Stoczniowiec nie dał rady Neście

17 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali w Hali Oliva z Nestą Toruń 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). W starciu z liderem I ligi, ambitnie walczącym gdańszczanom nie pomogła nawet rekordowa w tym sezonie widownia 2 tysięcy osób. Dla "Stoczni" to czwarta porażka z rzędu. O przerwanie tej serii jeszcze w derbach Pomorza gdański zespół powalczy w niedzielę o godz. 16:00. Wstęp w cenie 10 i 7 zł.

0:1 Szymon Mądrowski as. Piotr Winiarski 27 min
1:1 Jakub Stasiewicz rzut karny 30 min
1:2 Piotr Husak - Mateusz Strużyk 48 min

STOCZNIOWIEC: Witkowski - Lehmann, Taran; Wrycza, Ziółkowski, Kulczyk - Ruszkowski, Wachowski; Serwiński, Pesta, Stasiewicz - Iwanow, Leśniak; Urbaniak, Szczerbakow, Michałkiewicz - Puchalski, Sochacki; Krasakiewicz, Paruszewski, Zaleski.

NESTA: Plaskiewicz - Gazda, Gimiński; Pieniak, Kuchnicki, Kalinowski - Huzarski, Lidtke; Dzięgiel, Chrzanowski, Strużyk - Heyka, Mądrowski; Gościmiński, Winiarski, Bomastek oraz Rodziewicz, Skólmowski, Husak.

Gdańscy hokeiści do derbów Pomorza przystąpili wyjątkowo zmobilizowani. Stoczniowiec chciał przerwać serię trzech kolejnych porażek oraz zrewanżować się liderowi I ligi za przegrane mecze wyjazdowe w listopadzie. Do pojedynku z Nestą przystąpili wzmocnieni byłym reprezentacyjnym bramkarzem Tomaszem Witkowskim oraz powracającym po kontuzji Sebastianem Wachowskim. Na występ w tym ważnym spotkaniu zdecydował się także wciąż zmagający się z urazem napastnik Tomasz Ziółkowski.

STOCZNIOWIEC POZYSKAŁ BYŁEGO KADROWICZA

Dobra dyspozycja gospodarzy była widoczna przede wszystkim w defensywie. Dużo pewności wniósł w swoim debiucie Witkowski, który skapitulował w sumie dwukrotnie przy 37 strzałach oddanych przez gości. Stoczniowiec, którego wspierała rekordowa w tym sezonie, około 2-tysięczna widownia dotrzymywał kroku Neście już od początku spotkania. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem po wyrównanej grze.

Kibice na pierwszą bramkę czekali niespełna pół godziny. Wynik spotkania otworzyli torunianie, których w Gdańsku wspierała około 40-osobowa grupa przyjezdnych widzów. Chwilę później podcięty został Jakub Stasiewicz, za co podyktowany został rzut karny dla gdańszczan. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość - do ostatniego momentu wyczekał bramkarza w indywidualnym pojedynku, trafiając na 1:1.

Mimo wagi towarzyszącej derbowym pojedynkom, obydwie drużyny grały dosyć czysto. Łącznie podyktowano 16 minut kar dla gdańszczan i 10 dla torunian. Hokeiści zaserwowali za to kibicom pojedynek trzymający w napięciu praktycznie do samego końca.

W trzeciej tercji bramkę na 2:1 zdobyła Nesta. Bramkę zdobył Piotr Husak, któremu asystował wychowanek GKS Stoczniowca Mateusz Strużyk. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu. W ostatniej tercji po raz pierwszy oddali więcej strzałów w tym spotkaniu niż torunianie, ale nie zdołali odgryźć się za stratę kolejnej bramki.

Niedzielny rewanż w Hali Olivia rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp w cenie 10 i 7 zł. Dzieci o wzroście do 120 cm spotkanie tradycyjnie obejrzą za darmo.

STOCZNIOWIEC 2014
Nesta Toruń

20% 59 typowań STOCZNIOWIEC 2014
1% 2 typowania REMIS
79% 236 typowań Nesta Toruń

Pozostałe sobotnie mecze:
Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)
UKH Dębica - PPWSZ Podhale Nowy Targ 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
1928 KTH Krynica - SMS II Sosnowiec 5:4 (1:3, 2:0, 1:1, d.0:0, k. 1:0)

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom) 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)
30 listopada Legia Warszawa (dom) 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:10 (1:1, 1:9, 2:0)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd) 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
3 stycznia KTH Krynica (dom) 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
4 stycznia KTH Krynica (dom) 4:6 (2:2, 2:3, 0:1)
10 stycznia Zagłębie Sosnowiec (wyjazd) 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
11 stycznia Zagłębie Sosnowiec (wyjazd) 2:9 (0:4, 1:3. 1:2)
17 stycznia Nesta Toruń (dom) 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

• atmosfera kapitalna

Doping super :). Szkoda ze wynik nie taki jak trzeba ale była walka :)

• 44 1

• Frekwencja dopisała , Super atmosfera ; ) Szkoda tylko wyniku .

Ale jutro jest też mecz i szansa na zwycięstwo !

• 43 2

• Super stocznia

Kibice na medal

• 40 1

• Szkoda bo gra dużo lepsza niż przeciw Krynicy.
    Głowa do góry panowie!!!

• 34 3

• no może (1)

jutro będzie lepiej, w każdym razie po dzisiejszym meczu widać że Stocznię stać na pokonanie pierników

• 26 3

• tylko trzeba odnaleźć skuteczność, a nie że 3 kontry 2 na 1 i zero pomysłu na ich wykończenie ... generalnie brakuje ze 2 doświadczonych solidnych napastników

• 13 1

• Jak trafimy na Torun w play-off

to będzie super! TKH jest chyba słabsze niż Zaglebie.

• 23 1

• dalczego.. (4)

żaden zawodnik drużyny atakujacej nie stoi na lini bramkowej i nie zasłania bramkarza druzyny przeciwnej? Wytłumaczy mi to ktoś? Jest to jedna z metod na zdobycie bramki w nowoczesnym hokeju!!

• 16 3

• nie może tam stać, bo bylby spalony w polu bramkowym. Poza tym oberwać strzała od Tarana...

• 4 4

• (1)

nie chodzilo ze ma stac na linii tylko przed linią. A jesli boi sie strzałow Tarana.. cóż. Nie mam pytan

• 6 3

• Masz 100 procent racji.

• 4 2

• Ci pseudo-trenerzy nie mają zielonego poęjcia o nowoczesnym hokeju.

Bochiński to cienias i przydu..pas Kosteckiego.

• 6 0

• szkoda

Atmosfera super, poziom gry trochę mniej.

• 9 3

• no i co ?

• 0 1

• Mimo przegranego meczu warto było oglądać to spotkanie.

Obrona jest już w miarę ok. Z tego co zauważyłem to Ruszkowski trochę nie pewny i wolny z czego brały się błędy. W ataku jest duży deficyt i widoczny jest brak zgrania. Przewagi to nadal jest problem w naszym wykonaniu. Nie można wjeżdżać do tercji mając jednego więcej i oddawać głupi strzał w bramkarza. Ogólnie to widać było walkę i chęć wygranej. Szkoda Ziółka bo kolano jednak nie daje mu szansy pograć :/