Glonek 15:13

Finał: Janda - Siess 15:12

1. Janda Michał (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Siess Michał (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Gryglewski Krystian (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Glonek Radosław (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5. Rządkowski Andrzej (Wrocławianie)
6. Surwiłło Jakub (AZS AWF Warszawa)
7. Pietrusiewicz Radosław (Wrocławianie)
8. Rajski Leszek (Wrocławianie)
...
13. Piotr Janda
14. Filip Franceson
16. Filip Żmijewski (wszyscy Sietom)
Startowało 70 zawodników

Drugiego dnia rywalizacji odbył się turniej drużynowy. Przed rokiem Sietom AZS AWFiS, który wystawiał cztery drużyny zdobył po srebrze w zawodach pań i panów. Równie liczną reprezentacje gdański klub wystawił i w tym roku. Tym razem udało zdobyć się złoto oraz dwa brązy.

Pierwsza drużyna gdańskich florecistów wygrywając w turnieju, przewała siedmioletnią dominację zawodników z Wrocławia, natomiast na najniższym stopniu uplasowała się za druga ekipa Sietomu. Z brązowymi medalami do Trójmiasta wróciła mocno osłabiona ekipa florecistek, która w małym finale pokonała AZS AWF Poznań.