Piłkarze Bałtyku liderami III ligi

10 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Piłkarze Bałtyku Gdynia zrobili to co do nich należało. Na otwarcie 28. kolejki wygrali wysoko i objęli 1. miejsce w tabeli. W sobotę rywale muszą się martwić, by zmienić kolejność na szczycie. Piłkarze Bałtyku Gdynia zrobili to co do nich należało. Na otwarcie 28. kolejki wygrali wysoko i objęli 1. miejsce w tabeli. W sobotę rywale muszą się martwić, by zmienić kolejność na szczycie.

Piłkarze Bałtyku Gdynia objęli prowadzenie w grupie drugiej III ligi. Tabela nieco okłamuje, gdyż biało-niebiescy awansem zagrali w 28. kolejce z Polonią Środa Wielkopolska, ale niech teraz to rywale się martwią, by w sobotę wrócić na szczyt tabeli. W środę podopieczni Dariusza Mierzejewskiego wygrali na Narodowym Stadionie Rugby 3:0 (0:0). W przewidzianym terminie nie mogli grać, gdyż w weekend obiekt będzie zamknięty z powodu zawodów... dronów.

Kuzimski 74, Sadowski 77, Pogranicznyj 90

BAŁTYK: Matysiak - Wypij (80 Szopiński), Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Kuzimski (89 Pogranicznyj), Zyska, Sosnowski (85 Młynarczyk), Poręba (65 Buławski) - Ruszkul - Bejuk

PIOTR RUSZKUL PRZED MECZEM: KAŻDY PUNKT MOŻE BYĆ NA WAGĘ AWANSU

Piłkarze Bałtyku pozbierali się po pierwszej za kadencji Dariusza Mierzejewskiego porażce w Toruniu. Co prawda na powrót do równowagi potrzebowali ponad 70 minut, ale w końcówce meczu w Gdyni Polonia zupełnie się pogubiła. Biało-niebiescy mieli mniej czasu na regenerację sił i psychiki po meczu z Elaną, gdyż pojedynek z 28. kolejki musieli przyspieszyć o 2 dni. W weekend, kiedy zaplanowana jest ta seria gier, Narodowy Stadion Rugby zarezerwowany jest na mistrzostwa... dronów.

Mimo przegranej z Elaną (1:3) szkoleniowiec gospodarzy postawił na kontynuację. Do składu przywrócił jedynie powracającego po pauzie za kratki Tomasza Bejuka. Pozwoliło to na jeszcze bardziej ofensywne ustawienie składu. Napastnik z Torunia Mateusz Kuzimski został ustawiony na skrzydle, ale tak naprawdę w "11" gospodarzy było aż trzech nominalnych napastników.

Ciężko jednak było atakować skoro gra toczyła się przy padającym deszczy, a temperatura niewiele przekraczała zero. Bałtyk po raz 12 w tym sezonie do przerwy nie zdobył gola, a ta sztuka w tym sezonie udała mu się tylko w 2 pojedynkach (z iVnetą Wlin 1:2, Sokołem Kleczew 2:1). W środę najbliżej powodzenia był Kuzimski, który w 27. minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

TAK RELACJONOWALIŚMY PORAŻKĘ BAŁTYKU W TORUNIU

Jednak Mateusz za zmarnowaną okazję na gola w pełni zrehabilitował się w końcówce spotkania. To on skruszył opór Polonii w 74. minucie. 26-latek zdobył 7. gola w tym sezonie III ligi, gdy skierował piłę do siatki po nieudanej próbie strzału Wojciecha Zyski. Natomiast przy golu na 2:0 Kuzimski zaliczył asystę, gdyż on dośrodkował z rogu do Szymona Sadowskiego.

Natomiast zmiennik Mateusza ustalił końcowy wynik. Timur Pograniczynyj zdobył gola po strzale z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego. Dla ukraińskiego skrzydłowego to pierwsze trafienie w oficjalnym meczu biało-niebieskich.

Dzięki okazałemu zwycięstwu Bałtyk objął prowadzenie w grupie drugiej III ligi. Fotel lidera będzie zajmował przynajmniej do soboty. Tego dnia zagrają drużyny, które po 28. kolejce mogą wyprzedzić gdynian w tabeli, czyli Sokół Kleczew (u siebie) oraz Lech II Poznań i Gwardia Koszalin (na wyjazdach).

Wyniki 28 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (0:0)
  • Świt Skolwin - Elana Toruń 0:5 (0:1)
  • Chemik Bydgoszcz - Vineta Wolin 3:1 (1:0)
  • Górnik Konin - Lech II Poznań 2:2 (1:1)
  • Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 0:2 (0:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Gwardia Koszalin 2:0 (2:0)
  • GKS Przodkowo - Wda Świecie 1:2 (0:0)
  • Pogoń Lębork - Pogoń II Szczecin 2:3 (1:1)
  • Leśnik Manowo - KS Chwaszczyno 1:2 (0:1)

Opinie (59) ponad 10 zablokowanych

• Bravo wreszcie z przytupem ! TBG

• 84 15

• I tak do końca ligi już

• 83 12

• kocham BALTYK Brawa dla pilkarzy trenerow oraz kibicow Baltyku Gdynia (1)