Piłkarki Sztormu nadal dzielą się punktami

Rafał Sumowski
30 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Piłkarki Sztormu mają za sobą cztery spotkanie w ekstralidze. Beniaminek wciąż nie zaznał smaku porażki. Piłkarki Sztormu mają za sobą cztery spotkanie w ekstralidze. Beniaminek wciąż nie zaznał smaku porażki.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk zremisowały we Władysławowie z AZS Wrocław 1:1 (0:1). To trzeci z rzędu podział punktów dla podopiecznych trenera Roberta Chałaszczyka. Jednocześnie zespół beniaminka pozostaje po czterech kolejkach bez porażki w ekstralidze.

Bramka dla Sztormu: Zańko 70

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, A.Bużan, Zawadzka, Wróbel - Zańko, Cywińska (46 Kamińska), Słowińska, K.Bużan, Sirant - Wierzbicka (75 Słowy)

Po sensacyjnym wywiezieniu remisu z Konina w starciu z mistrzyniami Polski, gdańskie piłkarki liczyły na komplet punktów w starciu z AZS Wrocław. Passę meczów bez porażki udało się wprawdzie podtrzymać, ale jedynie dzieląc się punktami z rywalkami.

BRAKUJE PIENIĘDZY NA REMONT BOISKA AWFIS, PIŁKARKI MUSZĄ GRAĆ WE WŁADYSŁAWOWIE

Wrocławianki częściej były przy piłce w pierwszej połowie, ale nie miało to przełożenia na sytuacje strzeleckie. Mimo to, udało im się objąć prowadzenie. Po uderzeniu z rzutu wolnego źle sytuację oceniła bramkarka Magda Kopacz i piłka ugrzęzła w siatce.

Przed przerwą do wyrównania nieskutecznie próbowała doprowadzić Martyna Zańko. Po zmianie stron gdańszczanki wyszły wysoko spychając rywalki na ich połowę. To obrodziło kilkoma niezłymi sytuacjami, których nie dały rady wykorzystać Zańko, Klaudia Kamińska czy Marcjanna Zawadzka.

Do wyrównania w końcu doprowadziła jednak Zańko. Z prawej strony podanie za linię obrony rzuciła Natalia Świętoniowska. Skracającą kąt bramkarkę uprzedziła gdańska skrzydłowa, która uderzyła z półwoleja po koźle niemal w same okienko bramki.

- Jest niedosyt, gdyż w drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, ale nie zdołaliśmy dobić rywalek. Zabrakło nam czasu. Szkoda, bo bardzo liczyliśmy na zwycięstwo. Kolejny punkt przyjmujemy jednak z pokorą. W końcu wciąż nie zdarzyło nam się przegrać - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Za tydzień "sztormówki" czeka mecz w Sosnowcu. W kadrze na to spotkanie powinna znaleźć się już 19-letnia Weronika Borowicz. Pomocniczka dołączyła do zespołu z II-ligowej Noteci Inowrocław, gdzie pełniła rolę kapitan. Jej przeprowadzka do Gdańska wiąże się z rozpoczęciem studiów.

• 6 2

• Brawo dziewczyny! Wiecej skutecznosci i w koncu wygrane same przyjda!