Vistal Łączpol wiceliderem Superligi

Marta
13 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Karolina Sulżycka Karolina Sulżycka

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu nieco poprawiły sobie humory po hiszpańskiej, pucharowej wpadce. W zaległym spotkaniu 18. kolejki gdynianki pokonały na wyjeździe KPR Jelenia Góra 36:32 (19:15). To zwycięstwo, przy równoczesnej porażce KGHM Zagłębia Lubin dało podopiecznym Jensa Steffensena pozycję wicelidera PGNiG Superligi.

VISTAL ŁĄCZPOL: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 6, Mateescu 6, Kulwińska 6, Krnić 5, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 4, Petrinja 2, Zych 2, Janiszewska 1, Kozłowska 0, Białek 0, Królikowska 0.

Gdynianki zmęczone daleką podróżą z Hiszpanii musiały w Jeleniej Górze poradzić sobie bez Katarzyny Duran, która nabawiła się kontuzji. Mimo braku swojej rozgrywającej gdynianki bardzo szybko wyszły na prowadzenie i po kwadransie meczu było już 12:6 dla mistrzyń Polski.

Wówczas gdynianki nieco zwolniły tempo gry i choć cały czas przeważały ich przewaga bramkowa już tak szybko nie rosła. - Pod koniec pierwszej połowy musieliśmy poradzić sobie bez dwóch zawodniczek na placu gry i wówczas nasza przewaga nieco się zmniejszyła - zaznaczył po meczu dyrektor gdyńskiego klubu Tadeusz Paszkowski. Po 30 minutach meczu było 19:15 dla gdynianek.

Zespół z Jeleniej Góry po przerwie zdołał jeszcze nieco zmniejszyć prowadzenie gdynianek, ale nie był w stanie objąć w meczu prowadzenia. Około 50 minuty meczu mistrzynie Polski wróciły do czterobramkowej przewagi (31:27) i pozbawiły gospodynie złudzeń na sprawienie niespodzianki.

Wyniki 18 kolejki

• KPR Jelenia Góra - VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA 32:36 (15:19)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Aussie Sambor Tczew 29:23 (13:12)
  • KSS Kielce - Pogoń Baltica Szczecin 27:36 (14:19)
  • SPR Lublin - Start Elbląg 40:35 (22:16)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 22:29 (11:13)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalińska 24:25 (14:15)
Marta

Opinie (18) 8 zablokowanych

• to zupelnie bez znaczenia

Przegraly wygrany praktycznie dwumecz z Hiszpankami.

• 12 2

• Duran bez bramki ? (2)

Oj kobieta zmienna jest. Forma szczytowa !

• 5 2

• A gdzie jest napisane która ile rzuciła (1)

Nie rób z siebie .......

• 0 4

• Wynika z tego ze wogole nie bylo jej w skladzie

• 4 0

• Vistal

nic się nie stało , jak wygracie z.... Samborem Tczew 20 bramkami to dopiero sobie poprawicie humory!! Ha Ha

• 7 3

• No faktycznie poprawiła mi humor ta wygrana z tak wiele znaczącą Jelenią Górą :(

• 8 2

• JKS

JKS Spartakus Jelenia Góra pozdrawia całą Gdynię a w szczególności tą żółto-niebieską!!!!!

• 1 2

• skąd to określenie - szczypiornistki (2)