Vistal poza Pucharem Zdobywców Pucharów

22 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Zobacz akcję, która mogła przesądzić o awansie piłkarek ręcznych Vistalu Gdynia.

Nie tak powinien wyglądać ostatni mecz w tym roku piłkarek ręcznych Vistalu. Po zwycięstwie na wyjeździe 21:20 gdynianki miały przed własną publicznością przypieczętować awans do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Niestety, podopieczne Pawła Tetelewskiego uległy Sercodakowi Dalfsen 26:27 (14:15). Ten wynik oznacza, że w dwumeczu padł remis, a dzięki większej liczbie bramek zdobytych poza domem, dalej grać będą na międzynarodowej arenie mistrzynie Holandii.

Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1 bramka, Łabuda 3, Galińska 6, Kobylińska 5, Stanulewicz 1, Zych 4, Kozłowska, Gutkowska, Tasić 2, Kulwińska 4
Sędziowie: Stokes, Barlett (Wielka Brytania)
Widzów: 1100
Zimmerman - Kooij 2, Logtenberg, Steenbakkers 4, Rijks 5, Oosterwijk, Van Buren 6, Nusser 3, Holstad 4, De Wild 1, Van Leeuwen 2

drużyny na prezentacji, Vistal w żółtych koszulkach, rywalki na czarno
1'
od środka rozpoczęły przyjezdne
1'
[0:1] Bramkę zdobywa van Buren (SERCODAK).
2'
[0:2] Bramkę zdobywa Van Leeuwen (SERCODAK).
3'
[0:3] Bramkę zdobywa van Buren (SERCODAK).
3'
duże kłopoty gdynianek w ofensywie
czas
4'
już na początku 4. minuty gry trener Tetelewski bierze czas
4'
po wznowieniu gry kolejna strata w ataku
6'
[1:3] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL), gdy na zegarze jest 5:46
7'
[2:3] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kontrze
8'
gdy Vistal wzmocnił defensywę, mylą się też rywalki, straciły trzecią piłkę z rzędu
8'
karny po faulu na Kulwińskiej (VISTAL)
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL) z karnego
9'
jest szansa na objęcie prowadzenia, gdyż Sercodak stracił piłkę po szybkim środku
9'
kroki gdynianek
9'
[3:4] Bramkę zdobywa Rijks (SERCODAK) po kontrze
10'
[3:5] Bramkę zdobywa Kooij (SERCODAK).
11'
[3:6] Bramkę zdobywa De Wild (SERCODAK).
12'
[4:6] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
15'
[4:7] Bramkę zdobywa Van Buren (SERCODAK).
15'
zmiana bramkarki w Vistalu, weszła Kordowiecka (VISTAL)
15'
[5:7] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL).
17'
[5:8] Bramkę zdobywa Rijks (SERCODAK).
17'
[6:8] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
18'
Kobylińska (VISTAL) nie wykorzystała karnego
18'
[6:9] Bramkę zdobywa Holstad (SERCODAK).
19'
[7:9] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL), był rykoszet po jej rzucie, ale najważniejsze, że piłka w siatce
wykluczenie
20'
Van Buren (SERCODAK) otrzymuje dwuminutową karę.
20'
Zimmerman (SERCODAK) broni rzut Stanulewicz (VISTAL), ale Vistal utrzymuje się przy piłce
21'
[8:9] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL), w siatkówce powiedzielibyśmy, że dostała piłkę na przełamanie
21'
[8:10] Bramkę zdobywa Rijks (SERCODAK) w liczebnym osłabieniu
22'
[9:10] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
22'
drużyny w komplecie
22'
[9:11] Bramkę zdobywa Rijks (SERCODAK).
23'
[10:11] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL).
23'
pomocy medycznej wymaga Janiszewska (VISTAL), ale nie pozwoliła oddać rywalkom rzutu
23'
[11:11] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) i jest remis
24'
[11:12] Bramkę zdobywa Holstad (SERCODAK).
25'
[12:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) po kontrze
26'
przechwyt Tasić (VISTAL)
26'
[13:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
czas
26'
Przerwa na żądanie (SERCODAK). Trener Portengen przerwał grę, gdy Vistal objął pierwsze prowadzenie w tym meczu
26'
[13:13] Bramkę zdobywa Holstad (SERCODAK).
27'
[13:14] Bramkę zdobywa Nusser (SERCODAK).
wykluczenie
29'
Oosterwijk (SERCODAK) otrzymuje dwuminutową karę, do przerwy Vistal zagra w przewadze, gdyż do końca pierwszej połowy 1:59
29'
[14:14] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL), jej 4 bramka
30'
[14:15] Bramkę zdobywa Steenbakkers (SERCODAK).
30'
Stanulewicz (VISTAL) próbowała przerzucić piłkę nad bramkarką, ale Zimmerman (SERCODAK) nie dała się na to nabrać
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PRZEGRYWA 14:15
Vistal źle wszedł w mecz, gdyż początkowo gdynianki wierzyły tylko w siłę rzutu Kobylińskiej (VISTAL). Gdy większa liczba miejscowych zawodniczek zaczęła brać ciężar gry w ofensywie na siebie, a jednocześnie skończyły się akcje "co rzut do bramka" gości, mecz się wyrównał. Vistal zacznie lepiej zagrał w drugim kwadransie, choć i wówczas, choć przy lepiej wykorzystanej grze w liczebnej przewadze, mógł pokusić się o prowadzenie. To pojawiło się na razie tylko na chwilę po bramce Zych (VISTAL). W drugiej połowie tak wynik jak i losy awansu są otwarte.
w przerwie występy artystyczne i konkursy dla kibiców
przypomnijmy, że gdyby mecz w Gdyni zakończył się 1-bramkową wygraną przyjezdnych, wówczas w dwumeczu będzie remis, a awansuje ta drużyna, która rzuciła więcej bramek na wyjeździe

