Dziesięć medali judoków w mistrzostwach kraju

27 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Daria Pogorzelec (z prawej) w Kielcach sięgnęła po siódme w karierze indywidualne mistrzostwo Polski. Z kolei Katarzyna Furmanek (z lewej) mogła cieszyć ze srebra oraz brązu, który wywalczyła w drużynie. Daria Pogorzelec (z prawej) w Kielcach sięgnęła po siódme w karierze indywidualne mistrzostwo Polski. Z kolei Katarzyna Furmanek (z lewej) mogła cieszyć ze srebra oraz brązu, który wywalczyła w drużynie.

Dziesięć medali przywieźli trójmiejscy judocy z mistrzostw Polski. Pięć krążków, w tym złoto Darii Pogorzelec w wadze do 78 kg zdobyli w Kielcach reprezentanci Wybrzeża Gdańsk. Trzy krążki w rywalizacji indywidualnej oraz jeden w drużynowej padły łupem AZS AWFiS Gdańsk. Medalowy dorobek o jedną zdobycz powiększyła Flota Gdynia.

W Kielcach przez cztery dni rywalizowali judocy z 28 polskich klubów. Trójmiasto reprezentowali przedstawiciele trzech klubów. Najbardziej obłowili się reprezentanci Wybrzeża Gdańsk. Po mistrzowski tytuł w wadzie do 78 kg sięgnęła Daria Pogorzelec. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie w finałowej walce pokonała Paulę Kułagę z TDK Trzcianka. Tym samym zdobyła swój siódmy tytuł mistrzyni Polski (poprzednio w latach 2008-11 i 2013-14).

POGORZELEC SIÓDMĄ JUDOCZKĄ IGRZYSK W LONDYNIE WAGI 78 KG

Przypomnijmy, że Pogorzelec jest na dobrej drodze, by kolejny występ na igrzyskach zaliczyć za rok w Rio de Janeiro. W olimpijskim rankingu, do którego punkty gromadzi się w międzynarodowych startach w zależności od ich rangi, zajmuje 10. miejsce, a bezpośredni awans zapewnia sobie czołowa szesnastka, w której nie ma na tą chwilę innej Polki.

PRZECZYTAJ O ZASADACH KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH W JUDO

W Kielcach do finałów zawodnicy Wybrzeża dochodzili jeszcze trzykrotnie, ale Karolina Tałach, Damian NasiadkoJakub Zarzeczny musieli zadowolić się drugimi miejscami i tytułami wicemistrzów kraju. Po brąz sięgnął natomiast Tomasz Tałach.

Cztery medale przywieźli judocy AZS AWFiS Gdańsk. Najlepszy rezultat z nich osiągnęła Katarzyna Furmanek, która w finałowej walce kategorii powyżej 78 kilogramów przegrała z Beatą Pacut z Czarnych Bytom. W tej samej kategorii rywalizowała Joanna Jaworska, która po półfinałowej porażce z Furmanek stanęła na najniższym stopniu podium. Dorobek medalowy powiększył także Tomasz Domański, który zajął trzecie miejsce w kategorii poniżej 100 kg.

AZS AWFiS dorzucił do worka z medalami jeszcze brąz w zawodach drużynowych. Na najniższym stopniu podium stanął zespół pań w składzie Zuzanna Pawlikowska, Magdalena Miller, Anna Isenko, Aleksandra Jabłońska, Barbara Lichońska, Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska.

Srebrny medal w kategorii do 48 kg zdobyła zawodniczka Floty Gdynia Kinga Kubicka. W drużynowej klasyfikacji medalowej na czwartym miejscu sklasyfikowane zostało Wybrzeże. Najwięcej, bo siedem krążków zdobyli Czarni Bytom, sześć Polonia Rybnik, a trzy AZS AWF Wrocław (w tym dwa złote, co w klasyfikacji pomogło wyprzedzić Wybrzeże). Na jedenastej pozycji sklasyfikowano AZS AWFiS Gdańsk, a na trzynastej Flotę Gdynia.

• Judoczki AZS AWFiS Gdańsk na trzecim stopniu podium w drużynie.

3. Kubań Marta (Gwardia Warszawa)
3. Langiewicz Aleksandra (AZS AWF Wrocław)

kobiety, waga: 78 kg
1. Pogorzelec Daria (Wybrzeże Gdańsk)
2. Kułaga Paula (TDK Trzcianka)
3. Grygiel Aleksandra (AZS-WSPiA Poznań)
3. Szlendak Katarzyna (MKS Chełm)
5. Lichońska Barbara (AZS AWFiS Gdańsk)

kobiety, waga: +78 kg
1. Pacut Beata GKS Czarni Bytom
2. Furmanek Katarzyna (AZS AWFiS Gdańsk)

• Ile medali? (2)

Na wstępie pisze autor 10 medali i wymienia 5 Wybrzeże, 3 AZS i 1 Flota, to w końcu ile redaktorze?
    Gratulacje dla judoków.

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Treść została poprawiona.

• 0 1

• gdzie widzisz napisane, że trzy? :) (1)

Cztery medale przywieźli judocy AZS AWFiS Gdańsk
      4. Wybrzeże Gdańsk131 ... 11. AZS AWFiS Gdań
      sk013 13. Flota Gdynia010

Dziesięć medali przywieźli trójmiejscy judocy z mistrzostw Polski. Pięć krążków, w tym złoto Darii Pogorzelec w wadze do 78 kg zdobyli w Kielcach reprezentanci Wybrzeża Gdańsk. Trzy krążki padły łupem AZS AWFiS Gdańsk, a jeden zdobyła Flota Gdynia.

na początku artykułu

• 0 0

• Biedny mąż judoczki z czarnym pasem, a mąż medalistki to już całkowicie ma przerąbane.