Pożegnanie z małą halą "Olivia"

Krzysztof Klinkosz
6 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Ostatni mecz sezonu zasadniczego hokeistów zakończył się pewnym zwycięstwem Stoczniowca. Gdańszczanie na pożegnanie małej hali "Olivii" pokonali JKH GKS Jastrzębie 7:2 (2:1, 2:1, 3:0). Sukces przyszedł łatwo, bo rywale przyjechali nad morze w mocno rezerwowym składzie i jedyną niewiadomą były rozmiary sukcesu podopiecznych Tadeusza Obłoja.

Odrobny; Kostecki - Mat.Rompkowski, Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kantor - Kwieciński; Jankowski - Ziółkowski - Strużyk, Steber - Skutchan - Janecka, Drzewiecki - Wróbel - Chmielewski, Wróblewski - Mac. Rompkowski - Marzec.
Kachniarz, Bychawski - Pastryk, Górny - Galant, Sochacki - Kukulski; Kiełbasa - Kąkol - Bernacki, Ł.Nalewajka - Szczurek - R.Nalewajka, Idasiak - Bigos - Płonka
  • 56.19' Strużyk
  • 9' Bernacki
  • 30.54' R.Naliwajka

Ponieważ ostatni mecz sezonu zasadniczego, jest przysłowiowym "meczem o pietruszkę" JKH przysłało do Gdańska mocno rezerwowy skład. Goście zagrają na 3 piątki. Może to swiadczyć o tym, że JKH liczy na pojedynek ze Stoczniowcem w pierwszej rundzie play-off.

