Coraz większy kryzys piłkarek Sztormu

20 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Piłkarki Sztormu na ligowe zwycięstwo czekają od października. Na zdjęciu Kinga Bużan, która w Szczecinie mogła zdobyć bramkę kontaktową, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Piłkarki Sztormu na ligowe zwycięstwo czekają od października. Na zdjęciu Kinga Bużan, która w Szczecinie mogła zdobyć bramkę kontaktową, ale nie wykorzystała rzutu karnego.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z Olimpią Szczecin 0:3 (0:2). Do przerwy oba gole straciły z rzutów karnych, a same nie wykorzystały "jedenastki". Mecz kończyły w "10" po czerwonej kartce rezerwowej Małgorzaty Kobalczyk. Dla podopiecznych Roberta Chałaszczyka to siódmy kolejny mecz bez wygranej w ekstralidze.

Bramki: Szwed 6 karny, Michalczyk 14 karny, Ratajczyk 67

SZTORM: Kołacz - A.Bużan (87 Osowska), K.Bużan, Rucińska, Sirant (70 Kobalczyk) - Cywińska (32 Wierzbicka), Świętoniowska, Kamińska (60 Zańko), von Dardel, Stasiulewicz (60 Olofsson) - Słowińska

Gdańskie piłkarki na zwycięstwo w ekstralidze czekają od 19 października. Jesień kończyły remisem i czterema kolejnymi porażkami, a na inaugurację wiosny podzieliły się punktami z SMS Łódź.

Olimpia nie pozwoliła im na przełamanie. Gospodynie napierały w pierwszym kwadransie tak mocno, że gdańszczanki musiały ratować się faulami w polu karnym. Niestety, najpierw Magdalena Szwed, a następnie Patrycja Michalczyk wykorzystały oba rzuty karne.

OGROMNY PECH PIŁKARKI SZTORMU. POZNAJ HISTORIĘ MARCJANNY ZAWADZKIEJ

W 22. minucie "sztormówki" również wypracowały "jedenastkę", ale Kinga Bużan uderzyła nad poprzeczkę. Gdańszczanki nie poddawały się i po przerwie stwarzały groźne sytuacje, w których brakowało im wykończenia. To zemściło się, gdy po kontrze wynik meczu ustaliła Roksana Ratajczyk.

Sztorm mecz kończył w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarana została Małgorzata Kobalczyk, która pojawiła się na boisku w 70. minucie.

- Przegraliśmy przez własne błędy. W Łodzi obrona funkcjonowała znakomicie, ale dziś defensywa popełniła trzy błędy, które ułożyły całe spotkanie. Szkoda, bo mieliśmy dużo sytuacji, by zdobyć bramki, ale nie zdołaliśmy ich wykrozystać - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Porażka sprawiła, że zajmujące ostatnią pozycję w tabeli "sztormówki" utkną tam przynajmniej na dwie najbliższe kolejki. W sobotę o godz. 13:30 rozegrają pierwszy w tym roku mecz ligowy na własnym boisku. Na obiekcie AWFiS zmierzą się z AZS PWSZ Wałbrzych.

12 Sztorm AWFIS Gdańsk 16 2 2 12 12:61 8
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2017-03-19

Wyniki 16 kolejki

• Olimpia Szczecin - SZTORM AWFIS GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Górnik Łęczna- GOSiR Piaseczno 4:0 (1:0)
  • AZS PWSZ Wałbrzych - AZS PSW Biała Podlaska 0:1 (0:0)
  • SMS Łódź - AZS UJ Kraków 4:0
  • Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 1:5 (1:1)
  • Mitech Żywiec - AZS Wrocław przełożony

Opinie (6) 1 zablokowana

• Sport już nawet nie niszowy a jeszcze niżej

Oczywiście mowa o piłce nożnej w wykonaniu Pań. Niżej już może być tylko poziom sportowy Sztormu.

Ale jak dziewczyny chcą sobie amatorsko pokopać piłkę to nic w tym złego, to nawet doskonała nowina, że więcej naszych Pań będzie zdrowszych i kształtniejszych :)

• 6 9

• Kończy się zabawa pana W. To początek końca tego zespołu.

• 8 2

• Krytykow sztormu zapraszam na boisko tam pokazecie co potraficie

• 3 3

• Dziewczyny dają z siebie wszystko, zwycięstwa przyjdą

• 3 3

• Nie marudzić '' futbolowi specjaliści '' !

Trzeba przyjść na mecz i wspierać dziewczyny !! Takich '' pomagaczy '' nie potrzebujemy.