Marta, ras.
4 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Adam Duda. Adam Duda.

Po niezłej pierwszej połowie i piłkarze rezerw Lechii Gdańsk odprawili z kwitkiem ekipę Dębu Dębno 3:2 (2:0). Goście mimo, że balansują nad strefa spadkowa nie zamierzali łatwo składać broni i otwarcie walczyli w Gdańsku przynajmniej o 1 punkt. W Gdyni drugi zespół Arki podejmował wicelidera rozgrywek, Błękitnych Stargard Szczciński. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego zremisowali 0:0.

Lechia II Gdańsk - Dąb Dębno 3:2 (2:0)
Bramki dla Lechii: Zyska, Tuszyński, Duda
Bramki da Dębu: Szubert, Gaca

LECHIA: Rosa - Skrzecz, Iwanowski, Andruskievicius, Karwat - Zyska, Czerwiński (46. Kaszuba), Czychowski (55. Szamp), Tuszyński, Nowak (80. Górka)- Duda

Dziesiąte ligowe zwycięstwo w rozgrywkach III Ligi pomorsko-zachdniopomorskiej odniosły rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni umocnili się na pozycji lidera tabeli ale niedzielne zwycięstwo nad jedną z drużyn z dolnych rejonów tabeli łatwo im nie przyszło.

- W pierwszej połowie przeważaliśmy, gra nam się układała, jednak po przerwie ambitnie grający goście najpierw zdobyli bramkę na 2:1, później my podwyższyliśmy na 3:1 ale Dąb ponownie doprowadził do bramkowego kontraktu - powiedział po spotkaniu trener Lechii Tomasz Unton.

Dodał, że rywale zagrali ambitnie, z wolą wywiezienia nawet kompletu punktów. Gdańszczanie byli jednak skuteczniejsi w ataku a ponadto umiejętnie rozbijali ataki piłkarzy Dębu. - Wiadomo, w futbolu wygrywa ten, kto strzela więcej bramek a dziś byliśmy to my - zakończył trener gdańszczan.

ARKA II Gdynia
Błękitni Staragrd Szczeciński

13% 31 typowań ARKA II Gdynia
18% 42 typowania REMIS
69% 160 typowań Błękitni Staragrd Szczeciński

Arka II Gdynia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:0
ARKA II: Kamola - Stolc, Haberka, P. Robakowski, Strzelecki - Jędrzejowski (66 Gałecki), Czoska (85 D. Patelczyk), Ziętarski, Wojowski - Słowiński (66 K. Patelczyk) - Patok (79 Róg)

W drugim niedzielnym meczu III ligi rezerwy Arki Gdynia bezbramkowo zremisowały z wiceliderem rozgrywek, Błękitnymi Stargard Szczeciński. Trener Robert Wilczyński z powodu powołań do kadry U-19 nie miał do swojej dyspozycji Roberta SulewskiegoRadosława Robakowskiego. Skorzystał za to z zaledwie 16-letniego Michała Gałeckiego.

Osłabieni gdynianie w starciu z drugim zespołem rozgrywek spisali się jednak przyzwoicie. Pierwsze minuty nie przyniosły wprawdzie klarownych sytuacji, ale tych w trakcie całego spotkania nie brakowało. Bliski zdobycia gola był Patryk Jędrzejowski po dograniu Filipa Patoka, a potem niezłą sytuację zmarnował Fabian Słowiński. Po stałym fragmencie gry główkował Piotr Robakowski zmuszając do interwencji najwyższej próby bramkarza gości, Marka Ufnala.

Choć w pierwszej połowie to gospodarze byli groźniejsi w ataku, zaraz po zmianie stron blisko zdobycia bramki byli Błękitni. Po strzale Bartłomieja Zdunka, żółto-niebieskich uratował Patryk Kamola interweniując nogami.

Po kilku groźnych akcjach wyżej notowanych rywali Arka odzyskała inicjatywę. Na 10 minut przed końcem gry obok słupka po ziemi strzelał Kamil Patelczyk, który w doliczonym czasie gry mógł jeszcze pokusić się o uderzenie, gdy dośrodkowywał mu Karol Róg. Ostatecznie gole w tym spotkaniu nie padły, ale punkt z takim rywalem jest dla gdynian bardzo cenny.

- Praktycznie nie było widać różnicy, której należałoby się spodziewać pomiędzy wiceliderem, a zespołem walczącym o utrzymanie. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty i było to widać po naszej grze, szczególnie w pierwszej połowie, gdy mieliśmy sporo sytuacji. Na pewno możemy być zadowoleni, aczkolwiek niedosyt pozostaje - podsumował trener Wilczyński

Przypomnijmy, że w sobotnich meczach ekip z Trójmiasta, Polonia Gdańsk przegrała z Kotwicą Kołobrzeg 0:1 (0:0) zaś Bałtyk Gdynia uległ Cartusii Kartuzy 0:2 (0:2) CZYTAJ WIĘCEJ.

16 GKS Bełchatów 12 1 1 10 6:21 4

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-11-20

Wyniki 12 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:0
  • Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3 (0:3)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
Marta, ras.

Opinie (19) 4 zablokowane

• Czy Lechia napisze jak tam wczoraj w Malborku oklep dostała od Arki? (2)

bo nikt mi nie chce odpisać szczegółów a widziałem jedynie jak 200 chłopa uciekalo przed polowe mniejszą grupą Arki.

Na necie piszą że to kobiety, inwalidzi i dzieci były... ale wtedy coś za szybko uciekali sprzed tych kas

czyzby wielka lechia kłamie?
    sportowo moze i wygrywają, ale żeby nie mieć honoru?

Dodajmy do tego porażkę Bałtyku i wygraną Arki i weekend staje się piękny :)

• 12 36

• honor?

Nie rozumiem jak można twierdzić że ustawianie się pod kasami żeby pobić często niewinnych kibiców jest honorowe. Jeżeli chcecie się bić to honorowo możecie się ustawić z chuliganami i się lać. Im mniej takich ludzi to i tak tym lepiej.