W niedzielę koniec mundialu w Ergo Arenie

6 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 23:07 (6 września 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Siatkarze mistrzami świata!
Dmitrij Muserski i reprezentacja Rosji nie zawodzą w ważnych meczach. Dmitrij Muserski i reprezentacja Rosji nie zawodzą w ważnych meczach.

Sensacyjnie rozpoczął się przedostatni dzień zmagań grupowych siatkarskich mistrzostw świata w Ergo Arenie. Pierwsze punkty w turnieju zdobyła reprezentacja Egiptu, która postraszyła pewną awansu do drugiej rundy Bułgarię. Takim wyczynem wciąż nie mogą pochwalić się Meksykanie, którzy ulegli Kanadzie 0:3. W ostatnim starciu Rosja ograła Chiny 3:0. We Wrocławiu, pierwszy set w mistrzostwach stracili Polacy. Na szczęście wygrali trzy pozostałe z Kamerunem. W niedzielę, o godzinie 16:40, zaczną mecz z Argentyną. Natomiast Ergo Arena żegna się już z mundialem. Ostatniego dnia spotkania rozpoczynają się od 13:00. W pobliżu hali mają być utrudnienia w ruchu.

Bułgaria - Egipt 3:2 (25:22, 26:24, 23:25, 20:25, 15:11)
Bułgaria: Aleksiew 25, Miluszew 20, Todorow 10, Gradinarow 8, Gotsew 7, Żekow 6, Salparow (libero) oraz Sokołow, Dimitrow, Skrimow 1, Panczew
Egipt: Abdelhay 20, Thakil 16, Youssef 15, Abou 12, Abdelrehim 3, Abdalla 2, Moawad (libero) oraz Elkotb 2, Atia 1, Abdelkader, El Sayed, Badawy

Bułgarzy przed sobotnim meczem mieli już zapewniony udział w drugiej rundzie zmagań, w których cztery najlepsze zespoły gdańskiej grupy zmierzą się z drużynami z grupy B. Natomiast Egipcjanom pozostała walka o pierwsze punkty podczas mundialu. Wcześniej udało się im wygrać tylko jednego seta.

Po pierwszych dwóch z Bułgarią wydawało się, że i tym razem nie doczekają się punktów. Jedni z faworytów grupy C grali na luzie, a Egipcjanie starali się ich gonić. Udało się im w trzecim i czwartym secie. Dzięki temu ugrali pierwszy punkt. Biorąc pod uwagę kolejną rundę sobotnie spotkanie było dla Bułgarów bez znaczenia, gdyż zespół z Afryki nie awansuje do kolejnej rundy, a to oznacza, że ten wynik nie będzie zaliczany.

Na początku tie-breaka wydawało się, że Bułgarom nie zależy już na wygranej. Po atakach Todora Aleksiewa przegrywali 2:5 i 3:6. Wtedy jednak przypomnieli sobie o grze z pierwszych setów doganiając, a następnie szybko zostawiając rywali w tyle. W niedziele czeka ich najtrudniejszy mecz pierwszej rundy. O godz. 20:15 zmierzą się z Rosjanami.

ZOBACZ, DLACZEGO MUNDIAL W ERGO ARENIE ZACZĄŁ SIE Z EGIPSKIMI CIEMNOŚCIAMI

Kibice rosyjscy dotychczas byli najbardziej widoczni w Ergo Arenie. Czy spełnią się nadzieje organizatorów, że w niedzielę wreszcie na tym turnieju hala zapełni się w komplecie? Kibice rosyjscy dotychczas byli najbardziej widoczni w Ergo Arenie. Czy spełnią się nadzieje organizatorów, że w niedzielę wreszcie na tym turnieju hala zapełni się w komplecie?
Meksyk - Kanada 0:3 (17:25, 18:25, 19:25)
Meksyk: Guerra 12, Vargas 6, Cordova 6, Aguilera 5, Quinones 3, P. Rangel, J. Rangel (libero) oraz Orellana 5, Meyer 3, Petris 2, Barajas 1, Herrera 0
Kanada: Van Lankveit 16, Soonias 12, Vigrass 11, Verhoeff 9, Winters 7, Sanders 2, Lewis (libero)

Bez niespodzianki obyło się w drugim, sobotni meczu. Co prawda dzień wcześniej Meksykanie urwali seta reprezentacji Rosji, ale Kanadyjczycy postanowili rozprawić się z rywalem znacznie szybciej. Dzięki temu mogą spokojnie przygotowywać się do ważnego, niedzielnego meczu z Chinami. Jeśli go wygrają, wówczas awansują do drugiej rundy z 4 lub 5 punktami, mając zaliczoną wygraną nie tylko z Azjatami, ale również z Bułgarami. To postawi ich w dobrej sytuacji jeżeli chodzi o walkę o kolejny etap rozgrywek.

