Komplet zwycięstw futbolowych Jastrzębi

16 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 22:56 (17 maja 2015)
Sopoccy futboliści mają za cel zakończyć rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Sopoccy futboliści mają za cel zakończyć rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw.

W meczu drugiej z trzecią drużyną futbolowej Topligi napięcie trzymało do ostatnich akcji meczu. Seahawks Gdynia zapewnili sobie zwycięstwo na 10 sekund przed końcem, po przyłożeniu Micaha Browna 28:27 (0:7, 7:6, 13:14, 8:0). W sobotę Futboliści Seahawks Sopot pozostali jedyną drużyną I-ligowych rozgrywek, która nie doznała w tym sezonie porażki. Podopieczni Luke'a Zetazate wygrali z Cougars Szczecin 56:21 (22:7, 20:7, 14:0, 0:7). - Celujemy w perfekcyjny sezon, gdyż chcemy rozgrywać wszystkie mecze w play-off na naszym boisku - zapowiada Michał Radelicki, prezes Seahawks Sopot.

Seahawks Gdynia
Formacja ataku: Peciak, Miotke, Fabich, Krystecki, Nowacki, Falkowski, Mazan, Leszczyński, Klechowicz, Pease, Brown

Formacja obrony: Nawrot, Siemaszko, Suchanowski, Garbowski, Cieślok, Berbeć, Rostowski, Magrean, Chudy, Gaddis, McGee

Formacja specjalna: Fabich, Nowacki, Mazan, Gaddis, Pease

Spoglądając na pozycje gdyńskich Jastrzębi oraz warszawskich Orłów można było spodziewać się ciekawego meczu.

Drużyna Macieja Cetnerowskiego nie jest jednak ostatnio w najwyższej formie jeżeli chodzi o formację defensywną. Do tego, podczas ostatniego meczu w Gdyni okazało się, że Narodowy Stadion Rugby może być gościnny dla przyjezdnych. Wówczas skorzystali na tym liderzy z Wrocławia, którzy wygrali 33:0. W niedzielę mieli na to nadzieję legitymujący się przed przyjazdem nad morze tylko jednym zwycięstwem mniej niż Jastrzębie futboliści z Warszawy.

W pierwszej kwarcie to właśnie tylko oni potrafili zameldować się w polu punktowym rywali za sprawą Charlesa McCrea. Warto dodać, że jest on obecnym mistrzem Polski. Zdobywał je przed rokiem w barwach gdyńskich Jastrzębi. Po skutecznym podwyższeniu zrobiło się 7:0 dla przyjezdnych.

Gdynianie zabrali się do odrabiania start w kolejnej części gry. W jednej z ofensywnych akcji, podobnie jak kwartę wcześniej Orły, dotarli niemal pod pole punktowe rywali. Micah Brown zamiast podawać zdecydował się jednak na akcję biegową. To zaskoczyło rywali, a Amerykanin po chwili zapewnił swojej drużynie 6 pkt. Po podwyższeniu mieliśmy remis 7:7. Goście odpowiedzieli jednak szybko za sprawą akcji biegowej Andre Whyte'a i na przerwę pomiędzy połowami schodzili z prowadzeniem 13:7.

Amerykanin, który jako ostatnio znalazł się w polu punktowym w drugiej kwarcie, jako pierwszy zameldował się w nim w trzeciej. To otworzyło ofensywną wymianę, jaką obejrzeliśmy w tej części gry. W sumie obie drużyny zanotowały w niej cztery przyłożenia.

Zaraz po wznowieniu gry po niecelnym podwyższeniu piłka wpadała w ręce Angelo Pease'a. Ten wyminął wszystkich rywali i lewym skrzydłem popędził w pole punktowe Orłów. Później obejrzeliśmy jeszcze podwyższenie (14:19).

Goście ponownie poczuli się bezpiecznie po przyłożeniu Adriana Sawickiego. Co ciekawe, po nim Orły zdecydowały się na akcję za dwa punkty i to się im udało. Strata Jastrzębi wynosiła już 13 pkt (14:27).

Ci jednak jeszcze przed ostatnią kwartą zmniejszyli ją dzięki Pease'owie (20:27). Po tym przyłożeniu zabrakło niestety podwyższenia. Gdynianie musieli więc maksymalnie skupić się przed czwartą częścią gry. I to się im udało.

Defensywa wreszcie zaczęła działać na najwyższym poziomie. Podobnie spisywali się jednak rywale. Na niespełna 3 minuty przed końcem Jastrzębiom udało się zatrzymać ich we własnym polu punktowym, za co przyznawane są 2 pkt (22:27).

Jastrzębie znaleźli się przy nim również na 15 sekund przed końcem meczu. Ale tym razem to oni mieli piłkę. Po czasie dla Cetnerowskiego akcję biegową przeprowadził rozgrywający Brown i zapewnił swojej drużynie wygraną.

