Porażka z Rosją, wygrana z Rumunią.

18 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Polskie koszykarki udział w Baltic Cup rozpoczęły od porażki. Dość niespodziewanie przygotowujące się do startu w finałach mistrzostw świata w Słowacji zawodniczki Remigiusza Kocia przegrały w pierwszym meczu z Litwinkami 79:83 (14:20, 18:22, 19:30, 28:11).

skład Polski: Dłużyk 6, Bibrzycka 25, Lamparska 9, Dydek 9, Gulak 14 - Mieszkowska 4, Rzeźnik, Sokalska, Międzik 4, Karpińska 3, Czarnecka 3, Pała 2.
skład Litwy: Kavaliauskaite 14, Viksryte 2, Zygelyte, Zymanitaite 2, Bimbaite 19, Kizyte 2, Marcauskaite 14, Sulciute 5, Valuzyte 21, Casmaviciute 4.

Po dwóch kwartach biało-czerwone przegrywały 32:42, a w 28 min nawet 51:72. Głównie za sprawą znakomcie punktujących z półdystansu Sandry Valuzyte i Ausry Bimbaite. Ostatnie dziesięć minut to szaleńczy pościg naszej drużyny, w której szeregach wyróżniała się przede wszystkim kapitan, Agnieszka Bibrzycka z Polpharmy VBW Clima Gdynia. Niestety, naszym zawodniczkom nie wystarczyło już czasu, by zniwelować zbyt dużą stratę.

Tę wpadkę Polki odbiły sobie na Rumunkach, które pokonały w drugim meczu aż 83:47 (17:7, 24:11, 28:16, 14:13).

skład Polski: Dłużyk, Mieszkowska 2, Rzeźnik 2, Sokalska 2, Międzik 20, Bibrzycka 12, Karpińska 15, Lamparska 8, Dydek 10, Czarnecka 2, Gulak 2, Pałka 8.
skład Rumunii: Diaconu 14, Bagiu, Bacanu 2, Mitu, Parau, Nacu 8, Cutas 7, Ciocan 9, Gheorghe, Kulcsar 5, Pascalau 2.

Mecz bez historii. Przewaga polskiego zespołu od początku nie podlegała dyskusji. Już po pierwszej kwarcie nasz zespół miał 10 "oczek" przewagi, co pozwoliło trenerowi Kociowi dokonywać roszad w składzie.