Lotos Trefl liczy na sukces w Kielcach

Jacek Główczyński
25 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Robert Milczarek uważa, że może jeszcze dać więcej Lotosowi Treflowi w ataku. Robert Milczarek uważa, że może jeszcze dać więcej Lotosowi Treflowi w ataku.

Terminarz Lotosu Trefla tak został ułożony, że Robert Milczarek rozpoczyna sezon od miast, w których wcześniej występował. Na inaugurację przyjmującemu wraz z nowymi kolegami nie udało mu się sprawić niespodzianki w Bełchatowie, gdzie aż czterokrotnie był mistrzem Polski. 30-latek liczy, że znacznie lepiej żółto-czarnym pójdzie w meczu z Effectorem Kielce, w której to drużynie spędził minione rozgrywki. Początek gry w sobotę o godzinie 17:00.

Jacek Główczyński: Po inauguracji w Bełchatowie byliście zadowoleni ze swojej postawy, a po spotkaniu z Transferem Bydgoszcz na koncie Lotosu Trefla pojawiły się już punkty. W którym z tych meczów pokazaliście lepszą jakość siatkówki?

CZTERY SETY NA INAUGURACJĘ W BEŁCHATOWIE

Robert Milczarek: Na pewno była ona lepsza w meczu w Ergo Arenie. W Bełchatowie traciliśmy koncentrację w każdym z setów. U siebie taka dekoncentracja zdarzyła nam się tylko w trzeciej partii. Natomiast dwa pierwsze sety z Transferem zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie. Ktoś powie, że przeciwnicy nam pomogli swoimi błędami, ale to my ich do tych błędów zmusiliśmy. Trudną zagrywką odrzuciliśmy bydgoszczan od siatki, dobrze graliśmy ustawieniem blok-obrona.

LOTOS TREFL - TRANSFER 3:1: FOTO, RELACJA, TABELA

Ta nierówna gra to efekt początku sezonu, czy może tradycyjna gdańska przypadłość z czasów, gdy jeszcze pana nie było w zespole? Lotos Trefl nadal jest w stanie w jednym ustawieniu seryjnie tracić i zdobywać punkty?

Ciężko powiedzieć. W ostatnim meczu, po drugim secie, gdy zeszliśmy do szatni, trener bardzo nas uczulał, aby właśnie nie spadła koncentracja, byśmy nie uwierzyli, że ten mecz jest już wygrany. Niestety, po 10-minutowej przerwie wróciliśmy na parkiet i nie wiem, dlaczego się rozluźniliśmy, pojawiły się głupie błędy i to w zbyt dużej liczbie. Na szczęście w czwartym secie wróciliśmy do własnej gry.

Gdy miał pan podpisać kontrakt w Gdańsku, trener Panas reklamował pana jako niesamowitego wojownika. Już pokazał pan w Lotosie Treflu pełnię umiejętności?

Myślę, że stać mnie na dużo więcej, przede wszystkim w grze w ataku. Nad tym elementem pracuję solidnie od początku przygotowań i z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Liczę, że będę mógł więcej cegiełek od siebie dołożyć do naszych zwycięstw.

TRENER PANAS: TO SIATKARZ DEFENSYWNY

Pierwsze kolejki pokazują, że walka o miejsce w "6" trwa już tylko między panem, a Krzysztofem Wierzbowskim. Ta sytuacja pomaga czy deprymuje?

Mi służy. Także trener ma pole manewru, że jak jednemu nie idzie, to może wprowadzić drugiego, a nawet... trzeciego. Nie zapominajmy o Sławku Stolcu. To MVP Młodej Ligi, który dobrze sobie radził w turniejach przedsezonowych, udowadniał, że na niego też można liczyć. Na przyjęciu zresztą nikt nie może być pewny swego.

MILCZAREK: BIJEMY SIĘ O KAŻDĄ PIŁKĘ

Nie jest tak, że gdy trzeba więcej popracować w obronie, na przyjęciu to gra pan, a gdy należy wzmocnić siłę ataku to wchodzi Wierzbowski?

Na pewno do każdego rywala mamy odpowiednią taktykę. Pod nią trener dobiera graczy. Jednak bez względu na to kto gra, myślę, że jeszcze w każdym elemencie możemy się troszeczkę poprawić w stosunku do tego co pokazaliście.

NIDZICA: LOTOS TREFL - EFFECTOR 3:1

Miesiąc temu wygraliście z Effectorem w turnieju towarzyskim. Dzięki temu przed sobotnim pojedynkiem macie przewagę psychologiczną nad kielczanami?

Liga, a sparingi to dwa różne światy. My jedziemy tam ugrać trzy punkty. Jednak musimy się nastawić na ciężki bój. Zespół z Kielc jeszcze nie zdobył punktu i zapewne myśli, że na nas się odbije.