Porażki gdańskich futsalistów

18 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Dominik Depta (na zdjęciu) i jego koledzy z AZS UG są już jedną nogą w I lidze. Czy gdańskim futsalistom w dwóch ostatnich meczach uda się wywalczyć utrzymanie w ekstraklasie? Dominik Depta (na zdjęciu) i jego koledzy z AZS UG są już jedną nogą w I lidze. Czy gdańskim futsalistom w dwóch ostatnich meczach uda się wywalczyć utrzymanie w ekstraklasie?

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego przegrali na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 2:5 (1:2) i mają już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Poziom niżej sezon zakończyli gracze Politechniki Gdańskiej. Po wyjazdowej porażce z Unisławem Team 1:2 (0:0) finiszowali na 5. miejscu.

Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk 5:2 (2:1)
Bramki: Frajtag 3, Wachoński 9, Hoły 26, Foltyn 40, Roj 40 - Depta 12, Wesserling 22

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Cirkowski, Friszkemut, Poźniak, Broner, Madani, Wesserling, Kreft, Pawicki, Depta

Zespół AZS UG na mecz z Red Dragons musiał pojechać bez Przemysława Kostucha, który tego samego dnia grał na trawie w III-ligowym meczu Gryfa Wejherowo z rezerwami Lechii Gdańsk.

LECHIA II POKONAŁA GRYFA I ZOSTAŁA LIDEREM III LIGI

Mecz, który miał wlać więcej wiary w utrzymanie akademików w futsal ekstraklasie, rozpoczął się dla nich fatalnie. Już po 9 minutach gry gospodarze prowadzili 2:0. Kontaktowe trafienie zdobył Dominik Depta, a zaraz po przerwie wyrównał Mateusz Wesserling.

Red Dragons odpowiedzieli jednak kolejnym trafieniem, a na domiar złego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Friszkemut. Dopiero na 3 minuty przed końcem gry gdańszczanie zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Niestety, zamiast gonić wynik, pozwolili sobie zaaplikować kolejne gole, w tym jeden zdobyty bezpośrednio przez golkipera gospodarzy.

- Ta porażka oddala nas od utrzymania w ekstraklasie. Aby wciąż o nim myśleć, musimy wygrać dwa ostatnie mecze a dodatkowo oglądać się na rywali. Będziemy jednak walczyć do końca - zapewnia trener Szymon Hartman.

Przypomnijmy, że po rozegraniu wszystkich 22. kolejek dwie najsłabsze drużyny spadną do I ligi, a trzecia drużyna od końca weźmie udział w barażach. W ostatnich dwóch kolejkach gdańszczan czekają mecze kolejno z Clearexem Chorzów (dom) i KGHM Euromaster Chrobry Głogów (wyjazd).

12. AZS UG GDAŃSK 20 5 3 12 62:72 18

Unisław Team PBDI Osiek - Politechnika Gdańska 2:1 (0:0)
Bramki dla PG: Mikucziński 40 karny

POLITECHNIKA: Chodorowski, Pytka - Wardowski, Osiński, Iwosa, Kozakiewicz, Nowicki, Sz.Urtnowski, Mikuczyński, Martynowski.

Gorycz porażki w ostatnim meczu sezonu przełknąć musieli gracze I-ligowej Politechniki Gdańskiej. Zespół, który wiosnę zaczynał z nadzieją na walkę o awans do ekstraklasy, zakończył sezon dopiero na 5. lokacie. Takie miejsce przypadło mu po porażce w Unisławiu.

Choć gospodarze sobotniego meczu od 14 minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla swojego kapitana Mateusza Komura, do przerwy zdołali obronić bezbramkowy remis. Obu drużynom nie brakowało sytuacji na gole, ale żaden z bramkarzy nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie po indywidualnej akcji. Gdańszczanie, którzy do tej pory rezygnowali z agresywnego pressingu, zaatakowali wyżej dopiero pod koniec spotkania.

- Mieliśmy chyba z piętnaście sytuacji, a dosłownie nic nie wchodziło do bramki - przyznaje napastnik Piotr Wardowski.

W ostatniej minucie gospodarze rozegrali skuteczną kontrę i podwyższyli prowadzenie. Politechnika wznowiła grę od środka, a chwilę później w polu karnym faulowany był Wardowski. Równo z końcową syreną sędzia podyktował rzut karny dla gości.

Na bramkę zamienił go Patryk Mikucziński i na tym PG zakończyło ligowe występy w tym sezonie.

- Przejechaliśmy na mecz osłabieni brakiem Wojciecha Kopeckiego, Marcina Pawlickiego i pauzującego za kartki Macieja Urtnowskiego. Liczyliśmy jednak na lepszy wynik. Sezon kończymy na piątym miejscu i na pewno jest to rozczarowanie, bo na wiosnę zdobyliśmy tylko 10 pkt w 9 meczach, choć po jesieni mieliśmy na koncie 17 punktów. W przyszłym sezonie musimy sobie dać czas na przebudowę, ciężko po takiej rundzie deklarować, że będziemy chcieli walczyć o awans - mówi Wardowski.