Pierwszy raz w Gdańsku od 1958 roku!

23 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Abdou Razack Traore i Ivans Lukjanovs zapewnili wygraną Lechii nad Legią. Abdou Razack Traore i Ivans Lukjanovs zapewnili wygraną Lechii nad Legią.

Piłkarze Lechii przerwali fatalną passę siedmiu meczów bez zwycięstwa i pięciu bez zdobytego gola. W trzecim tej wiosny meczu z Legią gdańszczanie nie załamali się, choć mieli do tego prawo po golu samobójczym z siódmej minuty, a podążyli do pierwszej od 1958 roku wygranej nad stołeczną drużyną w Gdańsku. Biało-zieloni nie tylko wygrali 2:1 (1:1), ale uczynili to w bardzo dobrym stylu.

Kapsa - Deleu, Bąk, Vucko, Hajrapetjan - Surma - Pietrowski, Nowak, Lukjanovs - Traore, Dawidowski
Sędziowie: Siejewicz (Białystok) oraz Sapela, Siejka
Widzów: 7120
Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Wawrzyniak - Gol, Borysiuk - Manu, Kucharczyk, Rybus - Hubnik
  • 50' Dawidowski Zmiany Buval
  • 78' Traore Zmiany Bajić
Zmiany Zmiany
  • 46' Rzeźniczak Zmiany Kneżević
  • 59' Rybus Zmiany Radović
  • 82' Cabral Zmiany Ogbuke
  • 23' Traore
  • 59' Lukjanovs
Bramki Bramki
  • 7' Bąk (samobójcza)
  • 45+3 Surma
  • 73' Pietrowski
Kartki Kartki
  • 25' Hubnik
  • 45+1 Rybus
  • 64' Borysiuk

