Zabójczy finisz Łączpolu w Słupsku

12 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Karolina Siódmiak (nr 9) mimo choroby, poprowadziła szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS do wygranej ze Słupią. Karolina Siódmiak (nr 9) mimo choroby, poprowadziła szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS do wygranej ze Słupią.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Słupię Słupsk 27:20 (11:12) i pozostają z kompletem zwycięstw w I lidze. O triumfie akademiczek przesądziła znakomita seria 12:2 w ostatnich 20 minutach spotkania i skuteczność grającej mimo choroby Karoliny Siódmiak. Gorzej na zapleczu Superligi powiodło się męskim zespołom. SMS Gdańsk przegrał we własnej hali z Meblami Wójcik Elbląg 25:28 (13:15), a Kar-Do Spójnia Gdynia uległa na wyjeździe Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 23:26 (12:15).

Słupia Słupsk - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 20:27 (12:11)
SŁUPIA: Łoś, Biernaczyk - Łazańska 9, Trawczyńska 5, Domaros 2, Firkowska 2, Budnicka 1, Ilska 1 oraz Cieśla, Dominiak, Jedlińska, Kaczanowska, Lisiecka, Kowalczuk, Wiśniewska.

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 12, Bunikowska 3, Konefał 3, Orzłowska 3, Pesel 3, Gelińska 1, Karwecka 1, Klonowska 1 oraz Neitsch.

Łączpol AZS AWFiS Gdańsk po trzech pewnych zwycięstwach z problemami rozpoczął mecz w Słupsku. Niemal przez całą pierwszą połowę żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę. Stało się tak dopiero w 28. minucie gry, gdy najskuteczniejsza w zespole gospodyń Agnieszka Łazańska trafiła z rzutu karnego.

Jeszcze przed przerwą stratę zdołała zmniejszyć Karolina Siódmiak. Liderka gdańskiej drużyny w tym meczu zagrała na własną prośbę i choć zmagała się z chorobą, zdołała w całym meczu rzucić niemal połowę dorobku całego zespołu.

Zanim jednak w drugiej połowie zdobyła 7 ze swoich 12 bramek, podopieczne Jerzego Cieplińskiego pozwoliły gospodyniom odskoczyć na trzy trafienia (15:18) po tym, gdy piłkę w siatce umieściła Klaudia Domaros. To podziałało mobilizująco na gdańskie akademiczki, które odpowiedziały serią 12:2 w ostatnich 20 minutach! Jedyne straty poniosły po rzutach karnych.

Po czterech kolejkach AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pozostaje jedynym zespołem w I lidze, który nie stracił jeszcze punktów. Kolejne spotkanie zawodniczki trenera Cieplińskiego rozegrają w sobotę o godzinie 17 przeciwko Jutrzence Płock. Wstęp na mecz w hali przy ul. Górskiego jest bezpłatny. .

Wyniki 4 kolejki

• Słupia Słupsk - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 20:27 (12:11)
  • Dwójka Profil Nowy Sącz - SMS Płock 26:24 (13:9)
  • PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa 30:23 (13:12)
  • Sparta Oborniki - MKS AZS UMCS Lublin 17:26 (7:14)
  • Jutrzenka Płock - Korona Handball Kielce 30:28
  • Polonia Kępno - KPR Kobierzyce 21:22

SMS Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 25:28 (13:15)
SMS: Skrzyniarz - Mrozowicz 8, Bekisz 5, Majdziński 5, Kawka 3, Brukwicki 2, Moryto 1, Pietruszko 1, Orzechowski, Pawłowski, Skwierawski.

MEBLE WÓJCIK: Głębocki, Fiodor - Szopa 6, Kupiec 5, Adamczak 3, Dorsz 3, Malandy 3, Olszewski 3, Malczewski 2, Serpina 2, Gębala 1 oraz Gryz, Kostrzewa.

Na zapleczu Superligi mężczyzn trójmiejskim zespołom wiedzie się gorzej. Licealiści z gdańskiej SMS nie zdołali sprawić niespodzianki i ulegli we własnej hali wyżej notowanemu zespołowi z Elbląga. W Meblach Wójcik występują aktualnie zawodnicy, którzy jeszcze niedawno grali w Gdańsku, ale po zakończeniu nauki w szkole średniej opuścili SMS.

Marcin Szopa, Jakub Malczewski, Piotr AdamczakMikołaj Kupiec poprowadzili zespół z Elbląga do wygranej nad młodszymi kolegami, choć początek meczu przebiegał pod dyktando gospodarzy. Po raz pierwszy przewagę 3 bramek Meble Wójcik uzyskały pod koniec pierwszej połowy po rzucie Grzegorza Dorsza, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w Kar-Do Spójni Gdynia.