Przypomnijmy, że w tym sezonie ekipy z miejsc 1 - 3 wybiorą sobie rywala z miejsc 5 - 8. Jak wynika ze wcześniejszych deklaracji ani Cracovia ani Unia nie chcą jeździć na mecze nad morze. Niewykluczone więc, że czwartmu w tabeli JKH GKS "pozostanie" do gry właśnie Stoczniowiec.
1'
Rozpoczął się mecz
1'
Już po kilkunastu sekundach gospodarze zamknęłi gości w ich tercji
kara
1'
Bychawski (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową, za atak z tyłu.
3'
Goście po raz pierwszy znaleźli się w tercji Stoczni ale bez zagrożenia
3'
Odrobnego chciał zaskoczyc Bernacki zbijając krążek przed bramką ale nie trafił czysto w gumę
4'
Była szansa na szybka kontrę gdańszczan ale ci pogubili się w wyprowadzanieu akcji
5'
Zakotłowało się pod bramką Jastrzębia ale Kachniarz dwa razy popisał się niezłym refleksem
kara
5'
Kara techniczna dla gdańszczan za nadmierną ilość graczy
6'
Kwiecinski próbował strzału spod niebieskiej ale uderzył niecelnie
8'
Skutchan uderza obok bramki gości
8'
Gdańszczanie puścili dwóch napastników przed bramkę Odrobnego i gdański golkiper musiał sam poradzić sobie w opresji
9'
[0:1] Gol dla zespołu JKH GKS Jastrzębie! Strzelcem bramki został Bernacki. Gdańszczanie popełnili fatalny błąd w defensywie i Bernacki po przejęciu krążka sam pojechał na bramkę gospodarzy
11.14'
[1:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Steber as. Skutchan, Janecka. Czeski napastnik objechał bramkę i uderzył z backhandu obok zdezorientowanego Kachniarza.
11.55'
[2:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Chmielewski as. Wróbel, Maciejewski. Chmielewski otrzymał krążek w okolicach linii niebieskiej i pojechał sam na sam z bramkarzem gości.
14'
Gdańszczanie przyspieszyli, jednak niekiedy tworzyły się przez to "dziury" w defensywie.
16'
Chmielewski znów w sytuacji sam na sam ale tym razem nie ma zmiany wyniku.
17'
Chwila statycznej gry w środkowej strefie
kara
17'
Kabat (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku przeciwnika.
18'
Bernacki ponownie strzela na bramkę gdańską ale tym razem Odrobny łapie krążek
19'
Steber wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak upadł na lodowisko.
20'
Koniec pierwszej tercji: Stoczniowiec - JKH GKS 2:1
21'
Rozpoczyna się druga tercja
21'
Jako pierwsi zaatakowali goście ale zbyt chaotycznia
22'
Chmielewski z okolic bulika ale w parkany Kachniarza.
22'
Wróbel minął dwóch zawodników gości, jednak jego strzał obrobił bramkarz gości.
kara
23'
Kabat (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za rzucenie na bandę.
23'
Kiełbasa próbował zaskoczyć Odrobnego ale bezskutecznie.
25.02'
[3:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Steber. Czeski napastnik podjechał pod bramkę rywali jego pierwszy strzał odbił Kachniarz ale przy dobitce był bezradny.
kara
27'
Skrzypkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie
28'
JKH dość nieudolnie próbuje załozyć zamek
28'
Maciej Rompkowski w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza
kara
30'
Kantor (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za przeszkadzanie.
30'
Zmiana bramkarzy w ekipie Stoczniowca, Odrobnego zastępuje Soliński
30.54'
[3:2] Gol dla zespołu JKH GKS Jastrzębie! Strzelcem bramki został R.Nalewajka as. Płonka (w przewadze). Zasłonięty Soliński nie miał szans przy strzale w długi róg.
kara
32'
Bigos (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
33.58'
[4:2] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Chmielewski as. Kostecki (w przewadze). Reprezentacyjny napastnik przyjał krążek kilka metrów od bramki Kachniarza, poczekał na reakcję golkipera i strzelił do siatki.
36'
Krążek po strzale Strużyka toczył się do bramki, jednak na kilkanaście centymetrów przed linią został "zagarnięty" przez defensora gości.
kara
37'
Mac. Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za "wysoki kij".
39'
Janecka przed szansą ale uderzył wprost w bramkarza
kara
40'
Kara techniczna dla JKH za nadmierną ilość graczy na lodzie.
40'
Koniec drugiej tercji Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie Zdrój 4:2
41'
Rozpoczyna się trzecia tercja meczu.
kara
41'
Kara techniczna dla Stoczniowca za nadmierną ilość graczy na lodzie.
43'
Goście nie mogą założyć zamka, dobra praca w defensywie Smei, który wypychał z przedpola graczy gości, który chcieli zasłonić Solińskiego.
45'
Bezpardonowy atak na Solińskiego, gdański bramkarz nie dał się jednak sprowokować.
47'
Gra toczy się na połowie gości ale brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.
47'
Krążek w gdańskiej bramce ale wcześniej byla ona poruszona więc gol nie zostaje uznany.
48'
Idasiak przejął krążek po błędzie gdańszczan, jechał sam na sam z bramkarzem ale Soliński okazał się lepszy.
49'
Chwila niefrasobliwej gry gdańszczan w defensywie. Na szczęście na posterunku był Soliński.
50.31'
[5:2] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Chmielewski as. Drzewiecki. Chmielewski zdecydował się na solową akcję i podwyższył.
54'
Krótka sprzeczka na lodowisku, ale sędziowie rozdzielają graczy.
kara
54'
Mat.Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za nadmierną ostrość w grze.
kara
54'
Galant (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową za nadmierną ostrość w grze.
55'
Rzut karny dla Stoczniowca
54.06'
[6:2] Chmielewski pewnie wykorzystał karnego!
56.19'
[7:2] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Strużyk (w osłabieniu). Strużyk przejął krążek po tym jak Kachniarz chciał podać do obrońcy i strzelił do pustej bramki.
59'
Skutchan nie wykorzystał sytuacji sam na sam
60'
Koniec meczu: Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 7:2.

Tabela wprowadzona: 2011-02-06
Pozostałe wyniki 36 kolejki PLH ostatniej, sezonu zasadniczego: Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów 9:4 (3:2, 2:1, 4:1), GKS Tychy - Ciarko KH Sanok 2:6 (1:3, 0:0, 1:3), Comarch Cracovia Kraków - KTH Krynica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0), MMKS Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 4:3 (1:1, 2:2, 1:0).