W porównaniu ze środowym meczem w Warszawie, który Lechia przegrała aż 0:4, trener Kafarski zdecydował się na trzy zmiany w "11". Na prawą obronę wrócił Deleu, a Pierowski z tej pozycji przeszedł do drugiej linii w miejsce Bajicia, w ataku zaś Dawidowski zagra za Buvala
w Legii dwie zmiany wymuszone kartkami, z tego powodu nie grają Vrdoljak i Astiz, ich miejsce zajęli Cabral i Komorowski. Ponadto trener Skorża zdecydował się pod początku meczu posłać w ból Kucharczyka, który w Pucharze Polski dawał bardzo dobre zmiany. Ten piłkarz zastąpił Radovicia
Piłkarze wychodzą do prezentacji, Lechia na zielono-biało-zielono, Legia stroje biało-czarno-białe
1'
mecz rozpoczęła Legia, dziś goście bez swoich kibiców, którzy mają zakaz wysyłania grup zorganizowanych na wyjazdy
1'
Hajrapetjan wywalczył róg dla Lechii
2'
po dośrodkowaniu Nowaka z rogu piłka przeszła kilku piłkarzy w polu karnym, ale żaden z lechistów nie zdążył do strzału
2'
kibice z tzw. młyna krzyczeli: "Kafarski! Co? 4:0"
2'
wzdłuż olbrzymi transparent : "Ja potęga hetmańska Lechia"
5'
Lechia gra w ustawieniu, który przygotowała na Warszawę, czyli 1-4-1-3-2 tylko, że Kafarski zmienił pozycję niektórym piłkarzom, pomiędzy obroną a drugą linią operuje Surma, a w ataku przy Dawidowskim zmieniają się Lukjanovs z Traore
6'
ostre wejście Traore, Komorowski padł na murawę
7'
[0:1] Gol dla zespołu LEGIA! Strzelcem bramki Bąk (samobójcza).
7'
piłkę zgubił Hajrapetjan, Manu szybko pobiegł z piłką prawym skrzydłem i dobrze dośrodkował, zamykający akcję Rybus ostro strzelił, a Bąk zmienił kierunek lotu piłki, czym zupełnie zaskoczył Kapsę, gdyby obrońca Lechii nie interweniował piłka mogłaby nawet minąć słupek gdańskiej bramki
7'
niestety to nie są dobre dni dla Bąka, bo samobójcza bramka przytrafiła mu się również w Warszawie
13'
ręką w środkowej strefie boiska piłkę dotknął Surma, sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie i kartki nie pokazał kapitanowi Lechii
14'
po dośrodkowaniu z rogu Legii do piłki próbował dojść Hubnik, ale gdańszczanie przeszkodzili mu w skutecznej "główce"
15'
znów groźnie w polu karnym Lechii, Cabral robił z piłką co chciał, dla gospodarzy na szczęście zamiast strzelać zdecydował się podać do boku do Wawrzyniaka, którego kolejne podanie zostało przecięte przez defensywę Lechii
17'
na spalonym Dawidowski po podaniu Traore, nie pomagają gwizdy z trybun, sędzia nie zmieni decyzji
18'
Dawidowski znów na spalonym
18'
zakończył się mecz w Kielcach, Korona przegrała z Ruchem 0:1
18'
dobra interwencja Skaby, który złapał piłkę po dośrodkowaniu Deleu
19'
kolejna fatalna interwencja Bąka, Kapsa wybiegał do narożnika pola karnego, aby złapać piłkę, ale obrońca kopnął ją w górę, tym samym próbował ją przejąć jeszcze Hubnik, ale w "16" Lechii nieprzepisowo blokował bramkarza i sędzia przerwał tę akcję
21'
po dośrodkowaniu Rybusa z wolnego dobra interwencja stoperów Lechii, którzy wybili piłkę, a strzał Cabrala był bardzo nieudany
23'
[1:1] Gol dla zespołu LECHIA! Strzelcem bramki Traore, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Hajrapetjana
25'
Żółtą kartką został ukarany Hubnik (LEGIA).
25'
pomocy lekarskiej potrzebuje Skaba, który przy interwencji zderzył sie z Lukjanovsem i Wawrzyniakiem
27'
dobry rajd Pietrowskiego, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do napastników
29'
Deleu ostro faulowany przez Cabrala
30'
kibice Lechii rozpostarli transparent, którego treść znana jest z ostatniej kolejki, wówczas klubu otrzymały za to hasło tysiąc złotych kary - "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice"
32'
mecz się zaostrzył, potrzebował pomocy lekarskiej przed chwilą Borysiuk, a teraz interweniują masażyści Lechii przy Dawidowskim
33'
kolejne dośrodkowanie Manu, strzał głową Hubnika, ale nad poprzeczką
34'
na kolejnym spalonym Dawidowski
35'
Vućko nie dał się przejść Hubnik i Czech "wyjechał" z piłką poza boisko
36'
Vućko z około 30 metrów podawał do... Kapsy
37'
zablokowany strzał Deleu przez Rybusa, który od razu rozpoczął kontrę, gdańszczanie, aby ją przerwać ratowali się faulem
37'
po dośrodkowaniu Rybusa z wolnego tym razem dobra interwencja głową Bąka
38'
Hajrapetjan ryzykowanie, ale dobrze do Kapsy, Ormian zagrał piłkę do bramkarza... klatką piersiową
39'
