Porażka Sztormu z wicemistrzem Polski

Michał Kozłowski
2 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Dla "Sztormówek" porażka z Górnikiem Łęczna była 7. w tym sezonie. Dla "Sztormówek" porażka z Górnikiem Łęczna była 7. w tym sezonie.

Piłkarki nożne Sztormu AWFiS nie sprawiły kolejnej niespodzianki na boiskach ekstraligi. Gdańszczanki przegrały u siebie z Górnikiem Łęczna 0:4 (0:1), choć jeszcze przy minimalnym prowadzeniu wicemistrzyń Polski miały kilka okazji do zdobycia bramki. W następny weekend podopieczne Roberta Chałaszczyka nie rozegrają meczu ligowego, bowiem powołanie na zgrupowanie reprezentacji do lat 19 otrzymały trzy "Sztormówki" i spotkanie z AZS PSW Biała Podlaska zostało przełożone na 19 października.

SZTORM AWFIS: Matysiak - N. Świętoniowska, A. Bużan, Sirant (80 Kozłowska), Kamińska (20 Krygier) - Kopińska (62 Stasiulewicz) , Cywińska , Słowińska, K. Bużan, Wierzbicka - Kowalczyk (80 Turowska)

Po długo wyczekiwanym zwycięstwie nad AZS PWSZ Wałbrzych w meczu wyjazdowym, teraz poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej. Gdańszczanki na boisku Centrum Sportu Akademickiego mierzyły się z Górnikiem Łęczna, który w tym sezonie tylko wygrywa.

Wicemistrzynie kraju w Trójmieście podtrzymały świetną passę, choć rezultat spotkania długo pozostawał sprawą otwartą. Przyjezdne wyszły na prowadzenie w 24. minucie, kiedy Anabelle Matysiak nie miała nic do powiedzenia przy atomowym uderzeniu z ponad 30 metrów. Wynik wyrównać mogła Karolina Wierzbicka, ale jej strzały dwukrotnie wylądowały w rękawicach Klaudii Kowalskiej.

EFEKTOWNE PRZEŁAMANIE PIŁKAREK SZTORMU

Chwilę przez przerwą szansę miała również Dominika Kopińska. Gdańszczanka po otrzymaniu piłki na 16. metrze zdecydowała się na natychmiastowy strzał, ale mocno chybiła. Krótko po zmianie stron w dobrej sytuacji znalazła się Wierzbicka. Nie był to jednak jej dzień, ponieważ po raz kolejny górą była bramkarka z Łęcznej.

Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodyniach w 64. min. Angelika Bużan faulowała na 16. metrze, a do piłki ustawionej na linii pola karnego podeszła reprezentantka Polski, Ewelina Kamczyk, która po chwili cieszyła się z gola.

Po tym trafieniu z gdańszczanek zeszło powietrze i do końca meczu nie potrafiły już poważnie zagrozić wicemistrzyniom Polski. Górniczki z kolei nie przestawały atakować i najpierw strzeliły bramkę po zespołowej akcji, a w doliczonym czasie gry Kamczyk wykorzystała rzut karny.

Teraz gdańszczanki czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Podopieczne Roberta Chałaszczyka miały w przyszły weekend na wyjeździe zmierzyć się z AZS PSW Biała Podlaska, ale spotkanie zostało przełożone na 19 października, ponieważ powołanie do reprezentacji Polski do lat 19 otrzymały Kowalczyk, Matysiak oraz Olga Sirant.