Vistal pokonany na inaugurację półfinałów

23 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
11 bramek Moniki Kobylińskiej, w tym 5 karnego nie uchroniło Vistalu Gdynia od porażki w Szczecinie. Może w niedzielę pójdzie lepiej? 11 bramek Moniki Kobylińskiej, w tym 5 karnego nie uchroniło Vistalu Gdynia od porażki w Szczecinie. Może w niedzielę pójdzie lepiej?

Piłkarki ręczne Vistalu od porażki rozpoczęły grę w półfinale play-off PGNiG Superligi. Nie pomogło aż 11 bramek Moniki Kobylińskiej. Na inaugurację rywalizacji do trzech zwycięstw gdynianki przegrały na wyjeździe z Pogonią-Balticą Szczecin 20:23 (11:12). Drugie spotkanie rozpocznie się w niedzielę o 16 również na terenie rywalek. W Gdynia Arena te zespoły staną naprzeciw siebie 30 kwietnia o 15, a jak zajdzie potrzeba to i 1 maja o 16.

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 4, Sabała 2, Noga, Szczecina, Cebula, Głowińska, Królikowska 1, Stasiak 4, Zimny 5, Koprowska 1, Zawistowska 3 Kochaniak 1, Jaszczuk 1, Gadzina 1

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 2, Urbaniak, Galińska 3, Dorsz 1, Kobylińska 11, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska, Tasić, Matieli 1

- Nie wiem co nasze rywalki zmienią w walce na ligowym froncie. Na pewno będą chciały się nam zrewanżować. Najważniejszym wnioskiem jaki możemy wyciągnąć z meczu pucharowego jest to, że szczecinianki zawsze walczą do końca - mówił przed wyjazdem do Szczecina Paweł Tetelewski.
Po wygraniu w finale Pucharu Polski właśnie z Pogonią 26:21 szkoleniowiec otrzymał od Vistalu kontrakt na kolejny sezon. Ale w bieżących rozgrywkach przed nim zadanie, by nie było gorzej niż przed rokiem, gdy gdynianki zostały wicemistrzyniami Polski. Po sobotniej przegranej droga do finału się wydłużyła. Pierwszy mecz w serii do trzech wygranych na swoją korzyść rozstrzygnęły szczecinianki.

PAWEŁ TETELEWSKI ZOSTAJE W GDYNI NA KOLEJNY SEZON

O wygranej Pogoni przesądziło ostatnie osiem minut. Rozpoczynały się one przy remisie 18:18, do którego doprowadziła Emilia Galińska. Przy tym rezultacie gdynianki pozwoliły się zaskoczyć: Aleksandrze Zimny (z karnego) i reprezentantce Polski - Małgorzacie Stasiak. To był kluczowy moment spotkania.

Vistalowi już nie udało się dogonić nawet remisu, który oznaczałby dogrywkę. w 57. minucie Monika Kobylińska z karnego trafiła na 20:21. Potem trafiały już tylko gospodynie. Wynim spotkana ustaliły bramki: Darii ZawistowskiejMoniky Bancilon.

POGOŃ OGRANA W PUCHARZE POLSKI, CZAS NA POWTÓRKĘ W PLAY-OFF">VSTAL PO RAZ TRZECI Z RZĘDU ZDOBYŁ PUCHAR POLSKI, WYGRYWAJĄC W FINALE Z POGONIĄ

Takie zakończenie to rozczarowanie dla gdynianek nie tylko z racji tego, że sześć dni temu były zdecydowanie lepsze od rywalek w finale Pucharu Polski (26:21). Również w Szczecinie dobrze weszły w mecz i gdy prowadziły 7:5, 9:7 czy 10:9, wydawało się, że "łamią" gospodynie, które zaczęły grę od 4:2.

Niestety, Vistal stanął na 10. bramce, która była autorska Galińskiej i padła w 20. minucie. Pogoń odpowiedziała 4 trafieniami z rzędu, "murując" skutecznie dostęp do własnej bramki przez 10 minut. Dopiero na sekundę przed końcem pierwszej połowy niemoc strzelecką udało się przełamać Monice Kobylińskiej.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z EMILIĄ GALIŃSKĄ

Drugą połowę gdynianki rozpoczęły od trzech udanych akcji z rzędu Kobylińskiej i wyszły na prowadzenie 14:12. Monika tego dnia zdobyła 11 bramek, w tym 5 z karnych.

Jednak wystarczyło trzy minuty, by szczecinianki odpowiedziały tym samym, a na niespełna kwadrans przed końcem gry, po trafieniu Hanny Jaszczuk odskoczyły na 17:15.

23 kwietnia 2016, godz. 15:00
Pogoń Baltica Szczecin
VISTAL Gdynia

62% 199 typowań Pogoń Baltica Szczecin
1% 3 typowania REMIS
37% 120 typowań VISTAL Gdynia

W drugim półfinale Selgros Lublin pokonał Start Elbląg 26:25 (17:13). Drugie spotkanie w niedzielę również na parkiecie aktualnych mistrzyń Polski.