SMS dobrze zaczął drugą połowę. Podopieczni Marcina Pilcha nie tylko odrobili straty, ale wyszli nawet na prowadzenie 17:16. Niestety nie na długo. Po bramce Kupca elblążanie mieli już przewagę czterech trafień i grając z dużą konsekwencją tym razem nie pozwolili sobie na roztrwonienie przewagi. Gdańszczanie z kompletem porażek zajmują aktualnie w tabeli ostatnie miejsce. Przypomnijmy jednak, iż jako zespół szkolący wyłącznie licealistów nie są oni zagrożeni spadkiem.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:23 (15:12)
PIOTRKOWIANIN: Banisz, Procho - Swat 8, Iskra 5, Zinczuk 4, Pacześny 3, Mróz 3, Chełmiński 1, Pożarek 1, Woynowski 1 oraz Głowacki, Różański.

KAR-DO SPÓJNIA: Dyszer, Zimakowski, Skowron - Wróbel 7, Derdzikowski 5, Rychlewski 4, Bielec 2, Szlinger 2, Chyła 1, Staniszewski 1, Nowaliński 1 oraz Kowalski, Naus, Nazimek, Stelmasik.

Lepiej od gdańskich licealistów spisuje się Kar-Do Spójnia Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego nie zdołali jednak ograć na wyjeździe zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego. Spadkowicz z Superligi na prowadzenie wyszedł po 21. minucie, po zdobyciu trzech bramek z rzędu.

Gdynianie zagrali jednak bardzo ambitnie i korzystając na błędach gospodarzy zdołali zbliżyć się na jedno trafienie w drugiej połowie po bramce Mateusza Wróbla (21:22). Sytuację na korzyść gospodarzy opanował jednak doświadczony Dmitro Zinczuk. Ukraiński rozgrywający najpierw zdobył bramkę na 23:21, a potem w ważnym momencie zajął się wypracowywaniem kolegom dogodnych sytuacji strzeleckich. Ich wykorzystanie przesądziło o końcowym triumfie Piotrkowianina.

W sobotę o godzinie 16 Kar-Do Spójnie podejmie w hali GOSiR zespół Warszawianki (wstęp bezpłatny). Z kolei SMS tego samego dnia o godz. 18 zagra w Malborku z wiceliderem grupy A I ligi Pomezanią.

Pozostałe wyniki 5. kolejki
MKS Poznań - Henri Lloyd Brodnica 29:27 (15:15)
Warszawianka Warszawa - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:27 (13:15)
Warmia Traveland Olsztyn - Vetrex Sokół Kościerzyna 27:27 (14:16)
Real-Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 30:23 (13:13)

• (3)

Co by było bez tej Karoliny? Środek tabeli, co najwyżej. Trzeba na nią chuchać i dmuchać aby rozegrała cały sezon i nie złapała kontuzji!

• 9 3

• (1)

Niestety, to zespół jednej zawodniczki ...

• 2 4

• spokojnie

Reprezentacja Piłki Nożnej,też na początku opierała się na Lewandowskim i Szczęsnym.Dajmy trenerowi i sponsorowi trochę czasu,pomódlmy się za Budynia,żeby polubił sport,przychodźmy na mecze,może znajdą sie następni sponsorzy(Sojka,Grabski,Górski.....dopisujcie potencjalnych darczyńców) A tak na marginesie to chyba dobrze,że mimo posiadania jak na razie tylko jednej klasowej zawodniczki, beniaminek wygrywa wszystkie mecze.TYLE W TEMACIE!!!

• 3 3

• Spokojnie, w zespole jest kilka zdolnych dziewczyn, które z czasem nabiorą doświadczenia i będą mogły odciążyć Karolinę na więcej niż kilka minut.

• 3 2

• Karolina (2)

Brawo pani Karolino!!!!Wielkie dzięki za zaangażowanie i profesjonalizm,jest Pani wzorem do naśladowania dla wszystkich sportowców.Postawa Karoliny Siódmiak,młode i ambitne dziewczyny,doświadczony i mądry trener,pomoc Rektora i całej uczelni,oraz stabilny i profesjonalny sponsor,zapowiadają sukcesy na przyszłośc..

• 12 3

• Powrót (1)

Karolina jesteś wieeeelkaaa!!Dziękuję.Zanosi się na powrót zasłużonej gdańskiej drużyny do ekstraklasy.Jest dobry klimat wokół drużyny,mam tylko pytanie do kibica wymieniłes wszystkie atuty AZS-AWF ŁĄCZPOL,ale nie widzę pomocy miasta,czyżby jej nie było?Z tego co się orientuję w Gdyni taka pomoc jest ogromna.

• 4 2

• Pomoc

Z tego co wiem to władze Gdańska bardzo wspierają swoją drużynę...........dobrym słowem!!!!!

• 3 2

• Karolina Siódmiak była zbyt chora by zagrać w reprezentacji, ale w tym samym czasie gra w lidze (1)

Dobry wałek z grą Siódmiak w tym meczu, pojechała na kadrę i nie przeszła badań lekarskich, a w meczu ligowym grała. Przecież jest niezdolna to jak może grać?