Piłkarki ręczne Łączpolu uległy w Szczecinie

18 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Paulina Masna nie przypomniała się w Szczecinie bramkami i musiała wraz z koleżankami z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk uznać wyższość swojego byłego klubu. Paulina Masna nie przypomniała się w Szczecinie bramkami i musiała wraz z koleżankami z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk uznać wyższość swojego byłego klubu.

Nie było niespodzianki w Szczecinie. AZS Łączpol AWFiS nie zatrzymał rozpędzonej Pogoni, tym bardziej, że musiał sobie radzić bez swojej liderki. Karolina Siódmiak musiała pauzować z powodu urazu stopy. Gdańszczanki dotrzymały kroku faworytkom tylko przez 40 minut, a zupełnie pogubiły się w końcówce spotkania, gdy zainkasowały 6 bramek z rzędu. Dlatego podopieczne Edyty Majdzińskiej przegrały 18:27 (9:11), choć z przebiegu gry nie zasłużyły aż na tak wysoką porażkę.

POGOŃ BALTICA: Płaczek 1 bramka, Wierzbicka - Bancilon 4, Szczecina 1, Cebula, Głowińska, Costa 1, Królikowska 2, Jedziniak 2, Zimny 3, Koprowska 3, Zawistowska 7, Kochaniak 2, Jaszczuk 1

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Chojnacka, Kajumowa - Pasternak, Stachowska 3, Mazurek 1, Kalska 4, Żukowska 1, Górna 3, Ciura 1, Lalewicz 1, Skonieczna 4, Świerczek, Tomczyk, Masna, Karwecka

Przed meczem AZS Łączpol starał się zakamuflować brak swojej liderki. W oficjalnych materiałach prasowych słał komunikaty w stylu: "Na szczęście nie ma u nas nowych urazów". Przyznawano się jedynie do kontuzji byłej szczypiornistki Pogoń - Małgorzaty Jurczyk oraz odejścia Joanny Gędłek, która zdążyła już zadebiutować w ramach wypożyczenia w MTS Kwidzyn.

Ta taktyka okazała się skuteczna. Pogoni zajęło sporo minut, by znaleźć receptę na grające w osłabionym składzie akademiczki. A inauguracyjny kwadrans toczył się pod dyktando gdańszczanek. Bardzo dobrze w mecz weszły zwłaszcza Katarzyna Skonieczna (3 bramki) i Karolina Kalska (2). AZS Łączpol prowadził 3:1 i 6:4.

Pierwszy kryzys podopieczne Edyty Majdzińskiej dopadł między 20. a 25. minutą. Wówczas nie zdobyły żadnej bramki i prowadzenie 7:6 zamieniły w straty 7:9. A mogło być jeszcze gorzej, gdyż w tym momencie Pogoń miała już dwa niewykorzystane karne za sobą. Po przerwie szczecinianki zmarnowały dwa kolejne rzuty z siedmiu metrów.

Jednak bramkarki pokazały, że znają swój fach także po przeciwnej stronie. Dwukrotnie przy karnych zatrzymana została Kalska, a w dodatku Adriana Płaczek nie tylko dobrze broniła, ale także sama zdobyła bramkę. W dodatku w ważnym momencie, gdyż w 36. minucie na 13:11.

Kalskiej udało się zdobyć jeszcze kontaktowa bramkę, ale od wyniku 13:12 Pogoń poprawiła na 19:13. Do końca pozostała niewiele ponad kwadrans. Trener Majdzińska wzięła czas, a udane akcje Adrianny Górnej sprowadziły wynik do 18:21.

Niestety, na tym skończyła się amunicja Łączpolowi. Od 50. minuty do bramki zdobywały tylko szczecinianki. Stąd skończyło się wysokim wynikiem, który nie do końca mówi prawdę o przebiegu tego spotkania.

VISTAL GDYNIA Z KOMPLETEM WYGRANYCH. TYLKO DWA ZESPOŁY W TYM SEZONIE Z TAKIM DOROBKIEM

Wyniki 6 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:19 (13:10)
  • Pogoń Baltica Szczecin - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 27:18 (11:9)
  • Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 29:27 (15:12)
  • KPR Kobierzyce - Selgros Lublin 22:32 (11:12)
  • KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 22:21 (13:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 34:23 (19:7)

Opinie (17)

• czyli bez niespodzianki niestety

Nie ma Siodmiak,nie ma wyniku. Zdrowia i szybkiego powrotu życzę.

• 8 2

• dobrze napisane za wysoki wynik do tego co grali (1)

no i cwana taktyka AZS

• 6 2

• I co z tego?

Liczy się wynik i ten pogrom.

• 2 4

• :)))) (1)

oglądając mecz na internecie.. Ostatnie 10 minut było bardzo słabe.Pani trener, nie chce wchodzić w Pani kompetencje.. Żukowska lepiej się prezentuje jak Świerczek.Pierwsz ma fajną dynamikę i rzuca z drugiej linii - była bardzo krótko na boisku ale dala się zauważyć. Ta druga bardzo spowalnia jeszcze grę ,za wcześnie aby występowała nawet w epizodach, bo w momencie kiedy dziewczyny miały dobre tempo właśnie Świerczek zwolniła zespół jakby miała do rozegrania 30 a nie 10 minut. Absolutnie nie ulega wątpliwości, że dziewczyna ma fajne warunki i będzie z niej dobry zawodnik, ale to jeszcze nie ten sezon. Dziewczyny nie przegrały bo zabrakło Karoliny, nie oszukujmy się Pogoń ma doskonałą Płaczek , która w Zielonej Górze pokazała doskonałe umiejętności i niewytłumaczalny instynkt ale jak by ta Karolina była no to kto wie , kto wie. Powrotu do zdrowia Pani Karolino. A Łączpol zagrał bardzo dobre 50 minut i w obronie i w ataku. To zupełnie inny Łączpol jak w zeszłym sezonie- ambitny, szybszy, waleczny i oby ich porażki nie zniechęcały

• 9 6

• zgadzam się z całą wypowiedzią

.

• 1 1

• cuda (7)

Panie Redaktorze proszę prześledzić Tabelę są tam pewne nieprawidłowości.Pani Trener oglądałem mecz w Internecie i mam pytanie czy ŚWIERCZEK ma jakiś abonament na grę w pierwszym składzie!!!

• 11 0

• @ (6)

Przestańcie się ekscytować,przegraliśmy prawie dychą ,a nie jedna bramką.Pogoń miała w nogach ciężki pucharowy mecz,gdyby włączyła piaty bieg byłoby jeszcze więcej.

• 8 2

• W końcu sensowna wypowiedź

• 4 0

• (4)

ale ze co? ze tylko jechać i wytykać? mnie sie ten mecz podobał i dostrzeglem pozytyw a nie ciagle pretensje.

• 6 2

• (3)

Podobać to się może małpka w zoo. Tu liczy się wynik.

• 6 2

• (2)

masz racje, nie zasluzyly na taki wynik grajac tak dobrze cale 50 minut. szkoda

• 2 6

• (1)

Nie zasłużyły? To znaczy, ze ktos złośliwie i niesprawiedliwie ukarał zespól przegraną?

• 1 0

• i to jest bardzo dobre pytanie na ktore odpowiedz kazdy zna.

• 1 0

• Karolina wróci na mecz z Koszalinem (2)

W niedzielę mecz za 4 punkty wygrana to prawie pewna pierwsza szóstka więc nic dziwnego że supertrenerka oszczędzała Siódmiak