Seahawks Gdynia - Warsaw Eagles 28:27 (0:7, 7:6, 13:14, 8:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Charlesa McCrea po 22-jardowej akcji po podaniu Herberta Lee Bynesa (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

II kwarta
7:7 przyłożenie Micaha Browna po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
7:13 przyłożenie Andre Whyte'a po 2-jardowej akcji biegowej

III kwarta
7:19 przyłożenie Andre Whyte'a po 3-jardowej akcji biegowej
14:19 przyłożenie Angelo Pease'a po 82-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
14:27 przyłożenie Adriana Sawickiego po 24-jardowej akcji po podaniu Herberta Lee Bynesa (podwyższenie za dwa punkty Charles McCrea)
20:27 przyłożenie Angelo Pease'a po 9-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
22:27 dwa punkty dla Seahawks po zatrzymaniu rywala w jego własnym polu punktowym
28:27 przyłożenie Micaha Browna po 1-jardowej akcji biegowej

MVP meczu: Michał Garbowski (linebacker Seahawks Gdynia)

Wyniki i terminarz Seahawks Gdynia w Toplidze 2015:
22 marca Kozły Poznań (dom) 55:20 (21:0, 21:7, 7:7, 6:6)
29 marca Warsaw Eagles (wyjazd) 47:31 (14:6, 13:7, 7:12, 13:6)
12 kwietnia Warsaw Sharks (dom) 48:18 (14:6, 13:6, 14:6, 7:0)
18 kwietnia Zagłębie Steelers (wyjazd) 49:12 (14:6, 7:0, 14:0, 14:6)
25 kwietnia Panthers Wrocław 0:33 (0:13, 0:7, 0:6, 0:7)
9 maja Lowlanders Białystok (wyjazd) 35:32 (0:0, 14:12, 7:0, 14:20)
17 maja Warsaw Eagles (dom) 28:27 (0:7, 7:6, 13:14, 8:0)
24 maja Kozły Poznań (wyjazd)
6 czerwca Panthers Wrocław (wyjazd)
14 czerwca Husaria Szczecin (dom)

ew. półfinał 27 lub 28 czerwca

ew. finał 11 lipca (Wrocław)

Obie drużyny spotykały się ze sobą w latach 2012 i 2013. Wówczas sopoccy futboliści zdobywali kolejno 40 i 46 punktów. W sobotę udało się ponownie poprawić rekord przeciwko temu rywalowi.

Już w pierwszej połowie gospodarze pojawili się w polu punktowym przeciwników aż sześć razy. Za każde przyłożenie odpowiadał inny zawodnik. W pierwszej kwarcie byli to: Paweł Henicz, Michał NogaJakub Widawski, w drugiej: Adrian Abraham, Mateusz MarciniakGabriel Chambers. To sprawiło, że do przerwy sopocianie prowadzili 42:14.

W drugiej połowie gospodarze nieco spuścili z tonu. Popisali się jednak efektowną, długą akcją punktową Przemysława Portalskiego po podaniu Luke'a Zetazate, a także przyłożeniem Gabriela Chambersa.

- Celujemy w perfekcyjny sezon, gdyż chcemy rozgrywać wszystkie mecze w play-off na naszym boisku. W sobotę mieliśmy przedsmak tego, co wydarzy się za tydzień w Szczecinie. Nie spodziewam się, że Kuguary zaprezentują się zupełnie inaczej niż dzisiaj. Dłuższa przerwa chyba jednak zdekoncentrowała naszą defensywę, która straciła w sobotę więcej punktów niż łącznie w trzech pierwszych meczach tego sezonu - uważa Michał Radelicki, prezes Seahawks Sopot, którego drużyna nie grała niemal przez miesiąc.

Wśród Jastrzębi wyróżnili się skrzydłowi: Chambers, Portalski i Henicz. Bardzo precyzyjny był dobrze prowadzący grę quarterback, Zetazate. W defensywie solidnie wypadł Marciniak. MVP starcia, podobnie jak w poprzednim meczu został Chambers.

Seahawks Sopot - Cougars Szczecin 56:21 (22:7, 20:7, 14:0, 0:7)

I kwarta
8:0 przyłożenie Pawła Henicza po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Romanowski)
16:0 przyłożenie Michała Nogi po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Noga)
16:7 przyłożenie Łukasza Lewandowskiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Konrad Piotrowski)
22:7 przyłożenie Jakuba Widawskiego po 18-jardowej akcji biegowej

II kwarta
28:7 przyłożenie Adriana Abrahama po 10-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate
35:7 przyłożenie Mateusza Marciniaka po zablokowanym odkopnięciu Cougars (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)
35:14 przyłożenie Kamila Kobiałki po 25-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Łukasika (podwyższenie za jeden punkt Konrad Piotrowski)
42:14 przyłożenie Gabriela Chambersa po 58-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

III kwarta
49:14 przyłożenie Przemysława Portalskiego po 69-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)
56:14 przyłożenie Gabriela Chambersa po 70-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

IV kwarta
56:21 przyłożenie Andrzeja Łukasika po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Konrad Piotrowski)

• Niedzielne emocje.

Futbolowy weekend bardzo udany. Szczególnie w Gdyni kibice obejrzeli pojedynek trzymający w napięciu dosłownie do ostatniej (trwającej wieki) sekundy. Zwycięstwo cenne - zawsze w Gdyni w rundzie zasadniczej wygrywali WE.
    Przełamanie złej passy! Seahawks pokazali charakter. Brawo B&Y! A i kibice nie szczędzili gardeł. Wspaniała atmosfera!