Planowe zwycięstwo piłkarek ręcznych Vistalu

25 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Martyna Borysławska pokazała się z bardzo dobrej strony podczas meczu z KPR. Martyna Borysławska pokazała się z bardzo dobrej strony podczas meczu z KPR.

Po komplet ligowych punktów jechały do Jeleniej Góry szczypiornistki Vistalu i planowo go przywiozły. Nie miały problemów z pokonaniem przedostatniego w tabeli KPR 35:24 (20:12), już do przerwy wypracowując sobie bezpieczną przewagę. Dobry mecz rozegrała 22-letnia Martyna Borysławska, która zdobyła 6 bramek. Dwie więcej miała najskuteczniejsza Monika Kobylińska.

KPR: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk - Bilenia 3, Tomczyk 2, Maziarz, Kobzar 2, Załoga 3, Jasińska 5, Kaniecka 3, Oreszczuk 2, Janas 2, Skowrońska 1, Koc 1

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Urbaniak 3, Dorsz 4, Kobylińska 8, Stanulewicz 3, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Lalewicz 2, Matieli 2, Szarawaga 4, Borysławska 6

W poprzedniej kolejce szczypiornistki Vistalu zmarnowały szansę na dogonienie lidera Superligi Kobiet Selgrosa Lublin. Roztrwoniły przewagę nad Startem Elbląg w rezultacie przegrywając z nim w Gdynia Arenie i przed weekendową kolejką wciąż miały dwa punkty straty do pierwszej drużyny w tabeli.

Przed mecze z KPR nie było jednak mowy o tym, aby po raz kolejny gdynianki miały stracić punkty. W końcu jechały na boisko przedostatniego zespołu. Świetnie w mecz weszła Joanna Szarawaga. Kołowa otrzymywała dokładne podania i zamieniała je na bramki. W 10. minucie miała ich już cztery, a Vistal prowadził 8:4.

Natomiast w drugiej części pierwszej połowy z dobrej strony pokazywała się 22-letnia rozgrywająca Martyna Borysławska. Rzuciła w niej trzy bramki pomagając drużynie w ciągłym powiększaniu przewagi. Mocno ofensywną postawę przyjezdnych wpierała oczywiście najskuteczniejsza w meczu Monika Kobylińska. Reprezentantka Polski trafiła do bramki tuż przed zmianą stron ustalając wynik pierwszych 30 min. na 20:12 dla gdynianek.

Druga połowa była dla Vistalu już tylko formalnością. Szarawagę w zdobywaniu bramek zmieniła Aleksandra Dorsz. Dalej bardzo skuteczne były Kobylińska oraz Borysławska. Do tego pomiędzy 49. a 53. min. gdynianki zanotowały serię 4:0 osiągając rekordową w meczu przewagę 12 bramek (20:32).

Wyniki 19 kolejki

• KPR Jelenia Góra - VISTAL GDYNIA 24:35 (12:20)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - Kram Start Elbląg 23:35 (10:22)
  • UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 20:28 (9:16)
  • Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Kobierzyce 29:28 (13:15)
  • Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 24:19 (12:10)

Opinie (8)

• (1)

fajnie że wygrały

• 13 0

• dokladnie

Na poprawę nastroju po ostatnich porażkach u siebie. Gratulacje, aby dalej było równie dobrze, no i bez kontuzji.