znów niepewnie defensywa Lechii, po dośrodkowaniu z wolnego Rybusa żaden z obrońców nie wybił piłki, z dobrą interwencją zdążył Kapsa, który był jeszcze nieprzepisowo atakowany przez Hubnika
41'
znów szczęście przy Lechii, w dogodnej pozycji z pola karnego Manu uderzył obok słupka
43'
pomocy lekarskiej wymaga Hubnik, którego faulował Deleu
44'
tym razem nieudane dośrodkowanie Rybusa z wolnego
45'
obrońcy Legii też ratują się podaniem do bramkarza, Skaba osaczony przez lechistów zdołał wybić piłkę z własnej "16"
45'
sędzia doliczył trzy minuty
45+1
Żółtą kartką został ukarany Rybus (LEGIA) za zagranie piłki ręką
45+2
dobra interwencja Skaby po akcji Pietrowskiego
45+3
Żółtą kartką został ukarany Surma (LECHIA).
45+3
Koniec pierwszej połowy
LECHIA REMISUJE Z LEGIĄ 1:1
Lechia oficjalnie poinformowała, ze na trybunach zasiadło dzisiaj 7120 kibiców
46'
Zmiana w zespole LEGIA. Boisko opuszcza Rzeźniczak, w jego miejsce wchodzi Kneżević.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
47'
dobre podanie Dawidowskiego w pole karne, ale piłki nie zdołali jednak przejąć ani Traore, ani Lukjanovs
47'
Komorowski ostro zaatakował Dawidowskiego, sędzia faulu nie odgwizdał, ale napastnik Lechii potrzebuje pomocy masażystów, ucierpiał jego bark
48'
chyba będzie potrzeba zmiana
49'
do zmiany przygotowuje się Buval
50'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Dawidowski, w jego miejsce wchodzi Buval.
50'
bardzo dobry strzał z wolnego Traore i jeszcze lepsza interwencja Skaby, który sparował piłkę do boku
53'
dobra interwencja Kapsy, który przejął piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Legii
53'
kapitalny strzał z woleja Traore i również świetna interwencja Skaby, który wybił piłkę
55'
Buval wywalczył rzut wolny w dobrej pozycji do dośrodkowania, znów ustawił się przy piłce Hajrapetjan
56'
po dośrodkowaniu Ormianina do strzału próbował dojść Bąk, ale wyżej wyskoczył stoper Legii
57'
kolejne dośrodkowanie Hajrapetjana, tym razem nikt go nie przeciął, ale czujny Skaba nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę
57'
Lechia "ciśnie" Legię, róg wywalczył Pietrowski
57'
Hajrapetjan z rogu mocno podkręcił piłkę w pole bramkowe, Skaba dobrym piątkowaniem uprzedził Bąka
58'
Traore za bardzo odskoczyła piłka i szybszy był Skaba
59'
[2:1] Gol dla zespołu LECHIA! Strzelcem bramki Lukjanovs. Łotysz dołożył nogę, zamykając akcję, którą dośrodkowaniem rozpoczął Pietrowski i to on ma asystę
59'
Zmiana w zespole LEGIA. Boisko opuszcza Rybus, w jego miejsce wchodzi Radović.
64'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LEGIA) po faulu na Pietrowskim
66'
niewiele brakowało, aby Lukjanovs uderzył efektownie z woleja po dograniu Traore
67'
Kapsa obronił strzał Knażevicia
68'
po przerwie zrobił się jak na polskie realia bardzo dobry i emocjonujący mecz, przede wszystkim za sprawą Lechii
70'
Kapsa znów uratował Lechię, tym razem bramkarz nogami odbił strzał Hubnika
71'
szybka odpowiedź Lechii, po podaniu Nowaka strzelał Buval, ale niecelnie
73'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA).
75'
kapitalne podanie Traore w pole karne do Buvala, szybszy od napastnika jednak Skaba
76'
przygotowywana zmiana w Lechii, Bajić zastąpi Traore, który gra dzisiaj rewelacyjnie, ale może mu brakować sił, co dostrzegł trener
78'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza żegnany oklaskami Traore, w jego miejsce wchodzi Bajić.
79'
Vućko dobrze zablokował Hubnika, który nie dobiegł do piłki w polu karnym Lechii
80'
piłka podskoczyła przed Kapsą i miał kłopoty przy obronie strzału Kucharczyka
82'
Zmiana w zespole LEGIA. Boisko opuszcza Cabral, w jego miejsce wchodzi Ogbuke.
83'
po dośrodkowaniu Manu Kapsa miał znów kłopoty, ale gdy nie utrzymał piłki w rękach wybili ją obrońcy Lechii
84'
na spalonym Buval, choć widział go tylko sędzia boczny
85'
Wawrzyniak włączył się do ataku, po jego dośrodkowaniu piłkę wybił Hajrapetjan
88'
Buval seria efektownych zwodów, nie zyskał dużo terenu, ale nie dał sobie odebrać piłki na połowie Legii
89'
daleki wrzut z autu Komorowskiego aż na pole karne, ale Vućko wybija piłkę
90'
90'
na spalonym Lukjanovs
90+1
Legia prostymi środkami, długie podania, aby szybciej, kolejne z nich przechwycił Kapsa, który wyskoczył najwyżej w polu karnym
90+2
będzie jeszcze zmiana w Lechii, przygotowany do wejścia Poźniak
90+3
Kapsa uratował Lechię przed rogiem po zagraniu Manu
90+3
KONIEC MECZU!
90'

