Koszykarze Asseco lepsi od Trefla

24 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
A.J. Walton zagrał w derbach na dobrej skuteczności rzutów za dwa punkty - 8/14. Kiedy przebywał na boisku Asseco zdobyło 17 punktów więcej niż Trefl. A.J. Walton zagrał w derbach na dobrej skuteczności rzutów za dwa punkty - 8/14. Kiedy przebywał na boisku Asseco zdobyło 17 punktów więcej niż Trefl.

Asseco odniosło 16. zwycięstwo w 24. koszykarskich derbach Trójmiasta. Gdynianie, rozruszani na początku meczu w Ergo Arenie przez A.J. Waltona, kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali 77:65 (18:11, 20:14, 14:23, 25:17). Amerykanin jak i Filip Matczak świetnie radzili sobie w grze jeden na jednego, co stanowiło atut ich drużyny. Natomiast Trefla Sopot stać było jedynie na zrywy, które w konfrontacji z walecznymi rywalami dawały niewiele. Żółto-czarni mieli w całym meczu ok. 15 czystych pozycji do rzutów za trzy punkty. Niestety, dla nich w sumie trafili tylko 6 z 23 prób takich prób.

Leończyk 15 (12 zb.), Michalak 15 (2x3), Bendzius 12 (3x3), Vasiliauskas 10 (5 zb.), Painter 6 (7 zb.) oraz Dutkiewicz 5 (1x3, 5 zb.), Stefański 2, Włodarczyk 0, Kemp 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Pastusiak, Pietrzak, Białas
Widzów: 4409
Walton 23 (5 as.), Matczak 17 (1x3), Galdikas 9 (8 zb.), Szczotka 9 (2x3, 5 zb.), Radosavljević 1 oraz Parzeński 6, Kowalczyk 5, Żołnierewicz 5, Grujić 0, Szymański 2, Paredes 0

Trenerzy po meczu

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Cieszę się z tego zwycięstwa. Staraliśmy się grać szybko, korzystać z naszych atutów i w pewnym sensie się to udało. Przeciwnik pokazał, że jest fizycznie silny i miał aż 20 zbiórek w ataku. Nad tym elementem musimy popracować, jeżeli chcemy grać w przyszłości swoją koszykówkę.

Nie zagrał Przemek Frasunkiewicz, gdyż jeszcze nie wyleczył kontuzji, którą złapał w starciu z AZS Koszalin. Próbował grać w ostatnim meczu z Wilkami, ale nie był w stanie pokazać stu procent.

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Nie za bardzo mam co powiedzieć. Nie gramy tak, jak trenujemy i tak jak, jak zakładamy przed meczem. Czasami nie rozumiem, dlaczego zawodnicy popełniają błędy, które trudno wytłumaczyć. Zakładamy, że spychamy Asseco na linię końcową i to tego nie robimy. Mówimy, że idziemy za nimi w obronie, a gubimy się w prostych sytuacjach.

Cały czas powtarzałem chłopakom, że Asseco gra 1 na 1. To tyle z zagrywek. Do tego dochodzą jeszcze zasłony. Na treningach wychodziła nam obrona takiej gry, ale w meczu gubimy się w prostych sytuacjach, nie ma pomocy w obronie. Fakt, że Asseco wygrało zasłużenie. Energicznie napierało cały czas w defensywie i z tego wynikały nasze niedokładne podania i szybkie rzuty. Widzieliśmy, że rywale dają dużo rzucać z obwodu, ale przy naszej słabej skuteczności nie da się wygrać. Z 15 rzutów z obwodu było z wolnych pozycji, a trafialiśmy tylko 6. Chłopacy starali się w trzeciej kwarcie, byliśmy blisko, ale dwa błędy sprawiły, że ponownie się popsuło. Kiedy później oglądasz na wideo mecz, to nie wiesz co powiedzieć. Trzeba przyznać, że gramy słabo. Musimy się pozbierać, gdyż czekają nas dwa mecze wyjazdowe z drużynami głodnymi zwycięstw i nie będzie nam łatwo. Ciężko pracując przyjdzie czas na wygraną. Wciąż jestem dobrej myśli.