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO MECZU

Najskuteczniejsze po pierwszej połowie w Vistalu są rozgrywające: Galińska (VISTAL) 4, Kobylińska (VISTAL) i Zych (VISTAL) po 3 bramki
Najwięcej bramek przed przerwą dla Serdocak zdobyły:
prawoskrzydłowe Rijks (SERCODAK) 4 i Holstad (SERCODAK) oraz rozgrywająca Van Buren (SERCODAK) po 3
trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca, kwestującym towarzyszy klubowa maskotka
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
31'
po sekundzie skończyła się kara jeszcze z pierwszej połowy w ekipie gości
31'
[15:15] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
32'
[15:16] Bramkę zdobywa Van Leeuwen (SERCODAK).
33'
[15:17] Bramkę zdobywa Van Buren (SERCODAK).
wykluczenie
33'
Tasić (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała przy rzucie Holenderkę
34'
[15:18] Bramkę zdobywa Van Buren (SERCODAK) w liczebnej przewadze
34'
Vistal w osłabieniu do ataku wystawia lotną bramkarkę
35'
[15:19] Bramkę zdobywa Steenbakkers (SERCODAK).
35'
Vistal w komplecie, ale drugą połowę rozpoczął równie słabą jak pierwszą, przegrywa już 4 bramkami
35'
[16:19] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
36'
błędy z obu stron
37'
niecelny rzut Van Leeuwen (SERCODAK)
37'
[17:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
37'
[18:19] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
37'
kroki Van Buren (SERCODAK), jest szansa na wyrównanie
38'
Tasić (VISTAL) wyrzuciła piłkę w aut przy podaniu
39'
[18:20] Bramkę zdobywa Steenbakkers (SERCODAK) po doskonałym "wkręcie"
39'
zerwał się mocny doping z trybun dla gospodyń
40'
Stanulewicz (VISTAL) faulowała Rijks (SERCODAK), będzie karny
40'
[18:21] Bramkę zdobywa Nusser (SERCODAK) z karnego
41'
zablokowany rzut Tasić (VISTAL)
41'
Zimmerman (SERCODAK) broni rzut Zych (VISTAL), piłka znów zostaje przy Vistalu
wykluczenie
42'
Kooij (SERCODAK) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Zych
42'
[18:22] Bramkę zdobywa Van Buren (SERCODAK), która zabrała piłkę gdyniankom 10 metrów od własnej bramki i wyprowadziła skuteczną kontrę
42'
w tym momencie Holenderki mają już w Gdyni więcej bramek niż Vistal zdobył na ich parkiecie, oznacza to, że wicemistrzynie Polski awansem premiować będzie już tylko każdy remis bądź zwycięstwo
42'
[19:22] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
44'
koniec kary w ekipie gości
44'
[19:23] Bramkę zdobywa Kooij (SERCODAK) niemal prosto po wejściu na boisko po karze
czas
44'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Tetelewski reaguje, gdyż wynik zaczyna na dobre uciekać jego podopiecznym. To raz trzeci nie potrafiły zrobić właściwego użytku nawet w grze w przewadze
45'
po wznowieniu gry strata Vistalu
45'
niecelny rzut Van Buren (SERCODAK)
46'
"Hej, Vistal my chcemy gola" - skandowanie z trybun, ale Zimmerman (SERCODAK) sobie nic z niego nie robi, znów dwie kapitalne parady bramkarki gości
47'
[19:24] Bramkę zdobywa Nusser (SERCODAK).
47'
pomocy medycznej potrzebuje Kooij (SERCODAK), która ucierpiała w obronie
48'
rzut De Wild (SERCODAK) nad bramką
48'
[20:24] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
wykluczenie
48'
Kooij (SERCODAK) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Kobylińską przy rzucie
49'
