Koszykarze Trefla lepsi od Startu Lublin

22 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

W czwartej kwarcie meczu ze Startem Filip Dylewicz zdobył 11 punktów, które przyczyniły się do pewnego zwycięstwa Trefla. W czwartej kwarcie meczu ze Startem Filip Dylewicz zdobył 11 punktów, które przyczyniły się do pewnego zwycięstwa Trefla.

Choć początek meczu z TBV Startem Lublin koszykarze Trefla mieli słaby, to później zdecydowanie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Będące ostatnim w sezonie zasadniczym w Hali 100-lecia wygrali ostatecznie 92:70 (12:16, 19:17, 33:22, 28:15). Kluczowe dla losów meczu okazały się serie punktowe Piotra Śmigielskiego oraz Filipa Dylewicza. Treflowi pozostały do rozegrania dwa wyjazdowe starcia z King Szczecin i Anwilem Włocławek.

W PONIEDZIAŁEK SERIĘ 10 MECZÓW BEZ ZWYCIĘSTWA BĘDZIE CHCIAŁO PRZERWAĆ ASSECO

TREFL: Ireland 20 (5x3), Marković 14 (1x3, 13 zb.), Śmigielski 13 (1x3, 7 zb.), Mielczarek 12 (1x3, 5 zb.), Stefański 8 (5 zb.) oraz Dylewicz 17 (4x3, 5 zb.), Laser 8 (2x3), Karolak 0, Motylewski 0, Kulka 0, M. Kolenda 0

TBV Start: Kellogg 22 (2x3), Boone 15 (8 zb.), Wiggins 10 (2x3), Dłoniak 7, Bonarek 0 (5 zb.) oraz Covington 11 (1x3), Ciechociński 5 (1x3), Dziemba 0, Kowalski 0, Jankowski 0

Ostatni mecz w rundzie zasadniczej koszykarzy Trefla przed własną publicznością wydawał się najłatwiejszym z możliwych. W końcu zespół prowadzony przez dobrze znanego w Trójmieście trenera Davida Dedka - pracował wiele lat w Gdyni - wygrał w tym sezonie tylko raz na wyjeździe. To najgorszy bilans w Polskiej Lidze Koszykówki. A do tego, jak przegrywał, to zazwyczaj wysoko.

Dla grających o miejsce w fazie play-off żółto-czarnych była to idealna sytuacja. W końcu każde kolejne zwycięstwo przybliża ich do miejsca w czołowej ósemce. Sopocianie mieli jednak problem ze starającym się szybko przechodzić z obrony do ataku Startem. Wiele problemów sprawiał im Nick Kellogg, który po 10. min. gry miał już 7 pkt. Trefl zdobył ich tylko 5 więcej. Obie drużyny nie mogły wstrzelić się w kosz zza linii 6,75 m. Oddały po siedem rzutów za trzy, a trafili tylko raz sopocianie - konkretnie Anthony Ireland. Na niskiej skuteczności rzutowej korzystał Nikola Marković. Serb miał po pierwszej kwarcie aż osiem zbiórek.

I choć drugą kwartę Trefl rozpoczął celnymi rzutami za trzy punkty Markovicia i Tylera Lasera, to w 16. min. zrobiło się 30:20 dla przyjezdnych. Sygnał do odrabiania start dał Marcin Stefański, a po nim do kosza trafiali także Ireland i za trzy Artur Mielczarek (27:30). Zryw nie sprawił jednak, że drużynie Marcina Klozińskiego udało się dogonić przyjezdnych jeszcze w pierwszej połowie, którą przegrała 31:33.

Na czele sopocianie znaleźli się tuż po rozpoczęciu trzeciej kwarty i trafieniach liderów ataku, Markovicia oraz Irelanda (36:33). Problemem pozostawała jednak wciąż defensywa. Goście wstrzelili się zza linii 6,75 m, a po trójce Douga Wigginsa ponownie mieli inicjatywę (42:44). Wymiana trójek Irelanda z Kelloggiem przyniosła remis 49:49. Następnie swój moment w meczu miał Piotr Śmigielski. Zbierał, rzucał - 5 pkt z rzędu - czym zmusił trenera Dedka do wzięcia czasu na żądanie (54:49). Po nim na trafienie gości odpowiedź z linii rzutów wolnych, a po chwili trafieniem za 2 pkt znalazł oczywiście obrońca Trefla (58:51). Do końca kwarty trójki dołożyli jeszcze Dylewicz i Ireland więc gospodarze mieli przed ostatnią częścią gry 9-punktową przewagę (64:55).

8 pkt Filipa Dylewicza w trzech pierwszych minutach czwartej kwarty potwierdziły dominację żółto-czarnych. Na tablicy wyników pojawiło się 74:59, a zdenerwowany trener Dedek musiał po raz kolejny prosić o czas. Goście szybko odpowiedzieli skutecznymi akcjami więc to samo zrobił Kloziński (74:62). W jego wypadku było to jednak dmuchanie na zimne. Zapędy gości ku odrabianiu start zgasiła trójka Dylewicza. Od tego momentu zaczął się pogrom Startu.

17 Siarka Tarnobrzeg 31 4 27 2193:2660 35
Mecz Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra zweryfikowany jako walkower 20:0, ponieważ goście nie mieli wpisanych do protokołu co najmniej 6 zawodników z polskim paszportem.
Tabela wprowadzona: 2017-04-27

Wyniki 29 kolejki

• TREFL SOPOT - TBV Start Lublin 92:70 (12:16, 19:17, 33:22, 28:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - ASSECO GDYNIA 96:100 (27:20, 21:19, 24:33, 24:28)
  • King Szczecin - Polfarmex Kutno 77:75 (16:16, 19:16, 22:21, 20:22)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 89:85 (26:27, 21:20, 20:12, 22:26)
  • Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 75:72 (10:14, 20:11, 18:16, 14:21, d. 13:10)
  • Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 90:83 (19:19, 19:21, 22:20, 30:23)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Stelmet BC Zielona Góra 90:85 (22:17, 20:21, 21:27, 27:20)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 69:73 (23:20, 15:20, 17:11, 14:22)
  • Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 65:63 (19:14, 15:17, 9:22, 22:10)
  • Zaległy mecz 5. kolejki:
  • King Szczecin - Trefl Sopot 76:93 (22:18, 22:25, 20:21, 12:29)
  • Awansem z 30. kolejki:
  • Energa Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:77 (22:17, 23:17, 21:23, 16:20)

Opinie (10) 2 zablokowane

• Plan wykonany, Lublin ograny - pozostaje walczyć do końca (5)

Czarni dziś umoczyli, Polpharma niestety nie ale było blisko.
    Boję się że do playoff zabraknie któregoś ze zwycięstw z tych słabych meczy z Czarnymi i Polpharmą na Ergo i wyjazdowego w Krośnie :-(