Trefl w pełnym składzie, jak widać wirus, który nękał sopocian w ostatnim czasie dał za wygraną. Zobaczymy, czy odzwierciedli to również pierwsza piątka żółto-czarnych
Dzisiejsze spotkanie obejrzy 200 sportowców sopockich klubów sportowych. Połowa pochodzi z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego
A dokładną liczbę widzów podamy na początku trzeciej kwarty
Bilans derbów to 15 wygranych Asseco i 8 Trefla
Koszykarze nie będą jedynymi osobami, które powalczą dzisiaj o dominację w Trójmieście. W przerwie między drugą a trzecią kwartą swój mecz rozegrają także reprezentacje klubów kibica obu drużyn. W rolę sędziego wcieli się Istvan Nemeth, węgierski koszykarz, który w latach 2004-2006 reprezentował barwy Prokomu Trefla Sopot.
Pierwsza piątka gości: Galdikas (ASSECO), Walton (ASSECO), Radosavljević (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Matczak (ASSECO)
Piątka gospodarzy: Leończyk (TREFL), Michalak (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Painter (TREFL), Bendzius (TREFL)
Prezes PLK, Jacek Jakubowski wręcza Michalakowi (TREFL) upominek za awans z reprezentacją Polski do ME 2015
1'
Zaczynamy mecz. Pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
2'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
2'
Let's go Gdynia, let's go - skandują fani przyjezdnych
za 2 punkty
2'
[3:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[3:6] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[5:6] 2 punkty z półdystansu zdobywa Painter (TREFL).
wolne (trafione oba)
4'
[5:8] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
4'
Blok Galdikasa (ASSECO) na Leończyku (TREFL)
za 2 punkty
4'
[5:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[5:12] 2 punkty wsadem zdobywa Galdikas (ASSECO).
czas
5'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
5'
Błąd 24 sekund Trefla
za 2 punkty
6'
[5:14] 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO), nad kosz podawał Matczak
6'
Blok Galdikasa (ASSECO) na Michalaku (Trefl)
6'
Blok Galdikasa (ASSECO) na Painterze (TREFL)
za 2 punkty
7'
[7:14] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Leończyk (TREFL).
7'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani gospodarzy
7'
[9:14] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[11:14] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
czas
8'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
za 2 punkty
9'
[11:16] 2 punkty wsadem zdobywa Parzeński (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[11:18] 2 punkty spod kosza zdobywa Parzeński (ASSECO).
10'
Kowalczyk (ASSECO) pudłuje rzut za trzy, KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Trefl zaczyna druga kwartę
11'
Twardo w obronie, Asseco twardo w obronie - skandują kibice gości
za 2 punkty
11'
[11:20] 2 punkty spod kosza zdobywa Parzeński (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[11:22] 2 punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
czas
12'
12'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują fani Trefla
14'
Stefański (TREFL) pudłuje oba wolne
15'
[11:24] Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[13:24] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL). To pierwsze trafienie gospodarzy w tej kwarcie
za 2 punkty
16'
[13:26] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO) plus faul Kempa
za 1 punkt
16'
[13:27] Rzut wolny trafia Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[13:29] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[15:29] 2 punkty rzutem nad Galdikasem zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
za 3 punkty
17'
[18:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dutkiewicz (TREFL).
17'
[18:31] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[20:31] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
wolne (tylko 1 trafiony)
18'
[20:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Radosavljević (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[23:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
18'
[23:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[25:33] 2 punkty dobitką zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
20'
[25:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
20'
[25:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Derby ogląda dzisiaj w Ergo Arenie 4409 widzów, tak więc wynik ostatniego spotkania został poprawiony niemal o tysiąc
Najskuteczniejsi w meczu są: Walton (ASSECO) 10, Leończyk (TREFL), Parzeński (ASSECO), Vasiliasuskas po 6
Obie drużyny mają problemy z rzutami za trzy: Trefl 3/14, Asseco 1/7
21'
Asseco zaczyna trzecią kwartę
21'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
21'
[27:38] 2 punkty z półdystansu zdobywa Painter (TREFL).
22'
Trzeci faul Szczotki (ASSECO)
22'
[27:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[29:39] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL), który chwilę wcześniej dostał blok od Galdikasa
za 2 punkty
23'
[29:41] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
23'
[32:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
23'
Trzeci faul łapie Radosavljević (ASSECO)
24'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
za 2 punkty
24'
[34:41] Kolejne 2 punkty zdobywa Painter (TREFL).
24'
Blok Paintera (TREFL) na Matczaku (ASSECO)
za 3 punkty
25'
[37:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
czas
25'
26'
[38:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
26'
Asseco Gdynia - słychać z sektora gości
za 2 punkty
26'
[38:43] 2 punkty zdobywa Szymański (ASSECO).
za 3 punkty
26'
[41:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL).
za 2 punkty
27'
[41:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
28'
Spięcie pomiędzy Bendziusem (TREFL) i Kowalczykiem (ASSECO), ale koszykarze szybko się uspokoili
28'
Trefl Sopot - skandują kibice gospodarzy
za 2 punkty
28'
[41:47] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO).
28'
[43:47] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[45:47] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[45:49] 2 punkty w ekwilibrystyczny sposób zdobywa Walton (ASSECO).
29'
Walton (ASSECO) dostał przewinienie techniczne
za 1 punkt
29'
[46:49] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL).
30'
Żółto-czarni, żółto-czarni, hej, hej - skandują fani Trefla
30'
[48:49] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
[48:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
TREFL ZACZYNA CZWARTĄ KWARTĘ
za 2 punkty
31'
[50:52] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
32'
[50:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
32'
Let's go Sopot, let's go - skandują kibice Trefla
za 2 punkty
32'
[52:53] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
za 2 punkty
32'
[52:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
33'
[54:55] 2 punkty po zbiórce zdobywa Stefański (TREFL).
za 2 punkty
33'
[54:57] 2 punkty zdobywa Matczak (ASSECO), który ograł Kempa, do tego Amerykanin fauluje po raz 4.
za 1 punkt
33'
[54:58] Rzut wolny trafia Matczak (ASSECO).
33'
4. faul popełnia również Szczotka (ASSECO)
34'
4. przewinienie także na koncie Radosavljevicia (ASSECO)
za 2 punkty
35'
[54:60] 2 punkty dobitką zdobywa Galdikas (ASSECO).
za 2 punkty
35'
[56:60] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
35'
[56:62] Kolejne 2 punkty zdobywa Galdikas (ASSECO).
35'
4. faul popełnia Painter (TREFL)
36'
[56:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
36'
I 4. faul Waltona (ASSECO)
za 2 punkty
36'
[56:65] 2 punkty z kontry zdobywa Matczak (ASSECO).
czas
36'
za 2 punkty
36'
[58:65] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
schodzi za faule
37'
Painter (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[58:67] Walton (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[60:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
37'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice przyjezdnych
37'
Radosavljević (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 2 punkty
38'
[60:69] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[60:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (ASSECO).
czas
39'
za 2 punkty
39'
[62:72] 2 punkty zdobywa Bendzius (TREFL) plus faul Galdikasa
za 1 punkt
39'
[63:72] Rzut wolny trafia Bendzius (TREFL).
39'
Kemp (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[63:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (ASSECO).
39'
Szczotka (ASSECO) pudłuje oba wolne
39'
Faul w ataku Leończyka (TREFL)
39'
[63:75] Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[63:77] Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[65:77] Dutkiewicz (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'

