Piłkarki ręczne nie pojadą na MŚ

Polki drugi raz przegrały z Rosjankami

Vistal Gdynia

Monika Kobylińska (na zdjęciu) była jedną z pięciu gdyńskich zawodniczek, które zagrały przeciwko Rosji. Niestety, Polki nie znalazły patentu na mistrzynie olimpijskie i nie zdołały awansować na mistrzostwa świata. fot. Grzesiek Jedrzejewski / 400mm.pl

Szczypiornistki reprezentacji Polski przegrały w Koszalinie z Rosjankami 28:32 (14:15) i nie zdołały awansować na grudniowe mistrzostwa świata w Niemczech. MVP wśród biało-czerwonych została opuszczająca Vistal Monika Kobylińska, a na parkiecie pojawiły się również cztery inne gdynianki: Weronika Kordowiecka, Katarzyna Janiszewska, Joanna Kozłowska i Joanna Szarawaga.

POLSKA: Gawlik, Kordowiecka - Achruk 7, Gęga 5, Lisewska 4, Kobylińska 4, Drabik 2, Roszak 2, Janiszewska 1, Grzyb 1, Nocuń 1, Nosek 1, Kozłowska, Balsam, Michałów, Szarawaga

Rosja: Sedojkina, Kalinina - Sen 5, Samochina 5, Sudakova 4,Dmitriewa 4, Wiedechina 4, Malaszenko 3, Skorobogaczenko 3, Postnowa 2, , Żilinskaite 1, Pietrowa 1, Lewsza, Matlaszowa, Makiejewa

Awans na grudniowe mistrzostwa świata oddalił się od Polek już w Astrachaniu, gdzie podopieczne Leszka Krowickiego pozwoliły Rosjankom wypracować zaliczkę aż 9 bramek.

DOTKLIWA PORAŻKA POLEK W ASTRACHANIU

Do rewanżu w Koszalinie selekcjoner ponownie desygnował w wyjściowym składzie Katarzynę Janiszewską z Vistalu Gdynia i Monikę Kobylińską, która po kolejnym udanym sezonie w zespole mistrzyń kraju przeniosła się do niemieckiego TuS Metzingen.

Na ławce ponownie zasiadły Joanna SzarawagaJoanna Kozłowska, a szansę dostała także inna "vistalka", bramkarka Weronika Kordowiecka, która zastąpiła Adriannę Płaczek.

Indywidualnymi akcjami imponowała Kobylińska, która do przerwy rzuciła 3 bramki. Jedno trafienie dorzuciła Janiszewska, a Polski tak jak w Astrachaniu, dotrzymywały kroku Rosjankom. Tak jak w pierwszym meczu, po pierwszej połowie biało-czerwone przegrywały dokładnie 14:15.

Po zmianie stron Polki odbiły prowadzenie po kolejnej bramce Kobylińskiej, ale aktualne mistrzynie olimpijskie odpowiedziały zdobywając 4 trafienia z rzędu. Trener Krowicki chciał uniknąć powtórki z Astrachania, gdy rywalki zdominowały jego podopieczne w drugiej połowie i poprosił o czas.

Przez kolejne minuty wynik nie tylko był na styku, ale nawet udało się po raz kolejny odzyskać prowadzenie. Spory udział miała przy tym m.in. dobrze dysponowana w bramce Kordowiecka. Ostatnie minuty należały jednak do Rosjanek, które odskoczyły na 4 bramki i ostatecznie triumfowały w dwumeczu o awans na mistrzostwa świata z dwoma zwycięstwami.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (6)

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grały o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały zaliczone.