Polonia znów gromi, Marcus ratuje Arkę

Rafał Sumowski
8 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Piłkarze Polonii mają powody do radości. W dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli osiem bramek nie tracąc ani jednej. Natomiast we wszystkich czterech meczach czyste konto zachował drugi gdański zespół, rezerwy Lechii. Piłkarze Polonii mają powody do radości. W dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli osiem bramek nie tracąc ani jednej. Natomiast we wszystkich czterech meczach czyste konto zachował drugi gdański zespół, rezerwy Lechii.

Dwie gdańskie drużyny otwierają tabelę III ligi. Pozycję lidera po 4. kolejce obroniły rezerwy Lechii Gdańsk, które w Stargardzie Szczecińskim wygrały 1:0 (0:0), przedłużając passę spotkań bez straty bramki do 360 minut. Na drugą pozycję wysforowali się piłkarze Polonii Gdańsk, który po raz drugi z rzędu zanotowali wysokie zwycięstwo, tym razem ogrywając przy ul. Marynarki Polskiej drugi zespół Pogoni Szczecin 3:0 (3:0). Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Arka II. Gdynianom sukces zapewnił Brazylijczyk Marcus w doliczonym czasie gry w pojedynku u siebie z Energetykiem Gryfino 2:1 (0:0).

Polonia Gdańsk - Pogoń II Szczecin 3:0 (3:0)
Bramki: Kujawa 14, Skowroński 24, Szewczykowski (samobójcza) 29

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skowroński, Skarżyński (89 Rink), Zgliński - Pikulski, Kozłowski (83 Pietruszka) - Rychłowski, Ł.Borkowski (80 Biernatowicz), Kujawa (65 K.Borkowski) - Piątkowski

Jak burza idą we wrześniu piłkarze gdańskiej Polonii. Po zwycięstwie 5:0 nad rezerwami Arki Gdynia (przeczytaj relację) tym razem również na własnym obiekcie odprawili z kwitkiem drugi zespół grającej w ekstraklasie Pogoni. Szczecinianom nie pomogło wsparcie zawodników pierwszej drużyny: Błażeja Radlera, Łukasza Zwolińskiego oraz bramkarza Bartosza Fabiniaka. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie po bramkach Mateusza KujawyDaniela Skowrońskiego, a także golu samobójczym Pawła Szewczykowskiego.

- Zagraliśmy kolejny bardzo dobry mecz. Bramek mogliśmy wprawdzie strzelić drugie tyle, ale trudno narzekać choć mankamentów się nie ustrzegliśmy. Mamy nadzieję, że dobra passa będzie trwała za tydzień w Barlinku. Oby "żarło" jak najdłużej. Tabela wygląda dla nas w tej chwili świetnie i rywale nareszcie będą się z nami liczyć, ale twardo stąpamy po ziemi. Trzymamy się założeń, które postawiliśmy sobie przed sezonem - celem jest spokojne utrzymanie - mówi trener Paweł Pagieła.

Po czterech kolejkach III-ligowych rozgrywek Polonia ma już na koncie 7 punktów. O 3 "oczka" więcej ma liderująca w tabeli Lechia II, która z ciężkiego terenu w Stargardzie Szczecińskim wywiozła jednobramkowe zwycięstwo.

Arka II Gdynia - Energetyk Gryfino 2:1 (0:0)
Bramki: Strzelecki 78, Marcus 92 - Wólkiewicz 49

ARKA Szromnik - Haberka, Robakowski, Wallace, Strzelecki - Brzuzy (77 Ziętarski), Czoska, Rzuchowski (83 D. Patelczyk), Jędrzejowski (62 Wojowski) - K. Patelczyk (62 Słowiński) - Marcus

