Tylko punkt na inaugurację I ligi w Trójmieście

14 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Mateusz Wróbel (na zdjęciu z piłką) zdobył dla Kar-Do Spójni 8 bramek w meczu z Meblami Wójcik Elbląg. Gdynianie na inaugurację I ligi nie mogli się jednak cieszyć z kompletu punktów, gdyż w ostatnich 2 minutach goście zdobyli trafienia na wagę remisu. Mateusz Wróbel (na zdjęciu z piłką) zdobył dla Kar-Do Spójni 8 bramek w meczu z Meblami Wójcik Elbląg. Gdynianie na inaugurację I ligi nie mogli się jednak cieszyć z kompletu punktów, gdyż w ostatnich 2 minutach goście zdobyli trafienia na wagę remisu.

Kar-Do Spójnia Gdynia zremisowała z Meblami Wójcik Elbląg 24:24 (11:12), a SMS Gdańsk przegrał z Realem Astromal Leszno 19:25 (10:14) na inaugurację rozgrywek I ligi szczypiornistów. Żaden z trójmiejskich zespołów nie wykorzystał handicapu w postaci gry we własnej hali, a szczególnie dotkliwy był... remis gdynian. Spójnia jeszcze na 2 minuty przed końcem gry prowadziła bowiem różnicą dwóch trafień i wypuściła zwycięstwo z rąk.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 24:24 (11:12)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Wróbel 8, Rychlewski 5, Kowalski 3, Derdzikowski 2, Szlinger 2, Stelmasik 2, Nowaliński 1, Naus 1 oraz Chyła, Staniszewski.

MEBLE WÓJCIK: Głębocki, Fiodor - Szopa 8, Kupiec 5, Spychalski 4, Serpina 3, Olszewski 2, Dorsz 1, Malandy 1 oraz Malczewski, Nowakowski, Dawidowski.

Faworytem spotkania w Gdyni był zespół z Elbląga typowany przed sezonem do jednej z czołowych lokat w grupie A I ligi. Z "meblarzami" do Trójmiasta przyjechali były skrzydłowy Spójni Grzegorz Dorsz oraz bramkarz Marcin Głębocki, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Wybrzeżu Gdańsk.

Początek spotkania był dla elblążan wymarzony, bo po niespełna kwadransie gry przeważali różnicą trzech trafień trafień (6:3). Zmarnowali jednak cztery kolejne kontrataki i gdynianie zdołali doprowadzić do remisu. Do przerwy gra była bardzo wyrównana, ale przewagę jednego trafienia wypracowali przyjezdni.

Po zmianie stron znakomitą serię zaliczyła Spójnia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego trafili pięć bramek z rzędu (16:12). Twarda obrona gości przyniosła jednak skutek w postaci kontrataków, które kończył Marcin Szopa. Na 2. minuty przed ostatnią syreną gdynianie mieli o dwie bramki więcej od rywali, ale końcówka należała do podopiecznych Dariusza Molskiego. Ostatecznie trafienie Damiana Spychalskiego pozbawiło Spójnię kompletu punktów.

SMS Gdańsk - Real Astromal Leszno 19:25 (10:14)
SMS: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 7, Bekisz 4, Moryto 4, Mrozowicz 2, Szała 1, Pietruszko, P.Gasin, Kawka, Orzechowski, Pawłowski.

REAL ASTROMAL: Musiał, Skorupiński - M.Wierucki 8, Misiaczyk 4, H.Szkudelski 3, Łuczak 3, Nowak 2, J.Wierucki 1, Krystkowiak 1, Wesołek 1, Wąsiewicz 2.

Tylko na początku wyrównany był mecz w Gdańsku. Licealiści z SMS jeszcze po 8 minutach gry remisowali z Realem Astromal Leszno 4:4, ale goście zwarli szyki w obronie i zagrali doświadczeniem. Z linii rzutów karnych aż siedem razy punkty zdobywał skuteczny Maciej Wierucki.

Po przerwie SMS zdołał zmniejszyć straty do dwóch bramek po tym, gdy trafiać zaczął Arkadiusz Moryto. Sygnał ostrzegawczy zadziałał jednak na zespół z Leszna, który wkrótce odzyskał kontrolę nad przebiegiem meczu i znów powiększyła przewagę.

W sobotę nasze zespoły czekają pierwsze w tym sezonie spotkania wyjazdowe. SMS zagra o godz 17 w Wolsztynie, a Kar-Do Spójnia godzinę później rozpocznie mecz w Malborku.