Sztorm przegrał inaugurację ekstraklasy

6 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Kinga Bużan zaczęła sezon od bramki, niestety nie dała ona Sztormowi chociaż punktu. Kinga Bużan zaczęła sezon od bramki, niestety nie dała ona Sztormowi chociaż punktu.

Na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy zawodniczki AZS Sztormu Gdańsk wybrały się na południe Polski, do Krakowa. Tam nie sprostały beniaminkowi rozgrywek AZS UJ. Po zaciętym meczu uległy 1:2 (1:1). - Szkoda tego wyniku, ponieważ mogliśmy spokojnie wygrać - mówi Robert Chałaszczyk, trener Sztormu.

Bramka dla Sztormu:
K. Bużan 5 karny

SZTORM: Kołacz - Świętoniowska, A. Bużan, Zawadzka, Kamińska - Zańko (46 Turowska), K. Bużan, Słowińska, Cywińska (80 Kozłowska), Wierzbicka - Kopińska

Mecz w stolicy Małopolski zaczął się idealnie dla piłkarek Sztormu. Już w 5. minucie podopieczne Roberta Chałaszczyka wywalczyły rzut karny, który na gola zamieniła Kinga Bużan.

Trafienie sprawiło, że przyjezdne zaczęły wyczekiwać na ataki rywalek na własnej połowie. Pomimo tego po raz drugi trafiły do siatki drużyny z Krakowa. Kontratak skutecznie wykończyła Karolina Wierzbicka jednak sędzina uznała, że piłkarka była na pozycji spalonej i nie zaliczyła gola.

Pod koniec pierwszej połowy Martyna Zańko ominęła bramkarkę rywalek, składając się do strzału została jednak trącona przez jedną z rywalek. Nie strzeliła gola, doznała kontuzji, przez którą musiała opuścić plac gry, ale sędzina nie zauważyła fulu więc nie było drugiej "11" dla Sztormu.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, po rzucie sędziowskim grę wznowiły krakowianki, a strzał rywalki z dystansu okazał się za trudny dla Magdy Kołacz. Choć zdołała dotknąć piłkę rękawicą, to ta wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się równie pechowo dla Kołacz. Jej błąd sprawił, że zespół z Krakowa szybko objął prowadzenie 2:1. Od tego czasu na boisku panował niemal wyłącznie Sztorm.

Po rzucie rożnym Marcjanna Zawadzka uderzyła głową minimalnie obok bramki. Później gdańszczanki oddały kilka strzałów z daleka, popisywały się ładnymi, prostopadłymi podaniami, ale nie przynosiło to oczekiwanego skutku.

Najlepszą okazję do wyrównania zmarnowała w 85. min. Dominika Kopińska. W sytuacji sam na sam minęła bramkę z Krakowa, strzeliła, ale w słupek. Piłka odbiła się od niego, przeturlała wzdłuż linii bramkowej i wyszła na aut.

- Szkoda porażki, ponieważ mogliśmy wygrać. Gdyby udało się nam strzelić kolejną bramkę przy stanie 1:0, wtedy grałoby się spokojniej. Ogólnie przeważaliśmy na murawie - mówi Chałaszczyk.