Arka wystrzeliła w grze z Wojskiem Polskim

9 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Dominik Hofbauer otworzył wynik sparingu z Wojskiem Polskim, a jego koledzy na dobre rozstrzelali się dopiero po przerwie. Dominik Hofbauer otworzył wynik sparingu z Wojskiem Polskim, a jego koledzy na dobre rozstrzelali się dopiero po przerwie.

W ostatnich meczach piłkarze Arki Gdynia mają problemy ze zdobywaniem goli i wygrywaniem meczów. Dlatego w przerwie w ekstraklasie zorganizowano sparing z z drużyną, która nie bierze udziału w rozgrywkach ligowych. Żółto-niebiescy mieli sobie przypomnieć jak smakuje zdobywanie gole. Cel osiągnięty został głównie po przerwie. Podopieczni Grzegorz Nicińskiego i Grzegorza Witta pokonali w Gniewinie reprezentację Wojska Polskiego 6:1 (1:1).

MECZ ARKA - TERMALIKA DLA 999 DZIECI. POZOSTAŁE SEKTORY ZAMKNIĘTE

Bramki dla Arki:
Abbott 2, Błąd 2, Hofbauer, Siemaszko

ARKA: Jałocha (46 Moczadło) - Zbozień (46 Socha), Sołdecki (Stolc), Pinton, Warcholak (46 Wojowski) - Marcus (46 Błąd), Sambea (46 Mosiejko), Nalepa (46 Waceba), Keita (46 Yussuff) - Hofbauer (46 Siemaszko) - Zjawiński (46 Abbott)

JAK ARKA WYPADŁA NA TLE INNYCH BENIAMINKÓW EKSTRAKLASY OD 2008 ROKU?

Piłkarze Arki w lidze i pucharze nie wygrali od 7 meczów, a w tych spotkaniach strzelili zaledwie 3 bramki. Dlatego trenerzy zdecydowali się na zorganizowanie sparingu, w którym piłkarze gdyńscy przypomnieliby sobie jak smakuje zdobywanie goli.

W Gniewinie drużyna pojawiła się na zaproszenie reprezentacji Wojska Polskiego. W pierwszej połowie jeszcze nie odpaliła. Piłkę do siatki posłał tylko Dominik Hofbauer. Natomiast Dariusz Zjawiński zaliczył trafienia w słupek i poprzeczkę. Na przerwę zespoły zeszły przy remisie 1:1.

- Bramkę na 0:1 straciliśmy w kuriozalnych okolicznościach. Zaliczyliśmy bowiem asystę dla drużyny Wojska Polskiego. Później mieliśmy przewagę, ale wyrównaliśmy dopiero pod koniec pierwszej połowi. Dawid Sołdecki zagrał do Dominka, a ten przytomnie przerzucił piłkę nad bramkarzem. Później poza Włochem zmieniliśmy wszystkich piłkarz i udokumentowaliśmy nasza przewagę pięcioma golami. A co oceny graczy testowanych, to nadejdzie na nią czas w najbliższych dniach - mówi nam Grzegorz Witt, drugi szkoleniowiec Arki.
Po zmianie stron po dwa trafienia zanotowali Paweł AbbottAdrian Błąd, a jedno dołożył Rafał Siemaszko.

- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni z gry na dobrym boisku, z czym mamy duży problem. Nasze treningowe mocno nasiąknęło wodą po opadach deszczu - dodaje trener.
TRENER ARKI GRZEGORZ NICIŃSKI: ODPOCZNIEMY I BĘDZIE LEPIEJ

W Gniewinie zaprezentowało się 21 piłkarzy. W pierwszej połowie na boisku zobaczyliśmy testowanego włoskiego obrońcę Andrea Pinton, który ma ważny kontrakt z Interem Mediolan. Ponownie w składzie Arki pojawił się testowany minionego lata Saibou Keïta, posiadający kontrakt z gdyńskim klubem, ale nie mogący grać w tej rundzie Ukrainiec Andrij Waceba czy 19-letni bramkarz Arkadiusz Moczadło.

- Część zawodników nie pojechała i miała trening w Gdyni. Nie ukrywajmy, że był to głównie sprawdzian, dla piłkarzy testowanych. Chodzi o Pintona, Keitę czy nawet Wacebę, który jest już naszym zawodnikiem. W czasie rozgrywek nie mamy okazji, zęby zobaczyć ich podczas gry. Poza tym ci, którzy także mają problemy z przebiciem się do składu mogli pokazać się z dobrej strony. A dla pozostałych piłkarzy sparing był jak jednostka treningowa - wyjaśnia Grzegorz Witt.
We wtorek piłkarze Arki wrócili do treningów po krótkich urlopach, choć dzień wcześniej trening wyrównawczych odbyło kilku z nich. W środę żółto-niebieskich zostali podzieleni na dwa obozy. Większy wybrał się do Gniewina, a mniejszy trenował w Gdyni. W tej grupie byli: Krzysztof Sobieraj, Miroslav Bożok, Adam Marciniak, Mateusz Szwoch, a także Michał Marcjanik, który wprowadzany jest do zajęć po operacji wyrostka robaczkowego. Coraz bliżej powrotu do normalnego treningu jest także Antoni Łukasiewicz.

Wyniki 15 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 0:0
  • Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:5 (0:2)
  • Termalica Nieciecza - Korona Kielce 1:3 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
  • Wisła Kraków - Górnik Łęczna 3:2 (2:1)

• 14 12

• Sorry ale taki sparing ma na celu tylko poprawe morale! (2)

Rownie dobrze mogli sparować z pracownikami biedronki albo pielęgniarkami:) A jak chcieli sobie postrzelać to trzeba było poćwiczyć karne...może nasz AS Konrad by coś wyłapał zamiast odbijać byle czym:) Przykro mi patrzeć na to jako kibicowi Arki ale trochę to w złą stronę idzie! Pytam się GDZIE SĄ NAPASTNICY NA TESTY??