Vistal tym razem zwycięski w dogrywce

8 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Katarzyna Janiszewska (z prawej) i Monika Kobylińska. Katarzyna Janiszewska (z prawej) i Monika Kobylińska.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały po dogrywce Start Elbląg 29:26 (16:12, d. 5:2). Tym samym udanie zrewanżowały się za sobotnią porażkę w dodatkowym czasie gry i wyrównały stan rywalizacji o brązowy medal Superligi. Kolejne dwa spotkania odbędą się w następny weekend w Gdynia Arenie. Seria trwa do trzech zwycięstw.

START: Szywerska, Warywoda - Balsam 2, Dankowska 3, Waga 4, Jędrzejczyk 5, Matuszczyk 3, Kwiecińska, Szopińska, Gerej, Lisewska 6, Muchocka 2, Andrzejewska 1

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Urbaniak, Galińska 6, Dorsz 3, Kobylińska 2, Stanulewicz 2, Olszowa, Zych 5, Kozłowska 1, Tasic, Matieli 3

VISTAL PRZEGRAŁ PIERWSZY MECZ O BRĄZ PO DOGRYWCE

Gdyńskie szczypiornistki batalię o brąz zainaugurowały w Elblągu sobotnią porażką po dogrywce. Niedzielny mecz pod względem emocji nie był wcale gorszy. I tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dodatkowe minuty, ale tym razem górą w nich były gdynianki.

Pierwsze minuty spotkania numer dwa to prowadzenie starterek 5:3 po rzucie Joanny Wagi w 8. minucie. Gdynianki szybko doprowadziły jednak do wyrównania, a chwilę później po serii trzech kolejnych trafień było 10:7 dla Vistalu.

Tak jak w sobotę, trudną zaporą do przejścia była jednak bramkarka gospodyń Sołomija Szywerska i wypracowanie większej przewagi było niezwykle trudne. Udało się jednak przed przerwą, gdy w osłabieniu Vistal zdobył dwie bramki. Na 15:11 trafiła Katarzyna Janiszewska.

Po zmianie stron gdynianki odskoczyły na 5 bramek, ale urazu nabawiła się Joanna Kozłowska. Start przy dużym udziale Szywerskiej zaczął stopniowo odrabiać straty aż doprowadził do remisu 22:22. Gdynianki odzyskały prowadzenie i przed ostatnią akcją poprosiły o czas. Niestety, straciły piłkę, a na kilka sekund przed końcem do dogrywki doprowadziła Sylwia Matuszczyk.

O ile w sobotę dogrywka należała do gospodyń, w niedzielę to Vistal rządził w doliczonym czasie gry. W pierwszej części dwie bramki rzuciła Emilia Galińska, a w drugiej po trafieniu zaliczyły Aleksandra Zych, Patricia Matieli i Janiszewska, a elblążanki zmarnowały rzut karny.

Stan rywalizacji o brązowy medal Superligi wynosi 1-1, a to oznacza, że w rywalizacji do trzech wygranych odbędą się jeszcze co najmniej dwa spotkania. W przyszły weekend zostaną one rozegrane w Gdynia Arenie. Ewentualny mecz numer pięć odbędzie się w Elblągu.

8 maja 2016, godz. 18:30