Asseco uniknęło kompromitacji

21 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Wojciech Czerlonko (nr 14), a także Filip Put i Mariusz Konopatzki grali ambitnie do końca meczu i dzięki temu Asseco uniknęło kompromitacji w Starogardzie Gdańskim. Wojciech Czerlonko (nr 14), a także Filip Put i Mariusz Konopatzki grali ambitnie do końca meczu i dzięki temu Asseco uniknęło kompromitacji w Starogardzie Gdańskim.

Gdyby nie ambitna postawa w czwartej kwarcie rezerwowych koszykarzy Asseco oraz nieco słabsza pewnej już zwycięstwa miejscowej Polpharmy, to "pękłaby setka", a gdynianie ponownie zostaliby rozgromieni na wyjeździe. Końcowy wynik meczu z drużyną ze Starogard Gdańskiego 87:99 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31) nie oddaje przewagi, jaką przez większość starcia mieli rywale zespołu Przemysława Frasunkiewicza.

FILIP MATCZAK RYWALIZUJE O TYTUŁ LIGOWCA ROKU 2016 W TRÓJMIEŚCIE. WYNIKI PO 1. TYGODNIU PLEBISCYTU I MOŻLIWOŚĆ ODDANIA KOLEJNYCH GŁOSÓW

Polpharma: Sajus 16 (8 zbb.), Paliukenas 13 (3x3), Diduszko 10 (2x3), Flieger 15 (1x3), Davis 10 (1x3) oraz Miles 13 (1x3), Schenk 11 (1x3), Długosz 6 (1x3), Mirković 2, Michałek 3, Hicks 0

ASSECO: Szubarga 18 (4x3, 6 zb.), Matczak 18 (3x3), Żołnierewicz 5 (1x3), Szczotka 3, Szymański 0 oraz Czerlonko 10, Put 10, Konopatzki 7 (1x3), Frąckiewicz 5 (1x3), Ponitka 5 (1x3), Jankowski 3 (1x3, 5 zb.), Witliński 3

W NIEDZIELĘ WAŻNY MECZ KOSZYKAREK BASKETU 90 GDYNIA

Asseco przed wyjazdem do Starogardu Gdańskiego wróciło po sześciu meczach przerwy na zwycięskie tory. Wydawało się, że na Kociewiu drużyna Przemysława Frasunkiewicza także zagra o wygraną. Niestety okazało się, że od derbów Trójmiasta z Treflem Sopot wyjazdowe mecze są dla gdyńskich zawodników zmorą.

Choć zaczęli spotkanie od trafienia Przemysława Żołnierewicza, to już w 3. minucie Frasunkiewicz prosił stolik sędziowski o przerwę. Rywale prowadzili bowiem 10:2. Starogardzianie świetnie wykorzystywali dziurę pod koszem Asseco. A gdy 6. pkt w kwarcie zdobywał ich środkowy Martynas Sajus było już 12:2. Od razu przypomniała się ostatnia kwarta meczu z Treflem, w której gdynianie zdobyli tylko 6 pkt. Jeszcze gorzej zrobiło się w 6. min. kiedy na tablicy wyników pojawiło się 19:4 dla gospodarzy. Nagle gdynianie ocknęli się. Zaczęli grać szybką koszykówkę, a po jednej z kontr, w której Krzysztof Szubarga trafił za trzy punkty przegrywali już tylko 19:25. Polpharma dorzuciła jednak do końca kwarty jeszcze 4 pkt (29:19).

TREFL PRZEGRAŁ Z ANWILEM PO TRAFIENIU PAWŁA LEOŃCZYKA

Jak się później okazało zrywy w ataku były niewystarczające, jeśli Asseco nie miało pomysłu, jak zatrzymać akcje gospodarzy. Ci w kolejnej kwarcie także się rozrzucali. Również Szubarga i Filip Matczak byli w stanie dziurawić kosz rywali, ale bez pomocy kolegów na nie wiele się to zdało. 18. min, przyniosła 21-punktowe prowadzenie Polpharamy (53:32). 4 pkt z rzędu Matczaka nieco zatrzymały marsz Kociewskich Diabłów w stronę pewnego zwycięstwa.

