Spójnia znów liderem I ligi

14 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Kamil Ringwelski w końcówce meczu rzucał bramki, które dały Spójni wygraną w Olsztynie. Kamil Ringwelski w końcówce meczu rzucał bramki, które dały Spójni wygraną w Olsztynie.

Piłkarze ręczni Spójnia Gdynia zasiądą do wielkanocnych stołów jako liderzy grupy A I ligi. Podopieczni Marcina Markuszewskiego wrócili na czoło tabeli po zwycięstwie w zaległym meczu 21. kolejki. W Wielki Piątek w Olsztynie pokonali tamtejszą Warmię Traveland 26:25 (14:12). - Była walka, krew i pot - ocenił spotkanie szkoleniowiec zwycięskiej drużyny. Kolejny pojedynek w hali GCS przy ul. Olimpijskiej już w 19 kwietnia o godzinie 19 z rezerwami Orlenu Wisły Płock.

WARMIA: Gawryś, Zakreta - Królik 3, Dzido 1, Piotr Deptuła, Pakulski 5, Kopyciński 1, Sikorski, Kozakiewicz, Dworaczek, Krawczyk, Paweł Deptuła 4, Dzieniszewski 1, Malewski 10

SPÓJNIA: Głębocki - Lisiewicz 6, Ćwikliński 5, Oliferchuk 2, Matuszak 3, Ringwelski 3, Brukwicki 2, Rychlewski 1, K.Pedryc, P.Pedryc 4

TAK RELACJONOWALIŚMY WYGRANĄ SPÓJNI NAD WARMIĄ W GDYNI, GDY TEŻ BYŁO 26:25

Blisko pół roku po pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie znów padł wynik 26:25. Jednak o ile u siebie Spójnia szybko osiągnęła przewagę, a jeszcze na 7 minut przed końcem miała pięć bramek w zapasie, to w Olsztynie sukces został okupiony o wiele bardziej wyrównaną walką. O zwycięstwie gości zadecydowała lepsza gra w końcówce każdej z połów.

Przed przerwą gdynianie przejęli inicjatywę po inauguracyjnym kwadransie. Odskoczyli na 7:9 po bramkach Kamila RingwelskiegoAdama Lisiewicza. W 29. minucie Rafał Rychlewski poprawił na 14:11.

Jednak zaraz po zmianie stron Warmia wyrównała na 14:14. Gospodarze na tym zresztą nie poprzestali. Od 18:17 aż czterokrotnie prowadzili. Po raz ostatni korzystny wynik mieli przy 21:20 w 47. minucie.

- To była walka, krew i pot. Gra była wyrównana, ale z lekkim wskazaniem na nas. W końcówce mogliśmy odejść na 3 bramki i uniknąć nerwówki, ale się nie udało. Najważniejsze jednak jest zwycięstwo - ocenia Marcin Markuszewski, trener Spójni.
Obraz spotkania zmieniły kolejne 4 minuty. Marcin Głębocki tylko raz sięgnął po piłkę do siatki, w w tym czasie jego koledzy z pola odpowiedzieli 4 bramkami. Jeszcze w 56. minucie gdynianie prowadzili 25:23. Dali się jednak zaskoczyć Piotrowi Pakulskiemu, a przede wszystkim sami grali nieskutecznie i znów był remis.

W ostatnich 9 minutach Spójnia zdobyła tylko 2 bramki. Obie były autorstwa Ringwelskiego, w tym ta na wagę 2 punktów rzucił w ostatniej minucie. Broniąc zwycięstwa, na 4 sekundy przed końcem karę dyskwalifikacji otrzymał Kamil Pedryc.

- Był to faul taktyczny. Wyszedł do rywala, złapał go w pół. Niestety, przeciwnik "odkręcił się" i upadł tak nieszczęśliwie, że rozbił sobie łuk brwiowy, była krew i stąd taka decyzja sędziów - przyznaje szkoleniowiec gdynian.
Dzięki wygranej w Olsztynie Spójnia wróciła na 1. miejsce w grupie A I ligi. 19 kwietnia o godzinie 19 w hali GCS będzie miała okazję powiększyć przewagę, gdyż w zaległym spotkaniu ugości Orlen Wisłę II Płock. Jednak potem znów musi... przełożyć mecz.

- Dotarły do mnie informacje, że w Lesznie nie zagramy 22 kwietnia, a dopiero 10 maja. Czyli teraz będziemy grali dwukrotnie u siebie. Mecz z Gorzowem 29 kwietnia ma odbyć się w Gdynia Arena. Będzie to jeden z... kilku spotkań na szczycie, które nas jeszcze czekają w tym sezonie. Dlatego nie liczymy punktów, nie zastanawiamy się ile ich jeszcze potrzeba do Superligi, gdyż jeszcze jest dużo grania, a mamy sporo chorób, kontuzji, a teraz dochodzi jeszcze wykluczenie Kamila - deklaruje Marcin Markuszewski.

• Grunwald Poznań - SMS GDAŃSK 28:28 (
  • Real-Astromal Leszno - SPÓJNIA GDYNIA (przełożony na 10.05)
  • GKS Żukowo - Śląsk Wrocław 32:31 (18:14)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Nielba Wągrowiec 34:29
  • MKS Wieluń - Orlen Wisła II Płock 27:27
  • Sokół Browar Kościerzyna - Mazur Sierpc 28:26
  • Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Polski Cukier Pomezania Malbork 32:23
  • Zaległy z 19. kolejki
  • SPÓJNIA GDYNIA - Orlen Wisła II Płock 26:25 (14:10)
  • Zaległy z 21. kolejki
  • Warmia Traveland - SPÓJNIA GDYNIA 25:26 (12:14)
  • Awansem z 26. kolejki
  • Polski Cukier Pomezania - Sokół Browar 31:25 (17:9)