Awans olimpijski piłkarzy ręcznych w Ergo Arenie

9 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Piłkarze ręczni są pierwszą polską drużyną, która zdobyła awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Marcin Wichary i Sławomir Szmal. Piłkarze ręczni są pierwszą polską drużyną, która zdobyła awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Marcin Wichary i Sławomir Szmal.

Już drugiego dnia turnieju kwalifikacji olimpijskich zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia. W sierpniu w Rio de Janeiro wystąpią piłkarze ręczni Polski i Tunezji. W niedzielę o godzinie 20:30 w ergo Arenie te reprezentację zagrają o 1. miejsce w zawodach. Biało-czerwoni po drugą wygraną w hali na granicy Gdańsk i Sopotu sięgnęli w pojedynku z Chile, który rozstrzygnęli na własną korzyść 35:27 (19:13).

POLSKA POLSKA
CHILE CHILE
Wichary - Jachlewski, Lijewski 2, Bielecki 4, Rojewski 2, Wiśniewski 3, B.Jurecki 3, M.Jurecki, Masłowski 3, Syprzak 4, Daszek 5, Kus, Gierak 3, Szyba 5, Chrapkowski 1
Sędziowie: Palsson, Eliasson (Islandia)
Widzów: 9500
Barrientos, Oliva, Garcia 1 - Perez 6, Baeza 1, Reyes 4, Caniu, Frelij 1, E.Feuchtmann 1, Maurin 6, E.Salinas 2, R.Salinas 1, H.Feuchtmann 1, Ramirez, Donoso, Ceballos 1

18 Macedonia - Chile

w pierwszym sobotnim meczu Tunezja pokonała Macedonię 32:26 (17:10). Tym samym zwycięzcy zapewnili sobie awans na igrzyska
jeśli Polacy wygrają z Chile, również pojadą na igrzyska
nasi reprezentanci są zdecydowanymi faworytami, w ostatnim boju z tym rywalem, na mistrzostwach świata 2011 biało-czerwoni wygrali aż 38:23
hymn odśpiewany przez publiczność, choć ludzi jest mniej niż w piątek, gdy wygraliśmy z Macedonią 25:20

