Gdańskie szczypiornistki rozgromiły Spartę

21 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańskie szczypiornistki rozpoczęły sezon mocnym akcentem, zupełnie nie zważając na rolę beniaminka. Gdańskie szczypiornistki rozpoczęły sezon mocnym akcentem, zupełnie nie zważając na rolę beniaminka.

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęły sezon w I lidze szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego pokonały we własnej hali Spartę Oborniki 31:13 (13:6). Drugą I-ligową kolejkę grały natomiast męskie zespoły. Kar-Do Spójnia Gdynia przegrała w Malborku z Pomezanią Polski Cukier 29:35 (9:18), zaś SMS Gdańsk uległ w Wolsztynie miejscowemu Wolsztyniakowi 21:26 (12:10).

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Sparta Oborniki 31:13 (13:6)
AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Bunikowska 7, Siódmiak 5, Gelińska 4, Konefał 4, Orzłowska 3, Karwecka 3, Kilanowska 2, Pesel 2, Neitsch 1 oraz Dajda, Sujka, Maszota, Szprengier, Drozdowska.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk już w pierwszym spotkaniu udowodniły, że deklaracje dotyczące walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej nie są słowami rzucanymi na wiatr. Beniaminek prowadzony przez Jerzego Cieplińskiego z łatwością pokonał w hali przy ul. Górskiego Spartę Oborniki.

GDAŃSKIE SZCZYPIORNISTKI LICZĄ NA AWANS

Już od pierwszych minut gdańszczanki wykonywały znakomitą pracę w defensywie i po niespełna kwadransie gry prowadziły 8:3 po bramce Marty Karweckiej. Zresztą do przerwy gospdoynie straciły zaledwie 6 bramek, a same zdobyły ponad dwukrotnie więcej.

Po zmianie stron podopieczne trenera Cieplińskiego na dobre odjechały rywalkom. Drugą połowę otworzyły serią 7:1 osiągając w całym meczu przewagę 20:7! Gdańszczanki, które zagrały aż czternastką zawodniczek, spokojnie kontrolowały końcówkę spotkania, a w ostatnich 4 minutach gry przyjezdne dobiła Karmen Bunikowska, która zdobyła trzy bramki z rzędu.

Kolejny mecz gdańszczanki rozegrają w sobotę o godz. 16 na wyjeździe z Dwójką Profil Nowy Sącz.

12. Sparta Oborniki 1 0 0 1 13:31 0

Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 35:29 (18:9)
KAR-DO SPÓJNIA Zimakowski, Skowron, Dyszer - Wróbel 9, Rychlewski 8, Derdzikowski 4, Szlinger 3, Kowalski 3, Nowaliński 1, Staniszewski 1 oraz Chyła, Naus, Bielec

Udanego startu rozgrywek nie mają za to gdańscy I-ligowcy w męskich rozgrywkach. Kar-Do Spójnia Gdynia na inaugurację zremisowała wprawdzie z Meblami Wójcik Elbląg, ale z Malborka podopieczni Marcina Markuszewskiego wrócili już bez punktów.

Początek meczu był wyrównany, a faworyzowani gospodarze potrzebowali trochę czasu, by odskoczyć gdynianom na więcej niż 2 bramki. Gdy to się im udało, kontrolowali jednak przebieg gry i po tym jak trafili 7 razy z rzędu, na przerwę zeszli ze sporą, 9-bramkową zaliczką.

Mimo porażki, wśród gdynian z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Mateusz Wróbel, zdobywca 9 bramek oraz Rafał Rychlewski, który zanotował 8 trafień, z czego 7 w drugiej części meczu.

Wolsztyniak Wolsztyn - SMS Gdańsk 26:21 (10:12)
SMS: Skrzyniarz, Szot, Ram - Moryto 2, Orzechowski 1, Mrozowicz 1, Bekisz 4, Kowalczyk 9, Szała 3, Kawka 1 oraz Salacz, Gasin

Drugiej porażki w bieżących rozgrywkach doznał SMS Gdańsk. Licealiści prowadzeni przez trenera Marcina Pilcha w Wolsztynie zaskoczyli jednak rywali stawiając znacznie większy opór niż po nich oczekiwano.

SMS rozpoczął mecz od prowadzenia 3:1 i niespodziewanie utrzymał przewagę 2 bramek do przerwy. W przerwie szkoleniowiec gospodarzy najwyraźniej wstrząsnął zespołem, bo po wyjściu z szatni Wolsztyniak zaczął odrabiać straty. Do wyrównania miejscowi doprowadzili w 38 minucie, a następnie trafili 5 razy z rzędu i odskoczyli ambitnym gdańszczanom.

W sobotę o godzinie 18 SMS zagra na wyjeździe z Sokołem Vetrex Kościerzyna, zaś Kar-Do Spójnia Gdynia o godz. 16 podejmie we własnej hali MKS Henri Lloyd Brodnica.