Trwa zła passa piłkarek nożnych Sztormu

Michał Kozłowski
24 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Kinga Bużan w 73 minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 2:1. Niestety, w przeciągu 6 minut Sztorm AWFiS Gdańsk stracił dwa gole i doznał 6. porażki w tym sezonie. Kinga Bużan w 73 minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 2:1. Niestety, w przeciągu 6 minut Sztorm AWFiS Gdańsk stracił dwa gole i doznał 6. porażki w tym sezonie.

Po trzytygodniowej przerwie piłkarki nożne Sztormu AWFiS Gdańsk wróciły na boiska ekstraligi. Nie był to powrót udany, ponieważ podopieczne Roberta Chałaszczyka przegrały na boisku Centrum Sportu Akademickiego z Olimpią Szczecin 2:3 (0:0). Gdańszczanki pozostają jedyną drużyną w ligowej stawce, która po sześciu kolejkach nie ma swoim koncie ani jednego punktu. Kolejny mecz "Sztormówki" rozegrają już w środę. O godz. 16 zmierzą się na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych.

Bramki dla Sztormu: Słowińska 66, K. Bużan 73
SZTORM AWFIS: Matysiak - N. Świętoniowska, A. Bużan, Sirant, Słowy - Wierzbicka (65 Kopińska), Cywińska (65 Stasiulewicz), Słowińska, K. Bużan, Kamińska - Kowalczyk

Przerwa w rozgrywkach spowodowana występami reprezentacji Polski miała sprawić, że podstawowe zawodniczki wyleczą urazy i do starcia z Olimpią gdańszczanki przystąpią w możliwie najsilniejszym składzie. Niestety, urazy Marcjanny ZawadzkiejMagdy Kołacz okazały się dużo poważniejsze niż pierwotnie przewidywano. Obie piłkarki są już po zabiegach, ale do gry wrócą najszybciej na wiosnę.

W obliczu kontuzji Kołacz sztab szkoleniowy szybko musiał znaleźć nową bramkarkę. Wybór padł na zaledwie 16-letnią, filigranową Anabelle Matysiak, która podobnie jak pozyskana niedawno Anna Kowalczyk jest reprezentantką Polski do lat 17 i na co dzień występuje w lidze kanadyjskiej, ale na czas wakacji postanowiła pomóc trójmiejskiej ekipie.

PIŁKARKA Z KANADY ZADEBIUTOWAŁA W ŻYWCU

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na boisku Centrum Sportu Akademickiego zdecydowanie należała do gospodyń. "Sztormówki" częściej znajdowały się przy piłce, z dużą pomysłowością konstruowały akcje ofensywne, ale swojej przewagi nie potrafiły udokumentować trafieniem.

Pierwszej bramki kibice doczekali się dopiero po 55 minutach gry, ale dość nieoczekiwanie to Olimpia wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Aleksandry Witczak, która bezbłędnie wykończyła kontratak. Gdańszczanki nie podłamały się takim obrotem sprawy i po 11 minutach doprowadziły do remisu. Autorką bramki była Klaudia Słowińska, która wykorzystała przytomne wycofanie piłki przez Kowalczyk.

Po chwili "Sztormówki" wyszły na prowadzenie po golu z rzutu karnego. Faulowana w obrębie "szesnastki" była Dominika Kopińska, a z 11 metrów nie pomyliła się Kinga Bużan. Gdy wydawało się, że zespół z Trójmiasta ma szansę na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie, do głosu doszły szczecinianki.

Najpierw Natalia Niewolna trafiła z rzutu wolnego, a po chwili rzut karny wykorzystała Magdalena Szwed. W końcówce okazje na odwrócenie losów meczu miały jeszcze Bużan, Słowińska i Kopińska, ale broniąca jak w transie Beata Niesterowicz nie dała się pokonać.

- Przez całe spotkanie byliśmy stroną przeważającą, ale Olimpia była do bólu skuteczna. Przy prowadzeniu 2:1 dziewczyny koniecznie chciałby rozstrzygnąć wynik meczu i wciąż atakowały, zamiast spokojnie utrzymywać się przy piłce. Moim zawodniczkom należą się jednak słowa pochwały za ten mecz. Nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Po sześciu kolejkach Sztorm AWFiS zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i jest jedyną drużyną, która na swoim koncie nie zapisała jeszcze punktów. Kolejną szansą na przełamanie fatalnej passy będzie środowe starcie w Wałbrzychu, gdzie gdańszczanki zmierzą się z miejscowym AZS PWSZ. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 16.