Rozczarowanie w półfinale Pucharu Polski

6 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Lechia po raz drugi z rzędu szturmuje finał Pucharu Polski. Przed rokiem nie udało się w dwumeczu z Jagiellonią, ale teraz drużyna z Białegostoku została odprawiona już w ćwierćfinale. Niestety, półfinał zaczął się również jak w poprzednim sezonie, czyli od porażki na własnym stadionie. Gdańszczanie ulegli Legii Warszawa 0:1 (0:0) po golu Michała Kucharczyka, który został wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych. Mecz rewanżowy odbędzie się 20 kwietnia w stolicy.

Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Pietrowski, Bajić, Nowak - Lukjanovs, Dawidowski, Traore
Sędziowie: Mularczyk (Skierniewice) oraz Kluza i Golis
Widzów: 7250
Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Komorowski - Vrdoljak, Borysiuk - Manu, Radović, Rybus - Hubnik
  • 74' Bajić Zmiany Buval
  • 85' Dawidowski Zmiany Poźniak
  • 71' Rybus Zmiany Kucharczyk
  • 84' Hubnik Zmiany Chinyama
  • 89' Radović Zmiany Cabral
  • 88' Kucharczyk
  • 23' Choto

Aby dostać się dzisiaj na stadion, trzeba było przebrnąć przez gęste parole policji. Na drogach dojazdowych piętrzyły się "korki", a na chodnikach blokowano także dojście w pobliżu stadionu pieszym. Kto zaplanował dojazd na ostatnią chwilę, mógł nie zdążyć na to spotkanie
Legia w porównaniu z ostatnim meczem ligowym dokonała aż sześć zmian w "11". Miejsce w składzie utrzymali tylko: Rzeźniczak, Vrdoljak, Rybus, Radović i Komorowski, choć ten ostatni został przestawiony ze środka na lewą obronę
Trener Kafarski nie eksperymentuje ze składem. "11" jest identyczna z tą, która była wystawiana na poniedziałkowym i wtorkowym treningu. Jak informowaliśmy nie ma pauzującego za kartki Łukasza Surmy, a na ławkę rezerwowych odesłany został Bedi Buval
drużyny wyszły do prezentacji, Lechię wyprowadził Tomasz Dawidowski, który na ten mecz przejął opaskę kapitana
1'
mecz rozpoczęła Legia
5'
gwizdek o spalonym przerwał akcje Hubnika
7'
długa piłka Nowaka do Lukjanovsa, ale zbyt mocna, aby łotewski skrzydłowy doszedł do tego podania na wysokości pola karnego
9'
Bajić najwyżej wyskoczył w polu karnym Lechii i zażegnał niebezpieczeństwo
9'
10'
starcie Dawidowskiego z Astizem, gdańszczanin przejął piłkę, ale sędzia odgwizdał mu faul, jak pamiętamy w poprzednim sezonie ci piłkarze bardzo ostro walczyli w Gdańsku, do tego stopnia, że trener Kafarski w obawia przed czerwoną kartką dla Tomka zdjął tego napastnika z boiska już w przerwie
12'
na razie Lechia z dużym respektem dla gości, to legioniści są częściej przy piłce
13'
na trybunach dominują za to gdańszczanie, tylko ich doping jest słyszalny
13'
strzał Nowaka zablokowany przed polem karnym
14'
sędzia przerwał akcję Lechii odgwizdując faul na Nowaku, mimo że aż prosiło się o przywilej korzyści, gdyż do piłki doszedł Dawidowski
15'
z wolnego strzał Bajicia w mur
16'
strzał Lukjanovsa obok słupka po pierwszym dla Lechii rzucie rożnym
17'
gdy kibice z sektora gości "dorwą" się do głosu to niestety słychać głównie wulgaryzmy
20'
zablokowana próba strzału Radovicia
22'
na murawie z bólu zwija się Bajić, ale sędzia faulu nie widział, z boku piłkę wrzucą legioniści
23'
Żółtą kartką został ukarany Choto (LEGIA).
23'
stoper Legii ratował się faulem, gdy minął go Pietrowski, który nieoczekiwanie pojawił się na środku ataku, wymieniając się pozycjami z Dawidowskim, od którego dostał dobre podanie
24'
Traore bezradnie rozkłąda ręce, ale nic nie może wskórać, bo sędzia uznał, że to on faulował Rzeźniczaka, a nie odwrotnie
25'
od kilku minut Lechia gra odważniej, to ona zaczyna przejmować inicjatywę
28'
Dawidowski był sam na sam z bramkarzem, piłka po jego uderzeniu minęła Skabę, gdy ten skoczył na napastnika Lechii i go przewrócił. Jednak nie zdecydował się podyktować karnego, a nakazał, aby Lechia wykonała róg
29'
po dośrodkowaniu z rogu Skaba z trudem wypiąstkował piłkę, która zmierzała do siatki, a sędzia dodatkowo przerwał grę, gdyż uznał, że bramkarz Legii przy tej interwencji był faulowany
31'
wydaje się, że kolejny błąd sędziego, Traore podawał do Dawidowskiego, który mógł wyprzedzić obrońców, ale arbiter odgwizdał spalonego
34'
sztuczka techniczna Bajicia, który jednym zwodem minął dwóch rywali, ale niepotrzebnie następnie zagrał do tyłu
