Wybrzeże w ćwierćfinale PP piłkarzy ręcznych

4 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Szczypiorniści Wybrzeża pewnym krokiem weszli do ćwierćfinału Pucharu Polski. W sobotę, na własnym boisku pokonali I-ligowy MKS Kalisz 35:20 (18:12). Jak widać reprezentacyjna przerwa nie zaszkodziła podopiecznym Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Rogulski 5, Prymlewicz 5, Kondratiuk 5, Wróbel 4, Oliveira 4, Niewrzawa 4, Kornecki 3, Skwierawski 3, Podobas 2

Wybrzeże zagrało w sobotę pierwszy mecz od 14 grudnia. Po tamtym spotkaniu reprezentacja Polski przygotowywała się, a następnie brała udział w mistrzostwach świata. Zajęła w nich 17. miejsce, a w składzie znajdował się jeden przedstawiciel gdańskiego klubu, Paweł Niewrzawa.

17. MIEJSCE POLSKI PODCZAS MISTRZOSTW ŚWIATA

Rozgrywający wrócił do treningów z kolegami nieco ponad tydzień temu. Pomimo tego sytuacja kadrowa Wybrzeża nie była ciekawa. Michał Bednarek zerwał ścięgno Achillesa podczas ostatniego sparingu z Orlen Wisłą Płock i nie zagra już do końca sezonu. Poza grą jest także kołowy Paweł Salacz. Od początku sezonu pauzuje skrzydłowy Piotr Papaj.

WYBRZEŻE ULEGŁO W SPARINGU ORLEN WIŚLE PŁOCK

Pomimo tego gdańscy szczypiorniści byli zdecydowanym faworytem starcia z I-ligowym MKS Kalisz. I nie zawiedli wchodząc pewnym krokiem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Choć pierwsza połowa mogła wydawać się wyrównana, to pod koniec gdańszczanie spokojnie zbudowali 6-bramkową przewagę. W ostatniej minucie rywali wypunktowali Hubert Kornecki oraz tuż przed końcową syreną Łukasz Rogulski

Od razu po zmianie stron Wybrzeże zaliczyło serię 7:0. Trzy bramki zdobył wówczas Niewrzawa, a dwie dołożył Rogulski. Zmasowane ataki gdańszczan przerwał dopiero w 39 min. grający trener gości, były reprezentant Polski Bartłomiej Jaszka (25:13). W tym momencie było już jednak po meczu.

Ćwierćfinałowego rywala gdańscy szczypiorniści poznają w drodze losowania.

• Styl? 10/10!!!

Choć zwycięstwo Wybrzeża można było brać za pewnik, to zwycięstwa w TAKIM STYLU chyba niewielu się spodziewało. Piękne akcje, cieszące oko bramki i niesamowite emocje - szacun Panowie!

• 16 2

• Mimo problemów kadrowych grają i walczą! Powodzenia!

• Świetny mecz!

Ta drużyna ma potencjał! Brak bądź co bądź podstawowych zawodników pokazał, że drużyna ma charakter i jest w stanie wyjść z opresji obronną ręką. To tylko mecz z pierwszoligowcem i oczywiście na ocenę przyjdzie czas po kilku kolejkach Superligi, ale śmiało można stwierdzić, że trenerzy mają z czego rzeźbić i wszystko przed nimi!

• 6 2

• Brawo!

Brawo Panowie, aż miło było popatrzeć! Powodzenia w lidze!

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.