Stanulewicz (VISTAL) indywidualnie pilnuje Van Buren (SERCODAK)
czas
49'
Przerwa na żądanie (SERCODAK).
49'
[20:25] Bramkę zdobywa Holstad (SERCODAK).
49'
[21:25] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
50'
Sercodak w komplecie
50'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut De Wild (SERCODAK), ale zamiast na kontrę podała do... rywalki
50'
kroki Bramkę zdobywa Kooij (SERCODAK) (SERCODAK).
52'
[22:25] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), która chwilę wcześniej zabrała tę piłkę rywalkom w obronie
53'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut Van Buren (SERCODAK)
53'
[23:25] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
54'
słupek po rzucie Rijks (SERCODAK)
54'
od kilkudziesięciu sekund nieustające oklaski na trybunach
55'
Zimmerman (SERCODAK) nie pozwala na zdobycie 24. bramki gdyniankom
55'
Steenbakkers (SERCODAK) rzuca w słupek
56'
[24:25] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL) po kontrze
56'
[24:26] Bramkę zdobywa Rijks (SERCODAK).
57'
strata Vistalu
57'
niecelny rzut De Wild (SERCODAK)
57'
[25:26] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
58'
blisko przechwytu Galińska (VISTAL), ale piłka ucieka jej na aut
58'
Kordowiecka (VISTAL) broni rzut De Wild (SERCODAK)
58'
[26:26] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL), która bardziej kulnęła piłkę do bramki niż ją rzuciła
58'
ten wynik daje awans Vistalowi
wykluczenie
59'
Kobylińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i karny dla rywalek. Gdynianki już do końca meczu grać będą w osłabieniu
59'
[26:27] Bramkę zdobywa Steenbakkers (SERCODAK) z karnego
czas
59'
dokładnie na minutę przed końcem czas wziął trener Tetelewski. Musi ustawić skuteczną akcję na remis, choć jego zespół gra w osłabieniu
60'
Zimmerman (SERCODAK) obroniła rzut Kozłowskiej (VISTAL)
czas
60'
Przerwa na żądanie (SERCODAK). 4 sekundy do końca. Trener Portengen wziął czas, aby jego podopiecznym nie zdarzyła się głupia strata
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ 26:27 I ODPADŁ Z PUCHARU ZDOBYWCÓW PUCHARÓW
Vistal walczył do końca i w ostatniej minucie miał szansę na remis, który byłby na wagę awansu, ale nie udało się pozostać w Pucharze Zdobywców Pucharów. Najbardziej na przegranej zaważyły słabe początki obu połów. Przed przerwą gdynianki zerwały się do walki o 5:8, a po zmianie stron dopiero od 47. minuty, gdy było już 19:24.
Holenderki cieszą się na parkiecie, gdynianki idą smutne podziękować kibicom za doping
hala w Gdyni szybko pustoszeje, na parkiecie nadal jeszcze Holenderki, które chyba do końca nie wierzą w to co się stało, jest też około 30-osobowa grupa ich kibiców, która podczas gry doping prowadziła głównie za pomocą...trąbek
kibice i piłkarki ręczne z Holandii robią sobie kilkuminutową sesję zdjęciową na parkiecie Gdynia Arena

VISTAL Gdynia
Sercodak Dalfsen

97% 329 typowań VISTAL Gdynia
3% 10 typowań Sercodak Dalfsen

Opinie (30) 1 zablokowana

• wygrał zespół lepszy (4)

Nie był to dobry mecz naszego zespołu a szkoda - Holenderki były w naszym zasięgu. Słabo w bramce (poza końcówką) i obronie, Tasic jest dobra lub średnio dobra na słabsze zespoły z ligi i tyle. Galińska jest lepsza. No cóż, średniak polskiej ligi przegrał z mistrzem Holandii.