Ale tylko na chwilę. W trzeciej kwarcie Polpharma dołożyła jeszcze 27 pkt. Defensywa Asseco była dziurawa jak szwajcarski ser. Gospodarze zmierzali po pierwszą trzycyfrową zdobycz punktową, goście także po pierwszą w tym sezonie tak dużą stratę. W 27. min. zespół Mindaugasa Budzinauskasa osiągnął 31 pkt przewagi (77:46). Natomiast 9 min. później miał już zdobytych 95 pkt.

Gdynianom pozostało bronić się przed najwyższą porażką w sezonie. Niechlubny rekord osiągnęli we wspomnianych derbach - 66:96. Na boisku byli m.in. Filip PutWojciech Czerlonko, a ich trafienia pozwoliły tego uniknąć. Mało tego ambitna postawa także Mariusza Konopatzkiego sprawiła, że końcowy wynik nie był tak zły dla Asseco.

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 79:80 (20:17, 24:26, 21:18, 14:19)
  • Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 99:87 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31)
  • Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:71 (15:21, 20:16, 17:19, 24:15)
  • Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 97:85 (24:18, 20:21, 25:20, 28:26)
  • Siarka Tarnobrzeg - TBV Start Lublin 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18)
  • Miasto Szkła Krosno - Energa Czarni Słupsk 77:70 (19:26, 23:16, 14:19, 21:9)
  • Rosa Radom - Stelmet BC Zielona Góra 65:66 (11:17, 17:16, 14:19, 18:8, d. 5:6)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 76:65 (14:13, 19:15, 28:19, 15:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno 90:77 (23:16, 22:22, 25:20, 20:19)

Opinie (23) 3 zablokowane

• (2)

Wsyd. Sęczkowski wypad z Gdynii . Proponuje dac podwyżke pani prokurent i paniusiom z bióra i kupić nowe iphony

• 20 6

• szubi lepiej uciekaj z drużyny której kibicuje bo nic dobrego cię tutaj nie czeka

• 2 6

• a ja proponuję zakup słownika ortograficznego,

bo jak się kończy gimnazjum, to trzeba wiedzieć, że Gdyni piszemy przez jedno "i", a biuro zawsze przez "u" otwarte.

No chyba, że się jest z Sosnowca...

• 4 0

• Franek odejdź proszę

• 20 4

• Mało kto wie ale na meczu na prośbę Dirka Nowitzkiego był obserwator Dallas Mavericks (1)

John Siurek,który miał za zadanie obserwować ten nieoszlifowany diament Asseco czyli Romka Szymańskiego. Po meczu stwierdził ,że jest duża szansa aby pod okiem Dirka, Romek się dalej rozwijał w Dallas. A Klub zrobi wszystko aby jak najszybciej od Asseco wykupić kontrakt.

• 12 8

• Farmazon

Tak i był też Donald Trump na trybunach z Larrym Flintem i Warrenem Buffetem

• 4 0

• Pod wodzą Franca witamy 1 ligę!

Dno i kupa mułu, tak tylko można podsumować to co potrafi ten zespół.

• 16 2

• Pogrom

Kibicuje druzynie z Gdyni ladnych pare lat ale to co zobaczylem dzis w Starogardzie to mega koszykowka w wykonaniu Polpharmy, pulka jak po sznurku , z taka gra pokonaliby kazdego chwala SKS zmieniam barwy
    Pozdro tylko SKS

• 8 4

• Bardzo proszę nie obrażać dzisiaj Romana bo chłop skołowany i zapomniał że zmienił barwy. Przecież utrzymał swój stały wysoki poziom zdobywając solidne 2 punkty. A że trafił do kosza Asseco? No każdy moźe się pomylić. Znana hala, doping z każdej strony. Może jakiś transfer z powrotem?
    Pożegnamy bez żalu

• 9 3

• Łudziłem się że ten zespół stać na więcej. Potrzebne zmiany, zmiany, zmiany

• 9 0

• Smiech sledziki! Ha ha ha! Po rowni pochylej marsz! Franc idz na emeryture! Plama za plamą!

• 4 4

• Roman (2)

jak ty mnie dziś zaimponowałeś !! Znów zdobyłeś 2 punkty jak co mecz tylko , że do kosza Asseco. Ale punkty się liczą , norma wyrobiona. Jesteś podporą tej drużyny i widać , że kosze w Starogardzie nie są Ci obce tak jak parkiet w okolicy ławki rezerwowych z której nie powinieneś już nigdy się podnieść !!