Gol Marcusa w doliczonym czasie gry zapewnił rezerwom Arki pierwsze zwycięstwo. Brazylijczyk wsparł zespół na skutek przełożenia meczu I ligi w Niecieczy. Gol Marcusa w doliczonym czasie gry zapewnił rezerwom Arki pierwsze zwycięstwo. Brazylijczyk wsparł zespół na skutek przełożenia meczu I ligi w Niecieczy.
Dopiero pierwszego zwycięstwa doczekał się zespół rezerw gdyńskiej Arki, który wykorzystał wsparcie otrzymane na skutek przełożenia meczu I-ligowej drużyny w Niecieczy. Trener Robert Wilczyński oprócz swoich "etatowych" graczy w sobotę miał do dyspozycji między innymi Brazylijczyków Wallace'aMarcusa. To właśnie ten drugi zapewnił żółto-niebieskim upragnione zwycięstwo strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Jako pierwsi trafili jednak goście, którzy prowadzenie objęli po przerwie po stałym fragmencie gry. Arkowcy bramkową sytuację mieli jeszcze w pierwszej połowie, ale z ostrego kąta nie trafił Kamil Patelczyk.

Do remisu doprowadził strzałem głową Radosław Strzelecki, który na nieco ponad 10 minut przed końcem meczu dał sygnał do ataku. Chwilę później piłkę nad poprzeczką posłał Marcus i choć to Arka dyktowała grę, wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie gry Brazylijczyk nie pomylił się jednak posyłając piłkę mocnym uderzeniem z 5. metra obok bezradnego golkipera rywali.

- Jak widać samą młodzieżą trudno o ligowe punkty. Wsparcie z pierwszego zespołu dodało nam skrzydeł, w przekroju całego meczu byliśmy po prostu lepsi. Szwankowała skuteczność, ale bramka Strzeleckiego mocno napędziła nas do dalszej gry. Wygraną zapewniliśmy sobie dopiero w doliczonym czasie, ale najważniejsze, że zła passa została przełamana - mówi trener Wilczyński.

41% 86 typowań Pogoń II Szczecin

Błękitni Stargard Szczeciński - Lechia II Gdańsk 0:1 (0:0)
Bramka: Wrzask 75

LECHIA II: Sobczak - Deleu, Iwanowski, Bajić, Przybylski - P.Wiśniewski, Zyska, Żmijewski, Szamp (60 Dawidowicz), Tuszyński (46 Skrzecz) - Duda (70 Wrzask)

Gola na wagę zwycięstwa podopiecznych Tomasza Untona zdobył Kacper Wrzask pięć minut po wejściu. 19-letni napastnik zamknął dośrodkowanie, pokonując bramkarza gospodarzy uderzeniem z 2 metrów.

Błękitni jeszcze w pierwszej połowie mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale groźna sytuacja zakończyła się strzałem w poprzeczkę. Po stronie biało-zielonych dobrej okazji nie wykorzystał Patryk Tuszyński, który był bliski znalezienia się sam na sam z bramkarzem. W rezerwowym zespole gdańszczan po czwartym występie w tym sezonie zaliczyli Deleu oraz Marko Bajić, których obecność w linii defensywnej najwyraźniej służy drugiemu zespołowi, który w dotychczasowych spotkaniach nie stracił jeszcze gola.

Z trójmiejskich zespołów w III lidze w piątek rywalizował Bałtyk Gdynia, który u siebie bezbramkowo zremisował z Drawą Drawsko Pomorskie (przeczytaj relację z tego meczu).

Pozostałe wyniki 4. kolejki grupy pomorski-zachodniopomorskiej III ligi
Chemik Police - Koral Dębnica 1:1 (1:0), Gryf Słupsk - Pogoń Barlinek 3:0 (1:0), Cartusia - Dąb Dębno 2:0 (1:0), Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 0:0.

Opinie (71) 4 zablokowane

• brawo Polonia

do przerwy kilka sytuacji - wykorzystane trzy, po przerwie przewaga Pogoni ale nieporadność napastników skutkuje tym , że wynik pozostaje bez zmian.

• 60 1

• BRAWO POLONIA! (2)

Jestem dumny z mojej druzyny! :)

• 69 3

• (1)

Polonia dzięki takim zwycięstwom pokazuje, że do piłki trzeba mieć serce a nie tylko pseudokibiców i ogromną kasę.

• 11 4

• pijesz do arki?

No cieszy to ze gdynianie tak bardzo ineteresują sie gdanską Polonią.

• 5 2

• Tabela wygląda tak jak powinna zawsze wyglądać

• 66 7

• Zajefajnie Brawoooo !!!

Super Chlopaki oby tak dalej Pozdrowionka dla Pana Kapitana i reszty ekipy !!!