Przełamana niemoc wyjazdowa

18 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Tylko piłkarze Lechii strzelali dziś gole przy ul. Konwiktorskiej. W dodatku pierwsze gole w barwach biało-zielonych zaliczyli piłkarze sprowadzeni zimą. Szkoda tylko, że Peter Ćvirik piłkę posłał do własnej siatki. Remis gdańszczanom musiał ratować Jakub Zabłocki. To pierwszy punkt pod wodzą Tomasz Kafarskiego oraz pierwsza zdobycz poza Trójmiastem od inauguracyjnej kolejki

Bramki: Ćvirik 25 (samobójcza) - Zabłocki 33.

POLONIA: Przyrowski - Mynar, Skrzyński, Dziewicki, Lato - Mąka (74 Kępa), Kozioł, Jodłowiec, Mierzejewski (46 Trałka), Majewski (66 Lazarevski) - Ivanovski.

LECHIA: Kapsa - K.Bąk, Ćvirik, Wołąkiewicz, Mysona - Kaczmarek, Piątek (83 Bajić), Rybski (87 Kowalczyk), Surma, Rogalski - Zabłocki (76 Wiśniewski).

Sędzia: Kajzer (Rzeszów). Żółte kartki: Lato (Polonia), Zabłocki, Kaczmarek (Lechia). Czerwona kartka Kaczmarek (Lechia, 85. minuta, druga żółta kartka).

Jak padły bramki?
W 25. minucie Polonia zdobyła prowadzenie. Dośrodkowywał Adrian Mierzejewski, a słowacki stoper Lechii przeciął tak niefortunnie to podanie, że wpakował głową piłkę do siatki! 0:1

W 33. minucie pierwszego gola w barwach Lechii, a szóstego w tym sezonie zdobył Jakub Zabłocki. Napastnik pozyskany zimą z Bytomia wykorzystał niezdecydowanie Łukasza Skrzyńskiego i uderzył po "długim rogu" obok bezradnego Sebastiana Przyrowskiego. Dla piłkarza zwanego w Gdańsku "Jarząbkiem" był to dopiero drugi występ w podstawowej "11" w tym sezonie. Szkoda, że otrzymał również żółtą kartkę, bo eliminuje go ona z występu za tydzień przeciwko Arce.

Pozostałe ważne momenty meczu

0' w porównaniu z pierwszym meczem w roli samodzielnego trenera Tomasz Kafarski w "11" dokonał dwóch zmian. na przykład na prawym skrzydle Piotra Wiśniewskiego zmienił Marcin Kaczmarek.

32' chwilę przed pierwszym w barwach Lechii golem Zabłocki został ukarany żółtą kartą za próbę posłania piłki ręką do siatki. Dla napastnika to już czwarte tego typu upomnienie, które oznacza przymusową pauzę za tydzień w derbach z Arką.

46' na boisko wchodzi Łukasz Trałka, który zimą został wymieniony na Krzysztofa Bąka, a ponadto do kasy Lechii Polonia wpłaciła 300 tysięcy złotych. Ekspolonista w gdańskich barwach zalicza siódmy mecz z rzędu w pełnym wymiarze czasu, ponownie na prawej obronie, choć "zawalił" przed tygodniem na tej pozycji gola na 1:2. Dlatego jedyną niespodzianką w wyjściowym składzie Lechii była obecność na pozycji ofensywnego napastnika albo cofniętego napastnika Andrzeja Rybskiego.

75' Paweł Kapsa bohaterem Lechii. Bramkarz z najbliższej odległości broni strzał Jarosława Laty, który mógł, a nawet powinien przynieść gospodarzom prowadzenie.

80' szkoda, że Maciej Rogalski nie przypomniał w Warszawie jak kończą się niewykorzystane sytuacje. Lewoskrzydłowy miał po przerwie najlepszą okazję na pokonanie Sebastiana Przyrowskiego.

85' dla popularnego "Kaki" kryzysowy moment. Sędzia w odstępie pięciu minut pokazał mu dwie żółte kartki. Marcin nie tylko musi przed czasem opuścić boisko w Warszawie, ale nie zagra również za tydzień w derbach z powodu nadmiaru kartek.

Tabela wprowadzona: 2009-04-20

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1 (0:1), Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0), Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 (0:0), GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 3:0 (2:0), Górnik Zabrze - Polonia Bytom 2:0 (0:0), Lech Poznań - ŁKS Łódź 1:1 (0:1), Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (1:0).