Czwarte z rzędu zwycięstwo Bałtyku

mik
24 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W 66. minucie Piotr Ruszkul z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki i po chwili mógł przyjmować gratulacje od kolegów z zespołu. W 66. minucie Piotr Ruszkul z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki i po chwili mógł przyjmować gratulacje od kolegów z zespołu.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali w meczu wyjazdowym Chemika Bydgoszcz 1:0 (0:0), odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Ruszkul.

Bramka: Ruszkul 66
BAŁTYK: Matysiak - Jadanowski, Karasiński, Wypij, Poręba - Garczewski (46 Rzepa), Sosnowski, Zyska, Młynarczyk (46 Kuzimski) - Bejuk (90 Klecha), Ruszkul

W porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Pogonią Lębork trener Marcin Martyniuk dokonał jeden zmiany. Kontuzja Karola Szopińskiego sprawiła, że do wyjściowej "11" wskoczył Mateusz Młynarczyk. 17-latek zajął miejsce na lewej pomocy, a grający tam ostatnio Marcin Poręba został cofnięty do defensywy.

W pierwszej połowie kibice nie byli świadkami porywającego widowiska. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie stworzyła klarownych sytuacji do zdobycia gola. Starcie z wysokości trybun oglądał m. in. prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który swoją karierę zaczynał w innym z bydgoskich klubów - Zawiszy.

FILIP SOSNOWSKI BOHATEREM BAŁTYKU

Już w przerwie szkoleniowiec biało-niebieskich zdecydował się na przeprowadzenie dwóch roszad, które zdecydowanie ożywiły ofensywne poczynania przyjezdnych. Jednym z wprowadzonych na boisko zawodników był Mateusz Kuzimski i to po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego padło rozstrzygające trafienie. Piotr Karasiński najwyżej wyskoczył w polu karnym, a po jego "główce" piłka spadła pod nogi stojącego pod bramką Piotra Ruszkula, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Po stracie gola gospodarze rzucili się odrabiania strat. Najbliżej celu w 76 minucie był doświadczony Szymon Maziarz, ale jego próbę z rzutu wolnego z najwyższym trudem zatrzymał Marcin Matysiak. W ostatnich sekundach szansę na podwyższenie rezultatu zmarnował Tomasz Bejuk, ale nie zemściło się to na biało-niebieskich, którzy wskoczyli na fotel lidera rozgrywek.

Wyniki 8 kolejki

• Chemik Bydgoszcz - BAŁTYK GDYNIA 0:1 (0:0)
  • GKS Przodkowo - KS Chwaszczyno 2:0 (0:0)
  • Górnik Konin - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:0)
  • Leśnik Manowo - Vineta Wolin 1:2 (0:2)
  • Wda Świecie - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
  • Świt Skolwin - Gwardia Koszalin 2:0 (1:0)
  • Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 2:1 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:1 (1:0)

• 15 10

• SKS BRAWO!!!!TAK DALEJ BAŁTYKU!!!! (1)

• 66 16

• JA KOCHAM BAŁTYK A SZALAL LA LA , JA KOCHAŁ BAŁTYK SZALALA LA LA

• 13 4

• Skromne..a co?Miałoby być okazałe?A jakie to ma znaczenie?Bałtyk z przebiegu relacji meczowej rozegrał dobry mecz i wygrał i jest liderem!!!
    Brawa dla drużyny!!

• 60 14

• Dziękujemy

• 52 14

• Dobry bilans.

Osiem meczów i bilans: 6-1-1. Mogło być tak 6-2-0, stracony gol z Sokołem Kleczew w 91 minucie i porażka 1:2,szkoda. Brawo BAŁTYK!!! Wróci Kuzimski będzie jeszcze lepiej.