W sobotnim starciu Kanadyjczycy oddali Meksykanom aż 18 punktów po błędach własnych - przy 11 rywali. Ich mocną stroną był jednak blok. Meksykanie 12-krontnie kończyli akcje na rękach rywali, a piłka uderzała w boisko na ich połowie. Sami byli w stanie wykonać tylko 2 bloki punktowe.

NAJWIĘKSZA NIESPODZIANKA GDAŃSKIEJ CZĘŚCI MŚ - SPRAWDŹ, W KTÓRYM MECZU

Rosja - Chiny 3:0 (25:22, 25:11, 25:21)
Rosja: Muserski 15, Ilijnych 15, Pawlow 13, Spiridonow 8, Apalikow 6, Grankin 1, Jermakow (libero) oraz Moroz
Chiny: Yuan 5, Zhong 5, Geng 5, Liang 4, Fang 4, Jiao 1, Ren (libero) oraz Kou 6, Ji 3, Xu 2, Li, Kong (libero)

Rosjanie w piątek niespodziewanie stracili set z Meksykiem. W sobotę nie mogli sobie na to pozwolić, gdyż Chiny będą jedną z drużyn, z którą wyjdą z grupy C do kolejnej fazy. Choć już pierwszy set był wyrównany. A do pewnego momentu przewagę mieli nawet Chińczycy, którzy prowadzili 16:15. O zwycięstwie Rosjan zadecydowały jednak skuteczne ataki Nikołaja Pawłowa oraz Aleksieja Spiridonowa.

W drugiej części spotkania brakowało emocji. Powróciły one na chwilę w ostatniej partii. Przy stanie 15:8 Rosjanie nieco się rozluźnili i pozwolili Chińczykom zdobyć cztery punkty z rzędu. Za moment zrobiło się już tylko 16:14, ale dobra gra Siergieja Grankina i Spiridonowa pozwoliła zakończyć mecz.

- Najważniejszy był dla nas pierwszy set. Mieliśmy być od samego początku odpowiednio skoncentrowanym. Założyliśmy również, że pokażemy skuteczną obronę i agresywną zagrywkę. Niestety w naszych poczynaniach nie brakowało nerwowości, ale z każdą piłką gra mojego zespołu wyglądała lepiej - mówi Andriej Woronkow, trener Rosjan.

ROSJANOM TEŻ MOŻNA URWAĆ SETA - ZOBACZ DZIEŃ TRZECI MUNDIALU W ERGO ARENIE

WYNIKI I TERMINARZ GRUPY C:
Poniedziałek (01.09)
13:00 Rosja - Kanada 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)
16:30 Bułgaria - Meksyk 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)
20:15 Chiny - Egipt 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 33:31)

Środa (03.09)
13:00 Bułgaria - Kanada 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15)
16:30 Meksyk - Chiny 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 20:25)
20:15 Egipt - Rosja 0:3 (22:25, 15:25, 15:25)

Piątek (05.09)
13:00 Chiny - Bułgaria 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)
16:30 Kanada - Egipt 3:0 (25:14, 25:19, 25:22)
20:15 Rosja - Meksyk 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:17)

Sobota (06.09)

Kolejne mecze w Ergo Arenie:
7 września (niedziela): Egipt - Meksyk (13), Kanada - Chiny (16:30), Rosja - Bułgaria (20:15)

Komplet wyników i tabel we wszystkich grupach mistrzostw świata 2014

POLSKA - Kamerun 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:22)

Kamerun: Mboulet 20, Wounembaina 18, Dolegombai 11, Mefani, 10, MMoussa 4, Mbutngam 3, Kamto (libero) oraz Feughouo 2, Adeke 1, Boyomo 1, Bitjaa
POLSKA: Zagumny 1, Mika 1, Nowakowski 1, Wlazły 4, Winiarski 4, Możdżonek 11, Ignaczak (libero) oraz Drzyzga 2, Kubiak 16, Wrona 12, Konarski 17, Buszek 5

We Wrocławiu pierwszy set w mistrzostwach straciła reprezentacja Polski. Biało-czerwoni niespodziewanie uczynili to w meczu z Kamerunem. Spotkanie to, jak poprzednie, miało był łatwe, miłe i przyjmie. Polacy nie potrzebowali jednak dobrego wyniku w tym starciu, aby zaistnieć w drugiej rundzie zmagań. Kamerun bowiem nie awansuje więc punkty z meczu z tym rywalem zostanie anulowany.