• 9 6

• (2)

Bardzo delikatna opinia. Trzeba powiedzieć jasno, nasze gwiazdeczki zlekceważyły drużynę z Holandii. Bardzo słaba skuteczność, mnóstwo prostych i niewymuszonych błędów. Rozgrywająca grała w innym meczu, totalnie rozkojarzona. Bramka słaba. Jedna Galińska meczu nie wygra. Niezrozumiałe roszady trenera. Ogólnie Vistal z taka grą może zapomnieć o czubie tabeli w lidze. A sędziowie swoimi decyzjami dopasowali się do poziomu gry.

• 11 1

• mów

• 1 3

• Tylko zaśpiewać....

Nic się nie stało, kibice nic się nie stało!

• 0 4

• Nam zabronili wygrać ten mecz !

To jest jedyny komentarz jaki mi się nasuwa po obejrzeniu tego meczu . Strat na trzy mecze , ofensywa koszmarna , defensywa mniej niż zero , a skuteczność porażająca ( może jak by były tam bramki od kopanej postawione to by cośik lepiej bramki wpadały ) tylu słupków , poprzeczek i ostrzelanych firanek dawno w wykonaniu Vistalu nie widziałem . Bramkarki nasze były tak owocnie wspomagane w obronie przez drużynę że sam Kasa przy takiej obronie miałby podobna skuteczność obrony . Z Gapską było już na rozgrzewce widać, że jest coś nie tak ,bo ginęła w szatni kilka razy na kilka minut a po pierwszej połowie nie pokazała się wcale nawet na ławce . Po zakończeniu meczu również nie wyszła pożegnać się z kibicami - to nie w jej stylu i mam nadzieje że nie jest to coś poważnego . Dlaczego Łysy nie skorzystał z trzeciej bramkarki Szwonki to jego słodka tajemnica - ja bym zaryzykował - może by zaskoczyła . Krótko to podsumuję - wygrał zespół któremu się chciało wygrać - na pewno nie lepszy . Holenderski trener mógł śmiało grać siedmioma zawodniczkami w polu bo nasze miały problem z wcelowaniem w światło bramki .

• 9 1

• Asseco nie wystartowało, Vistal odpadł, Basket jako jedyny został w rozgrywkach międzynarodowych (2)

z gdyńskich zespołów. Teraz jedzie na dwa mecze do Wilna a potem turniej rozstrzygający o awansie do Final Four ligi EEWBLw styczniu u siebie w Arena Gdynia

• 4 8

• Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (1)

Szybko odpadły, kosztów zaoszczędziły. Będzie teraz na wzmocnienie na kole.
      Byle nie dać nabrać agentom.

• 6 4

• kolo

po co koło wzmacniać? Jest Ola dorsz ktora jest niewykorzystana;)

• 8 1

• bramka bez bramkarki (7)

Przegraliśmy w dużej mierze dzięki bramkarce,,beznadziejna Kordowiecka,wyjmowała tylko piłki z siatki.Dlaczego Ryba tak szybko zeszła z boiska?Holenderki były bardziej ruchliwe,sprytniejsze od naszych,szybciej doprowadzały do sytuacji strzeleckich.Szkoda!!!

• 11 6

• Dlaczego zeszła? (4)

Przecież obroniła tylko jedną piłkę, nie zauważyłeś? Piłka po rękach wpadała do bramki... Ryba jest świetną bramkarką, dla mnie jedną z najlepszych w lidze, ale ten mecz jej zdecydowanie nie wyszedł - zresztą nie tylko jej. W drugiej połowie nie było jej nawet na ławce, mam nadzieję, że to nie kontuzja.

• 4 5

• A ktoś zobaczył (2)

że jej nie było nawet na ławce w 2 polowie? Kontuzja?