Hokeistki Stoczniowca wicemistrzem Polski

Rafał Sumowski
19 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie hokeistki drugi sezon z rzędu zakończyły z medalami mistrzostw Polski. Po tych złotych, musiały zadowolić się srebrnymi. Mistrzowskiego tytułu nie oddały jednak bez walki. Gdańskie hokeistki drugi sezon z rzędu zakończyły z medalami mistrzostw Polski. Po tych złotych, musiały zadowolić się srebrnymi. Mistrzowskiego tytułu nie oddały jednak bez walki.

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:1) i zakończyły sezon jako wicemistrzynie Polski. Bramkę, która pozbawiła ich szans na obronę złotego medalu, gdańszczanki straciły na 15 sekund przed końcem dogrywki. - Przegraliśmy, ale z podniesionymi głowami. Oprawa spotkania była jak w NHL, ale moje zawodniczki wytrzymały presję i rozegrały znakomity mecz. Po meczu rywale i kibice gratulowali tego, jak duży opór postawiliśmy nowym mistrzyniom - mówi trener Henryk Zabrocki.

1:0 Karolina Późniewska 21 min
1:1 Magdalena Obłońska 40 min
1:2 Marta Bigos 52 min
2:2 Karolina Późniewska 59 min
2:3 Patrycja Sfora 65 min

STOCZNIOWIEC: Kosińska; Tokarska, Nowak - Bigos, Berecka, Banaś; Kasprzycka, Wnuczko - Obłońska, Rykaczewska, Siejka, Hermann

Rywalizacja w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet trwała do dwóch zwycięstw. Przed tygodniem w Gdańsku Polonia triumfowała 5:2 nad broniącym mistrzowskiego tytułu Stoczniowcem i potwierdziła, że nie bez powodu była najlepszą drużyną sezonu zasadniczego.

POLONIA BLIŻEJ MISTRZOSTWA PO MECZU W GDAŃSKU

Pesymiści twierdzili, że wyjazd gdańszczanek do Bytomia będzie jedynie formalnością, tym bardziej, że na mecz nie mogła się udać z powodów prywatnych Katarzyna Bodus, jedna z liderek drużyny. Trener Henryk Zabrocki zapowiadał jednak walkę do końca i tego swoim zawodniczkom odmówić nie może.

Po pierwszej remisowej tercji gospodynie objęły prowadzenie błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej partii. Gdańszczanki odpowiedziały na to dopiero przed jej końcem. Z dystansu uderzała Renata Tokarska, a kierunek krążka w ostatnich chwili zmieniła Magdalena Obłońska.

W drugiej tercji to Stoczniowiec objął prowadzenie. Solowym rajdem i skutecznym jego wykończeniem popisała się Marta Bigos. Wydawało się, że gdańszczanki dowiozą prowadzenie do końca meczu i do wyłonienia mistrza Polski będzie potrzebny niedzielny mecz. W 59. minucie przyjezdne straciły jednak bramkę grając w osłabieniu.

Dogrywka to już prawdziwy horror. Blisko 5 minut gry nie przynosiło rozstrzygnięcia i zapowiadało się na rzuty karne. Na 15 sekund przed końcem czasu bramkę na wagę złotego medalu dla Polonii zdobyła jednak Patrycja Sfora.

- Przegraliśmy, ale z podniesionymi głowami. Atmosfera spotkania była niesamowita, hala pękała w szwach, a oprawa była jak w NHL - światła, fajerwerki. Mimo tego, moje zawodniczki wytrzymały presję i rozegrały znakomity mecz. Bardzo dobrze broniła Agata Kosińska. Po meczu rywale i kibice żegnali nas brawami i gratulowali tego, jak duży opór postawiliśmy nowym mistrzyniom. To był dla nas ciężki sezon, bo nasz mistrzowski skład uległ osłabieniu. Myślę jednak, że srebro to wynik, którego z pewnością nie należy się wstydzić - mówi trener Zabrocki.

Opinie (22)

• Gratulacje, brawo dziewczyny !!!

• 48 2

• No i ładnie.

Gratulacje!

• 33 6

• Brawo Asia! Już w gimnazjum mówiłam, że osiągniesz sporo w hokeju!

• 12 6

• Jesteśmy z Was dziewczęta MEGA dumni...

Pięknie walczyły do końca, wicemistrzostwo, drugie podium pod rząd, tego nie było w historii Stoczniowca , w następnym roku kolejność odwrotna