W pierwszym secie Polacy przegrywali już 17:22, aby dzięki atakowi przyjmującego Lotosu Trefla, Mateusza Miki, doprowadzić do remisu 22:22. Niestety rywale byli już tak rozkręceni i nastawieni na wygranie seta, że nie odpuścili. W kolejnych setach rywal z Afryki miał już jednak coraz mniej do powiedzenia.

W niedzielę, na zakończenie pierwszej fazy rozgrywek Polacy zagrają o godz 16:40 z Argentyną, także we Wrocławiu.

ANASTASI: POLSKA OBOK ROSJI I BRAZYLII GŁÓWNYM FAWORYTEM MŚ

Pozostałe wyniki 4. kolejki grupy A:
Argentyna - Australia 3:0 (25:18, 25:19, 25:18)
Wenezuela - Serbia 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

6. Kamerun 4 0 2:12 291:356

W niedzielę, 7 września w Ergo Arenie odbędą się ostatnie mecze grupy C mistrzostw świata. Bilety można nabywać na stronie internetowej ticketpro.pl, a także w kasach hali od godz. 10 do 20:30. Obowiązują dwa rodzaje cen: na pierwszą sesję (mecze o godz. 13) - 20-60 zł, oraz pakiet dwóch biletów na godz. 16 i 20, w cenie 30-90 zł.

Organizatorzy spodziewają się, że popołudniowe mecze (16:30, 20:15) na żywo w Ergo Arenie obejrzy komplet 10,5 tys. kibiców. W związku z tym od godz. 15:00 do godz. 23.00 mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach znajdujących się w obrębie hali. Ulica Gospody może być czasowo wyłączana z ruchu przez funkcjonariuszy Policji.

Funkcjonowanie Parkingów przy Ergo Arenie:
parking przy hali płatny (10 zł samochód osobowy, 30 zł autobus)
parking płatny wzdłuż ul. Łokietka - 300 - 350 miejsc
parking bezpłatny w ul. Pomorskiej około - 300 - 350 miejsc

Komunikacja miejska:

Komunikacja miejska autobusowa i tramwajowa odbywać się będzie według stałych rozkładów 6.09 i 07.09.2014 roku tak jak w dni wolne od pracy.

Komunikacja kolejką SKM:

Pociągi SKM będą funkcjonowały według stałych rozkładów jazdy, w dniach 06 i 07.08.2014 roku tak jak w dni wolne od pracy. SKM zapowiada wzmocnienie składów, oraz wydłużenie do godz. 23:00 otwarcia kasy w przejściu podziemnym przy przystanku Gdańsk-Żabianka-AWFiS.

Głównym środkiem transportu na dojazd do Ergo Areny i na powrót z hali będą pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego i z Gdyni Chyloni do przystanku Gdańsk Żabianka - AWFiS. Aby szybko dojechać do Ergo Areny, należy wysiąść na przystanku Gdańsk Żabianka AWFiS i następnie dojść ul. Subisława i ul. Rybacką do hali. Uwaga! Bilety wstępu na mecze nie upoważniają do bezpłatnego przejazdu kolejką SKM.

W okolice Ergo Areny dojeżdżają również tramwaje linii:

2 z Łostowic przez Centrum-Zaspę-Przymorze
6 z Łostowic przez Centrum-Wrzeszcz-Oliwę
8 z Akademii Muzycznej (Dolne Miasto) przez Centrum-Zaspę-Przymorze
11 z Chełmu przez Wrzeszcz-Oliwę.
Należy skorzystać z przystanków "Gospody" lub "Pomorska" - stąd już tylko 5 minut na pieszo do ERGO ARENY. Po zakończeniu meczów, z tych samych przystanków odjadą w/w linie wg stałych rozkładów jazdy.

W okolice Ergo Areny dojeżdżają również autobusy linii 122 (z Wrzeszcza i z Sopotu), 148 (z Nowego Portu, Brzeźna i Przymorza) oraz 227 (z Chełmu, Piecek-Migowa, Wrzeszcza). Nocną komunikację zapewniają linie autobusowe N12 (do Brzeźna, Nowego Portu, Dworca Głównego, Suchanina, Piecek-Migowa, Jasieńskiej) oraz N13 (przez Przymorze do Wrzeszcza, Dworca Głównego, Chełmu i Łostowic).

Na wszystkich liniach ZTM Gdańsk będą obowiązywać stałe rozkłady jazdy i stała taryfa biletowa. Uwaga! Bilety wstępu na mecze nie upoważniają do bezpłatnego podróżowania liniami ZTM Gdańsk.

