Sztafety zakończyły maraton pływacki

3 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W kategorii open wystartowało 102 pływaków. W kategorii open wystartowało 102 pływaków.

Rozgrywana już po raz czwarty trzydniowa impreza pływacka BCT Marathon zgromadziła w Gdyni setki fanów pływania na wodach otwartych, a wśród nich mistrzów świata i Europy oraz olimpijczyków. Niedziela była najbardziej aktywnym dniem. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe zmierzyli się z dystansem 2950 m oraz w wyścigu sztafetowym 4x200 m. Najmłodsi pływacy mieli 14 lat, najstarszy 83 lata.

Wśród mężczyzn najszybszy był Filip Zaborowski ze Szczecina, który na przepłyniecie niemal 3 km potrzebował 30 minut i 10 sekund. Drugie miejsce zajął Jan Urbaniak z Poznania (31:14), a trzeci był Marcin Łowicki ze Skierniewic (31:48). Na pierwszym miejscu wśród kobiet uplasowała się Joanna Zachoszcz z Olsztyna z czasem 31:19, na drugim Monika Czerniak, również z Olsztyna (33:32). Na podium stanęła także Anna Nita z Konstantynowa, której pokonanie dystansu zajęło 33 minuty i 56 sekund.

W wyścigu sztafet wygrał zespół MKS Park Wodny Tarnowskie Góry (Kamil Stolarczyk, Wojciech Podzimski, Michał Macner, Patrycja Świąder). Drugie miejsce zajął zespół Allstars Flota (Arkadiusz Żynda, Paweł Elwart, Tomasz Beyrowski, Adam Kaczmarek), a trzecie Gdynia Absolwenci (Adam Nadolski, Tomasz Reuter, Piotr Suwara, Michał Żygowski).

ZOBACZ PODIUM W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

Z punktu widzenia sportowego najważniejszym wydarzeniem BCT Gdynia Marathon 2014 był rozegrany w piątek, na trasie liczącej 20,5 km wyścig Hel-Gdynia, w którym wystartowało 12 zawodników z 4 kontynentów. Po raz pierwszy w historii najszybsza była kobieta, Węgierka Anna Olasz.

WĘGIERKA WYGRAŁA MARATON Z HELU DO GDYNI

Dla najlepszych zawodników Maratonu Sponsor Główny, BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, ufundował nagrody o łącznej wartości 28 000 dolarów.

Od piątku do niedzieli nieopodal mety zawodów, przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, stało Miasteczko Maratonowe. Zgromadzeni mieszkańcy Gdyni i turyści na telebimie obserwowali zmagania zawodników, odbywały się też liczne konkursy. W niedzielę, po zakończeniu wyścigu open, w miasteczku odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców Maratonu Hel-Gdynia oraz wyścigu open.

Opinie (1)

• fajna impreza

Dobrze zorganizowana i zabezpieczona. Jedynie co bym zasugerowal organizatorom to moze jakis medal pamiątkowy dla uczestników w przyszlym roku. Ja już mam wpisane w kalendarz:;-)