Hokeiści ustanowili nowy rekord goli

Automatyka rozbiła SMS, w niedzielę mecz z Unią

MH Automatyka Gdańsk

Mateusz Gościński miał w piątek udział przy 4 z 11 goli MH Automatyki.
Mateusz Gościński miał w piątek udział przy 4 z 11 goli MH Automatyki. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

MH Automatyka pojechała do Sosnowca po komplet punktów i spokojnie go wywiozła z lodowiska SMS. Gdańszczanie pokonali rywala 11:0 (3:0, 3:0, 5:0), co jest ich najwyższym zwycięstwem w sezonie. Po meczu pojechali od Oświęcimia, gdzie w niedzielę, o godz. 17 zmierzą się z miejscową Unią.

0:11 Lehmann as. Dolny, Kastel-Dahl 54:18

SMS: Prokop - Zieliński, Gogoc; Zygmunt, Filip, Krężołek - Bizacki, Krok; Anklewicz, Rybak, Śmieszek - Kamieniecki, Noworyta; Jóźwik, Wałęga, Sołtys - Malczewski, Gruszczyk, Wróbel

MH AUTOMATYKA: Witkowski - Josepher, Kantor; Skutchan, Polodna, Steber - Wachowski, Nowak; Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Dolny, Lehmann; Strużyk, Rompkowski, Pesta - Gierasimienko, Wsół; Wrycza, Różycki, Marzec

Nie było wątpliwości, że znajdujący się ostatnio w dobrej formie hokeiści MH Automatyki jadą do Sosnowca nie tylko po wygraną, ale także po kolejny, bramkowy rekord w sezonie. Poprzedni ustanowili w meczu właśnie z tym rywalem. W Hali Olivia pokonali go 10:0.

W tej kolejce obie drużyny miały ponownie spotkać się w Gdańsku, ale ze względów logistycznych obu pasowało zamienić się rolą gospodarza. Dlatego też MH Automatyka od razu po starciu z SMS wybrała się do Oświęcimia. A po lutowym meczu w Gdańsku SMS pojedzie na spotkanie ligowe do Torunia.

Choć hokeiści Andrieja Kowaliowa udali się w ponad 500-kilometrową podróż dopiero w sobotę rano, to na lodowisku wyglądali bardzo dobrze. Już w pierwszej tercji pokazali, że mają ochotę na nowy rekord. W niej m.in. dwa trafienia zaliczył Adam Skutchan.

Natomiast druga odsłona meczu należała do kończącego w tym roku 20 lat Mateusza Gościńskiego. Brał on udział przy wszystkich bramkach strzelonych przez MH Automatykę w tej części gry. Z tego dwukrotnie trafił krążkiem do siatki czym podwyższył wynik na 6:0.

Chcąc wyjechać z Sosnowca z nowym rekordem strzelonych bramek w sezonie gdańszczanie musieli podnieść średnią trafień w ostatniej tercji. Dobili do niej pomiędzy 40. a 48 min. Trzy minuty później rekord wyrównał Wojciech Wrycza, a w 55. min. pobił go Oskar Lehmann ustalając wynik na 11:0 dla MH Automatyki.

11 SMS Sosnowiec 31 0 31 43:243 1

Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.

Tabela wprowadzona: 2017-01-21

Wyniki 35 kolejki:

• Dolna piątka
  • SMS Sosnowiec - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)
  • Nesta Mires Toruń - Unia Oświęcim 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
  • pauza: Tauron GKS Katowice
  • Górna szóstka
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
  • Tempish Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 0:1 k.)