Wyjazd z hali po zakończeniu imprezy:

ul. Gospody zamknięta dla pojazdów do chwili rozejścia się uczestników imprezy.
wyjazd z parkingu Hali wyłącznie w Drogę Zieloną.
wyjazd z parkingu przy ul. Łokietka wyłącznie w ul. Łokietka
Bilety na sesje poranną wahają się w cenach od 20 zł do 60zł, natomiast na sesję popołudniową od 30 zł do 90 zł

Bilety dostępne są w kasie Ergo Areny.

Harmonogram otwarcia kasy nr 3:

5.09 - 7.09 (piątek - niedziela) 10.00-20.30

Miejsca

Opinie (14) 2 zablokowane

• (1)

No wiadomo , to sa mistrzostwa świata polsatu , ale nikt nie odopuszcza.Ale dzięki jednemu z niezależnych i absolutnie nie związanych z polsatem i impeium slosza portlali a mianowicie interia już wiem dlaczego zakodowali mistrzostwa , WINA NASZEGO KASZEBE dziękuje wszystko jasne nie mam pytań. Nie wiem czy będzie te 10 , ale trzeba się spodziewać czegoś SPECJALNEGO na meczu .Zapewne niebieska straż moralności już wyżywa się na swoich
    mezach i być może żonach przed meczem rosjan, bo bedzie bronić nazych braci słowian i musi gdzieś uplynnic narastające emocje .Przypominając sobie słowa jakże mądrego i miłego policjanta który stwierdził że ..."pisać to sobie możesz nawet do strasbourga ", mysle sobie że aż tak daleko nie potrafie ale np. moge napisc że na tym meczu coś się wydarzy bo to nie możliwe żeby się nie wydarzyło , mam nadzieje że będzie to porówalne z porwaniem córki wladimiorowicza , lub wykupieniem rosyjskich miast przez chińczyków co w końcu doprowadzi do upasci tego komunistycznego molohu.

• 3 19

• Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to, ewidentnie Ci szkodzi.

• 6 1

• A ja czekam... (1)

na jakis powazny mecz Polakow. Poki co, graja z jakimis ogorkami i 90% mediow zachwycona... Juz sobie daruje szmaciarstow ze strony Polsatu ale zawsze byli dnem, ktory niedlugo cisze nocna zrobi platna. Niech zagraja z Iranem, Rosja, wtedy zobaczymy jacy sa mocni...

• 14 0

• Hmm, napisalem, to co napisalem...

I chwile pozniej przeczytalem, ze Polska przegrywa z...Kamerunem, ktory dotychczas zdobyl w mistrzostwach chyba jednego seta. Pewnie rezerwowy sklad, pewnie strategia na jutrzejszy mecz ale... Zycze jak najlepiej ale moga sie chlopaki przeliczyc...na dalszej drodze.

• 2 2

• (2)

Mistrzostwa Świata pod hasłem "szkoda, że państwo tego nie widzą"
    No i jakoś na ulicach Gdańska nie widać, że mamy mistrzostwa globu w mieście. Malutkie flagi na Słowackiego to trochę mało.

• 18 3

• zakodowane nawet flagi

• 7 0

• sa banery np we wrzeszczu

• 1 1

• Przyjemnie kibicuje się na Ergo Arenie ! (3)

Kibicowanie siatkarzom kulturalne , rodzinne, wesołe , z muzyką i brawami , bez wulgarnych okrzyków ( jak na meczach Lechii ) , no bardzo miło !

Tylko catering na Ergo Arenie marny- kiepski mały bufet z hotdogami i szafy -automaty z butelkami z wodą mineralną pożerają 5 złotych a wody nie dają. Łeeee..

• 14 17

• Chamstwo! (1)

Powinien byc kawior i szampan gratis w cenie 1,50zl!!!
      A za te bluzgi na Lechii, to powinni im zburzyc stadion PGE i jeszcze na Traugutta...niech wiedza chamy!

• 7 7

• tak jest, zburzyć, i postawić klomb "wąsy Janusza". Niech chamy patrzą.

• 3 1

• Na Ergo jest firma, któa ma wyłączność

na gastro, więc nic dziwnego, że to tak wygląda.

• 2 0

• "Czy spełnią się nadzieje organizatorów, że w niedzielę wreszcie na tym turnieju hala zapełni się w komplecie?" (1)

Wszystkie bilety na dwa ostatnie mecze od dawna wyprzedane, więc jeśli to nie ściema, hala powinna być wypełniona.
    Mi udało się kupić bilety wyłącznie na mecz drużyn, których już nie będzie szansy zobaczyć w tych MŚ, więc to też ma swoje zalety, bo na drugą rundę można jeszcze kupić bilety (z tym, że trzeba ruszyć 4 litery poza Trójmiasto) ;-)