Tabela wprowadzona: 2011-04-24
Pozostałe wyniki 23 kolejki piłkarskiej ekstraklasy: Polonia Warszawa - Arka Gdynia 4:0 (2:0), Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:1 (0:1), Widzew Łódź - Polonia Bytom 3:1 (1:0), Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 0:0, Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:0 (1:0).

Opinie (283) ponad 20 zablokowanych

• brawo (3)

hej olimpia hej

• 4 74

• coś sie tobi w głowie poprzewracało (2)

• 16 2

• (1)

olimpa gdansk jestescie od lat prawde zna caly swiat!

• 2 8

• rekordzisci fuzji

nie ma to jak kolejarz doker spójnia marynarz kotwica rybacki ks wybrzerze Gdynia :D

• 2 0

• bez szalu,2 fajne akcje i tyle (7)

• 16 166

• (1)

ważne że wygrana nie dostaje się punktów za walory artystyczne...liczą się bramki
      brawo Lechia w końcu przełamanie złej passy mam nadzieje że śledzie odczują wielkość i potęgę drzemiącą w tym zespole

• 48 4

• "wielkość i potęgę"...

no weź mnie nie rozśmieszaj.

• 7 29

• jak na polską ligę i Lechie to szał!

Są drużyny, którym w całym sezonie nie trafiają się takie akcje, a i pressing tak długi i mocny to rzadkość na polskim boisku.

• 19 1

• Dokładnie ,poza tym co to za taktyka ,żeby po drugiej strzelonej bramce cofnąć się tak głęboko...

...zbyt głęboko ,Legia miała przez to sytuacje do wyrównania, zamiast my iść za ciosem i dobić Warszawiaków.Na szczęście to nie był ich dzień i wygraliśmy. Za to 15 minut drugiej połowy w wykonaniu Lechii to mistrzostwo świata, chciałbym oglądać Lechię zawsze tak grającą i to nie tylko 15 minut , a 90 , albo chociaż 70.Jak chcą to potrafią.Tylko trzeba jeszcze popracować nad kondycją i szybkością niektórych zawodników , Nowak nie istnieje, gdzie ten Nowak sprzed sezonu?? Deleu bez formy nadal, Bajić słaba zmiana za mistrza Treore, Hajrapetjan i jego dośrodkowania to kolejne mistrzostwo świata.Pietrowski wymiata!! Tylko tak dalej!! A teraz jazda na Areczkę:D Będzie dobrze:)

• 11 4

• BOLI!!! (2)

Ojjj kogoś boli że Lechia stanęła na wysokości zadania i wygrała a arka dostała niezłe lanie w Warszawie :)

• 7 1

• lechi też dostała lanie w warszawie hehehe (1)

Zbaraniałem.
    Mam nadzieję ,że najlepszego piłkarza Traore Lwy Północy nie będą już obszczekiwać.

• 141 11

• Lwy Północy już nie funkcjonują (1)

Teraz po wizycie na Cracovii jest Bydło Północy.

• 25 22

• Arka pomału przestaje funkcjonowac w ekstraklasie

• 23 2

• Lechia !!

• 95 7

• Brawo Lechia! WRESZCIE przełamali się!!!

Teraz będzie już tylko lepiej!!!!

• 107 5

• Hej Lechia Gdańsk! 35 punktów ma!!!!!!!!!!!!

• 103 5

• HUUUUURRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAA!!!! (1)

Lechia już napewno nie spadnie!!!!

• 55 59

• Szybki

ale Ty szybki jesteś

• 4 2

• Fart i tyle (5)

slepej kurze tez od czasu do czasu sie ziarno trafi.

• 18 170

• Brawo,chociaż zastanawiam się czy to nie był handelek? (2)

Bo takie przypadki już bywały: "my wam w Pucharze Polski,wy nam w lidze" ;)
      Mecz w Warszawie przybliżył Legię do występie w LE,dzisiejszy mecz przybliżył Lechię do występu w tych samych rozgrywkach...

• 7 23

• To się dalej nie zastanawiaj. ;)

W Trójmieście bez zmiany LECHIA PANY!

• 34 5

• Hahahahaha

kolejnego boli fakt że wasza areczka dostala niezle lanie w warszawie a Lechia wygrała :D przyzwyczajcie sie do tego :) Bo w 1 lidze do ktorej zmierzacie tez bedziecie dostawac :)

• 8 1

• racja

tak jak tobie dziewczyna sie udala, tylko ze nie wiesz ale ona tych ziarenek to troche wiecej skubie niz twoje dwa.

• 8 1

• Widać żeś ślepy

• 1 0

• Lechia !! (3)

I tak mieliście grać w poprzednich miejscach. Bravo dla całej drużyny za walkę !
    Następna areczka !Myślę, że będzie minimum 2-0 jak tak zagrają. Gwiazda ligi, wiadomo Traore, bez dwóch zdań, pierwszy bramkarz Lechii - Kapsa, bez trzech zdań..

• 100 6

• Te nożyce Traore był zarąbiste jakby wpakował bramkę to by był gol kolejki !!! (2)

• 32 0

• Raczej gol sezonu:D

• 12 0

• gol trzech dekad !

• 5 0

• w SUMIE 3:0 :) (1)

Bąk, opamiętaj się ! To zbyt beszczelne ! 2 spotkania, 2 bramki ? Ale i tak dobrze !