Wyniki 4 kolejki

• TREFL Sopot - ASSECO Gdynia 65:77 (11:18, 14:20, 23:14, 17:25)
  • Polfarmex Kutno - Wikana Start Lublin 88:72 (25:18, 25:20, 15:14, 23:20)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 102:60 (15:19, 27:10, 29:9, 31:22)
  • Jezioro Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 101:109 (31:27, 17:25, 28:27, 25:30)
  • Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 91:79 (19:22, 25:9, 23:17, 24:31)
  • Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 71:74 (16:20, 13:18, 31:17, 11:19)
  • Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 70:80 (18:25, 18:15, 21:21, 13:19)
  • Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 63:67 (16:13, 12:16, 13:18, 22:20)

Opinie (90) 4 zablokowane

• (1)

szacunek ze podjeliscie walke.

• 23 19

• rozegranie ligowego meczu to jakieś nadzwyczajne podjęcie walki?
      walkę podjęli tylko Leon i Michalak (tylko w3 kwarcie)

• 18 0

• (2)

Zmiany w klubie NATYCHMIAST!!!!Ten trefl to teraz taka źenada!!!

• 47 5

• Koszykarze nie dostają wypłat... (1)

...więc nie będzie wzmocnień i z czasem nie będzie grania. Taka jest prawda.

P. Wierzbicki to wielki pasjonat sportu ale i średnio-dolnej klasy biznesmen. Samą pasją dobrej drużyny się nie stworzy. Tak to jest, gdy się łapie wszystkie sroki za ogon - jakby się poświęcił tylko koszykówce (na której sportowo wypłynął), to jestem przekonany, że Trefl grałby dzisiaj w pucharach europejskich.

• 16 1

• Dolny

dolny biznesmen i dolny prezes klubu, bez czucia sportu i chcacy tylko robic oszczednosci, tak sie nie da, bo od klubu sie odwracaja juz wszyscy.
        Nie ma szans na zlapanie sponsora nowego, a za chwile nie bedzie tych obecnych. Ta polityka prowadzi na manowce