Impreza

Rolkowisko

data:
w każdą niedzielę (do 20.08)
godzina:
16:00 - 19:00
miejsce:

Ergo Arena  mapa

adres:
Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

To będzie niepowtarzalna okazja dla miłośników rolek! Oddajemy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego, niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, od 9 lipca do 20 sierpnia w godz. 16.00-19.00. Wstęp WOLNY!Od kilku lat w Polsce zauważalny jest szybki wzrost zainteresowania sportami wrotkarskimi. Coraz więcej osób zaczyna traktować jazdę na rolkach nie tylko jako zabawę, ale element treningu a nawet formę transportu. Gdańsk i Sopot mają coraz więcej ścieżek rowerowych wykonanych z gładkiej nawierzchni, które idealnie nadają się do jazdy na rolkach. Niestety obecnie przepisy prawa traktują rolkarzy jak pieszych a co za tym idzie- zakazują jazdy po tych ciągach komunikacyjnych. Teoretycznie rolkarz powinien jechać chodnikiem. Konsekwencją jest sytuacja, w której rolkarze nie mają w Trójmieście za wiele możliwości nauki jazdy na rolkach, a istnieje duże zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce, w którym rolkarze mogliby zarówno nauczyć się jeździć jak i odbywać treningi rolkarskie. Ponadto z każdym rokiem zwiększa się liczba licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy na rolkach. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest płyta główna ERGO ARENY. Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, ERGO ARENA otwiera się na tę właśnie dyscyplinę sportu.

Pomysł udostępnienia hali rolkarzom pojawił się już dawno - mówi Magdalena Sekuła, Prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY. Kłopotem było znalezienie odpowiednich terminów, bowiem większość imprez w ERGO ARENIE odbywa się w weekendy. Wakacje to czas, kiedy imprez w hali jest mniej, dlatego tak dostosowaliśmy harmonogram niezbędnych przeglądów czy renowacji by w niedzielę hala mogła przyjąć fanów rolek. Mam nadzieję, że "Rolkowisko w ERGO ARENIE" cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. Jazda na rolkach w hali ma tę przewagę, że może się odbywać niezależnie od warunków atmosferycznych.

W każdą niedzielę w okresie 9. lipca - 20. sierpnia 2017 r. w godz. 16.00 - 18.00 na płycie głównej będą odbywały się zajęcia podzielone tematycznie:

1.Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie),
2.Strefa hokeja na rolkach - plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać 2-godzinne zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.
3.Strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
4.Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie),
5.Strefa freestyle - strefa jazdy rekreacyjnej.

Dodatkowo, w godzinach 18.00 - 19.00 rolkarze będą mieli czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków. W planie jest prowadzenie rozgrywek, mini meczów lub mini turniejów hokeja na rolkach. Raz w miesiącu mogą odbywać się zawody w dyscyplinach:
UWAGA: Liczba miejsc u instruktorów w poszczególnych strefach ograniczona.
1. Hokej na rolkach dla dzieci,
2. Freestyle (jazda na kubeczkach) dla dzieci i dorosłych,
3. Wyścigi dla dzieci i dorosłych (dorośli z podziałem pod względem wielkości kółek),
4. Zawody bladecross (wyścig po torze przeszkód) dla dzieci i dorosłych.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

21.07 g.18.00
Sandecja Nowy Sącz
22.07 g.14.45
Euro Finannce Polonia Piła
22.07 g.18.00
Cracovia
23.07 g.19.00
Stal Betad Leasing Rzeszów
27.07 g.20.00
FC Midtjylland
16.07 g.16.30
Orzeł Łódź
16.07 g.15.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.18.00
Wisła Płock
09.07 g.14.45
Grupa Azoty Unia Tarnów
07.07 g.20.30
Legia Warszawa