Siódmiak pomogła ograć Słowację

mik
4 czerwca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Karolina Siódmiak nie najlepiej rozpoczęła spotkanie ze Słowacją, ale bramki rozgrywającej AZS Łączpol AWFiS Gdańsk w końcówce zapewniły Polkom wygraną w ostatnim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy. Karolina Siódmiak nie najlepiej rozpoczęła spotkanie ze Słowacją, ale bramki rozgrywającej AZS Łączpol AWFiS Gdańsk w końcówce zapewniły Polkom wygraną w ostatnim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy.

Zwycięstwem nad Słowacją 28:25 (15:13) zakończyły udane eliminacje do grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji polskie piłkarki ręczne. W ostatnim spotkaniu Kima Rasmussena w roli szkoleniowca biało-czerwonych najwięcej bramek zdobyła Karolina Kudłacz-Gloc, którą w kluczowych momentach wspierała rozgrywająca AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, Karolina Siódmiak. W płockiej Orlen Arenie zaprezentowały się również trzy inne zawodniczki z Trójmiasta: Monika Stachowska, Aleksandra Zych oraz Weronika Kordowiecka.

POLSKA: Wysokińska, Płaczek, Kordowiecka - Kudłacz-Gloc 8, Drabik 3, Siódmiak 3, Kołodziejska 3, Zych 3, Achruk 2, Zalewska 2, Grzyb 2, Kocela 1, Zimny 1, Stachowska.

W porównaniu do środowego spotkania z Finlandią, zasiadający na ławce reprezentacji Polski po raz ostatni, Kim Rasmussen wymienił dwie skrzydłowe. Doświadczone Agnieszka KocelaKarolina Zalewska zastąpiły Patrycję Królikowską oraz Katarzynę Pasternak. Przypomnijmy, że zawodniczka AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk rzuciła wówczas 5 bramek i zaliczyła bardzo udany występ.

GALIŃSKA I KORDOWIECKA ZADEBIUTOWAŁY W KADRZE

Sobotnie starcie ze Słowaczkami Polki rozpoczęły w składzie z dwoma klubowymi koleżankami Pasternak. Karolina Siódmiak zajęła miejsce na prawym rozegraniu, natomiast Monika Stachowska wchodziła na parkiet, aby kierować grą defensywną. Pewne udziału w szwedzkich mistrzostwach Europy biało-czerwone przywitały się z płocką publicznością efektowną wrzutką, którą wykończyła Kinga Achruk, jednak w kolejnych akcjach nie prezentowały się już tak dobrze.

Niewymuszone błędy popełniała Siódmiak, a pozostałe nasze zawodniczki myliły się w sytuacjach jeden na jeden ze słowacką bramkarką. Po kwadransie gry na parkiecie pojawiła się rozgrywająca Vistalu Gdynia, Aleksandra Zych, po której stracie w 18 minucie rywalki wyprowadziły skuteczną kontrę i wyszły na prowadzenie 8:5.

Rosła rozgrywająca szybko zrehabilitowała się za to zdarzenie, posyłając dwie bomby z drugiej linii, które pomogły Polkom w odrobieniu strat do Słowaczek. Do przerwy podopieczne Rasmussena wygrywały 15:13, głównie dzięki skutecznej grze Joanny Drabik oraz Karoliny Kudłacz-Gloc.

SZCZYPIORNISTKA ŁĄCZPOLU ZAGRA WE FRANCJI

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły Słowaczki, które szybko wyrównały stan meczu. Kolejne akcje należały do miejscowych. Seria czterech trafień z rzędu pozwoliła wyjść im w 39. min na prowadzenie 19:15. Od tego momentu dużo lepiej w obronie zagrały nasze południowe sąsiadki i stopniowo zaczęły odrabiać starty. Duński selekcjoner reprezentacji Polski w ciągu trzech minut dwukrotnie poprosił o czas, ale na niewiele to się zdało.

Na 10 minut przed końcem był remis po 22, a w obozie gospodyń mnożyły się błędy oraz przestrzelone rzuty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały bardziej doświadczone Polki. Ważną interwencją popisała się Anna Wysokińska, a w decydującym momencie ręka nie zadrżała Siódmiak oraz Kudłacz-Gloc i kibice zgromadzeni w Orlen Arenie mogli odetchnąć z ulgą.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędziła rozgrywająca Vistalu, Emilia Galińska, która w środę zadebiutowała w reprezentacji. Z kolei bramkarka gdyńskiego klubu Weronika Kordowiecka pojawiła się na parkiecie tylko na chwilę.

EMILIA GALIŃSKA: CHCIAŁABYM POMAGAĆ LUDZIOM

Dla Polek było to ostatnie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Zmagania grupy 5. zakończy niedzielne spotkanie Węgierek z Finlandią. Jeżeli Madziarki pokonają reprezentację Suomi przeskoczą biało-czerwone w tabeli.

Finały mistrzostw Europy odbędą się od 4 do 18 grudnia w Szwecji. Wystąpi 16 drużyn.

Opinie (3)

• No no, dwa razy błąd kroków, stracone piłki i totalny brak skupienia. Generalnie Karolina gra super, ale nie czarujmy się - ten mecz nie wyszedł ani jej, ani reszcie drużyny.