TUTAJ RELACJA Z PIĄTKU
1'
od środka rozpoczęło Chile, goście w czerwonych strojach, Polacy na biało
1'
doping "Polska"
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Rojewski (POLSKA) z prawego skrzydła
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Perez (CHILE), który na co dzień gra w Bundeslidze
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA), który w dzisiejszym meczu zastąpił Krajewskiego
3'
[3:1] Bramkę zdobywa Chrapkowski (POLSKA).
5'
[3:2] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE) z karnego po obronie w kole Gieraka
5'
[4:2] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
7'
[5:3] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
8'
[5:4] Bramkę zdobywa R.Salinas (CHILE).
8'
[6:4] Bramkę zdobywa Szyprzak (POLSKA).
8'
[6:5] Bramkę zdobywa Baeza (CHILE).
9'
[7:5] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA) znów z koła
9'
[8:5] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
10'
[8:6] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE).
11'
Barrientos (CHILE) na poprzeczkę sparował rzut Bieleckiego (POLSKA)
11'
[8:7] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE).
12'
[9:7] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
wykluczenie
13'
Syprzak (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
14'
Wichary (POLSKA) obronił karnego E.Feuchtmanna (CHILE)
14'
w osłabieniu, podobnie jak wczoraj, Polacy wycofują bramkarza, gdy atakują
14'
[10:7] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
15'
Polska w komplecie
wykluczenie
16'
Frelij (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
16'
rzut Szyby (POLSKA) w słupek
16'
[10:8] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
17'
[11:8] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
18'
Chile w komplecie
czas
18'
Przerwa na żądanie (CHILE).
18'
Masłowski (POLSKA) niecelnie w kontrze do Kusa
19'
[12:8] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
wykluczenie
19'
Donoso (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulował przy rzucie Lijewskiego
20'
[13:8] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
21'
Wiśniewski (POLSKA) indywidualnie pilnuje Pereza (CHILE)
21'
koniec kary rywali
22'
Kus (POLSKA) posłał piłkę do siatki, ale przekroczył linię 6. metra, bramki nie ma
wykluczenie
22'
Kus (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
22'
[14:8] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA) po kontrze i własnym przechwycie
23'
[14:9] Bramkę zdobywa Donoso (CHILE).
23'
[15:9] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
24'
[15:10] Bramkę zdobywa E.Salinas (CHILE).
24'
Polacy w komplecie
25'
[16:10] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
wykluczenie
25'
Wiśniewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę za atak na szyję rywala
wykluczenie
25'
Daszek (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
minutę i 51 sekund będą grać Polacy w podwójnym osłabieniu
czas
25'
Przerwa na żądanie (CHILE), trener Gararda pokazuje podopiecznym co mają zagrać w przewadze
26'
[16:11] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
wykluczenie
26'
Perez (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na B.Jureckim
26'
[16:12] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE), który pokonał... Jachlewskiego, będącego w tej akcji "lotnym bramkarzem"
27'
koniec pierwszej, a 9 sekund później i drugiej kary dla Polaków
wykluczenie
27'
Ceballos (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
teraz Polacy w podwójnej przewadze przez pół minuty
28'
koniec kary pierwszej dla Chile
28'
Chile zmieniło bramkarza
28'
[17:12] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
29'
29'
[17:13] Bramkę zdobywa E.Salinas (CHILE).
30'
[18:13] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
30'
[19:13] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA) po kontrze
30'
30'
Polska już tylko pół godziny od wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Biało-czerwoni nie forsują tempa, nie śrubują wyniku, ale od pierwszej minuty widać, że krzywda w tym spotkaniu stać im się nie może. Jedyną niewiadomą w meczu z ambitnie grającymi Chilijczykami są tylko rozmiary końcowego zwycięstwa. Przypomnijmy, że wygra da naszej reprezentacji paszporty do Rio de Janeiro, a niedzielny mecz z Tunezją będzie już tylko o prestiż i 1. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym
31'
drugą połowę rozpoczęli Polacy
31'
[20:13] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
31'
Chile na drugą połowę wyszło w defensywie w ustawieniu 3-2-1
32'
[20:14] Bramkę zdobywa H.Feuchtmann (CHILE).
33'
[21:14] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
34'
[21:15] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
wykluczenie
34'
Perez (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
[22:15] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
36'
[23:15] Bramkę zdobywa Rojewski (POLSKA).
36'
36'
[23:16] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
37'
Jachlewski (POLSKA) wywalczył karnego
37'
[24:16] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) z karnego
wykluczenie
38'
E.Salinas (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
39'
Syprzak (POLSKA) wywalczył karnego
39'
[25:16] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) z karnego
40'
czas
40'
41'
Reyes (CHILE) wywalczył karnego
wykluczenie
41'
jeszcze Rojewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Reyesie
41'
[25:17] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE) z karnego
42'
[26:17] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
42'
[26:18] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
43'
Daszek (POLSKA), który jest lotnym bramkarzem, rzucił w słupek
43'
43'
Wichary (POLSKA) obronił w pojedynku sam na sam z Ramirezem (CHILE)
wykluczenie
45'
Jachlewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę, który faulował Mauriego i jeszcze będzie karny dla rywali
45'
[26:19] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE) z karnego
45'
Szyba (POLSKA) wywalczył karnego
45'
[27:19] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) znów z karnego, nie dał rady obronić już trzeci bramkarz, który tego dnia wszedł między słupki rywali
46'
[27:20] Bramkę zdobywa Frelijj (CHILE).
46'
[28:20] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA) jako lotny bramkarz
46'
[28:21] Bramkę zdobywa Donoso (CHILE) po rzucie przez całe boisko, bo bramka Polaków była pusta, bo Daszek nie zdążył zmienić się z wicharym
47'
[29:21] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA).
47'
[29:22] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE).
48'
[29:23] Bramkę zdobywa H.Feuchtmann (CHILE).
wykluczenie
50'
51'
[30:23] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
52'
głośny doping "Polska"
52'
[30:24] Bramkę zdobywa bramkarz Garcia (CHILE), który wykorzystał, że polski lotny bramkarz nie zdążył wrócić
52'
53'
[30:25] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE).
53'
[31:25] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
wykluczenie
53'
H.Feuchtmann (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na M.Jureckim
czas
54'
Przerwa na żądanie trener Dujszebajewa (POLSKA).
54'
[32:25] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA).
54'
[33:25] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA) po kontrze
55'
[34:25] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA) po kolejnej kontrze
55'
57'
[34:26] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
wykluczenie
58'
Donoso (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
rzut Lijewskiego (POLSKA) w słupek, ale był faulowany
wykluczenie
59'
H.Feuchtmann (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę i będzie jeszcze karny dla Polski
59'
[35:26] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA) z karnego
60'
koniec pierwszej kary dla Chile
60'
Garcia (CHILE) broni w pojedynku sam na sam z Daszkiem
60'
[35:27] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
60'
KONIEC MECZU. POLSKA WYGRAŁA 35:27
POLSKA ZDOBYŁA AWANS NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE!
najlepszym zawodnikiem meczu ogłoszony został Szyba (POLSKA)
w niedzielę o godzinie 20:30 w Ergo Arenie Polska zagra z Tunezją o 1. miejsce w turnieju. Jest to już tylko mecz o prestiż, gdyż obie ekipy pojadą w sierpniu do Rio de Janeiro
Polacy zagrali bardzo ergonomicznie. Osiągnęli dokładnie taki wynik, jaki był potrzebny. Dzięki 8-nramkowego zwycięstwu nad Chile biało-czerwoni objęli prowadzenie w turnieju. To oznacza, że w niedzielę wystarczy im remisować z Tunezja, aby w Ergo Arenie zająć 1. miejsce.

• 12 5

• Od dziecka im kibicowałem - tak jak Małyszowi i Kubicy.
    Nigdy w nich nie wątpiłem.

• 8 2

• jada na olimpiade szkoda niemieckiego trenera ze nie zostal (4)

z ruskiem nie mamy szans

• 0 18

• Chyba nie wiesz o czym mówisz Szanowny kibicu...teraz dopiero mamy trenera, który reaguje na sytuację na boisku a nie beczy po meczu że popełnił błąd.