35'
groźnie pod bramką Lechii, strzał Radovicia tuż obok słupka i jeszcze po nodze Vućko, a zatem róg dla Legii
37'
Rybus na murawie po zderzeniu z Deleu
38'
Rybus już w pełni sił próbował złożyć się do strzału sprzed "16", ale źle trafił w piłkę i nie poleciała nawet ona w kierunku bramki
40'
Traore wywalczył róg dla Lechii
40'
po dośrodkowaniu Nowaka ochotę na strzał mieli Lukjanovs i Bajić, ale ostatecznie czysto udało się uderzyć piłkę Pietrowskiemu, szkoda, że niecelnie
41'
Vućko odważnie włączył się do akcji ofensywnej Lechii, ale stołeczna drużyna poradziła sobie i z atakiem gdańskiego stopera
43'
Deleu faulował Radovicia, ale sam przy tej interwencji ucierpiał
45'
sędzia doliczył jedną minutę
45+1
Radović do Komorowskiego, który wbiegał lewym skrzydłem, ale szybszy Deleu
KONIEC PIRWSZEJ POŁOWY - 0:0
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
47'
w tym meczu nie było jeszcze celnego strzału, może po zmianie stron piłkarze będą mieli lepiej wyregulowane celowniki
48'
faulowany około 30 metrów od bramki Traore, ale tym razem sędzia zastosował przywilej korzyści, gdy do piłki doszedł Pietrowski
50'
klub poinformował, że mecz z trybun ogląda 7250 kibiców
51'
pierwszy celny strzał w tym meczu, Nowak uderzył z wolnego, piłka słabo uderzona i w środek bramki, Skaba bez trudu ją złapał
52'
Lukjanovs wywalczył róg
52'
po dośrodkowaniu Nowaka z rogu sędzia odgwizdał faul Bąka przy próbie dojścia do główki
53'
Vrdoljak zbyt mocno podawał do Rzeźniczaka, który próbował próbował włączyć się do akcji ofensywnej prawym skrzydłem
54'
sędzia oszczędził Hubnika, który brzydko faulował i nie pokazał mu kartki
55'
Dawidowski wrócił się za Radoviciem i faulował go na własnej połowie
57'
Rybus wywalczył rzut rożny
58'
po dośrodkowaniu z rogu Rybusa do piłki doszedł Hubnik, ale wypuścił ją sobie zbyt mocno i od bramki rozpocznie Lechia
59'
Rzeźniczak sfaulował Lukjanovsa
60'
bardzo dobre uderzenie z wolnego Nowaka, piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem, ale Skaba czujnie wybił ją na róg
63'
Pietrowski ostro potraktowany przy linii bocznej przez Vrdoljaka, będzie wolny
63'
po dośrodkowaniu Nowaka najwyżej w "16" wyskoczył Choto i wybił piłkę na róg
64'
po dośrodkowaniu z rogu Skaba wypiąstkował piłkę
64'
Bajić próbował przejąć piłkę, ale atakował tzw. "nakładką". Borysiuk kopnął lechistę, faulu w takiej sytuacji być nie mogło, chyba że Marko
65'
Bajić opatrywany poza boiskiem
66'
Lechia w komplecie, Bajić wrócił do gry
68'
Astiz zablokował strzał Dawidowskiego
69'
Traore ostro strzelał, piłka jeszcze po nodze Choto wyszła na róg
70'
po dośrodkowaniu z rogu Lechii piłkę złapał Skaba
71'
Dawidowski na spalonym
71'
Zmiana w zespole LEGIA. Boisko opuszcza Rybus, w jego miejsce wchodzi Kucharczyk.
71'
Dawidowski po raz drugi z rzędu złapany na spalonym
73'
Bajić znów potrzebuje pomocy masażystów
74'
Bajić wspierany przez Pietrowskiego opuszcza boisko, będzie potrzebna zmiana
74'
do zmiany przygotowany Traore
74'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Buval.
74'
Trener Kafarski dokonał odważnej zmiany, do gry wszedł napastnik za pomocnika, system gry nie ulegnie zmianie, do drugiej linii wycofany został Traore
76'
dośrodkowanie z wolnego w pole karne Nowaka, Skaba wyskoczył najwyżej
77'
drugi strzał w tym meczu Legii, Hubnik wysoko nad poprzeczkę
78'
Małkowski ratuje Lechię, Kucharczyk minął Bąka, gdański bramkarz odważnym wybiegiem na skraj pola karnego wybił piłkę spod nóg napastnika gości
82'
wielka szansa przed Legią, Kucharczyk strzelił w Małkowskiego, piłka wróciła do legionisty, którego drugie uderzenie z linii bramkowej wybił Vućko
84'
Zmiana w zespole LEGIA. Boisko opuszcza Hubnik, w jego miejsce wchodzi Chinyama.
85'
Zmiana w zespole LECHIA. Boisko opuszcza Dawidowski, w jego miejsce wchodzi Poźniak.
85'
opaskę kapitana przejął Bąk
88'
[0:1] Gol dla zespołu LEGIA! Strzelcem bramki Kucharczyk. Napastnik gości minął przed "16" Deleu i strzelił w krótki róg bramki Małkowskiego
89'
Zmiana w zespole LEGII. Boisko opuszcza Radović, w jego miejsce wchodzi Cabral.
90'

• dobrze kombinował

i nawet dobrze grali w I połowie, ale II połowę to już grali bardzo zachowawczo. Żal mam tylko że nie wzmocnił lewego skrzydła, bo Kucharczyk 3 razy wykręcił numer aż w końcu mu się udało...

• 0 0

• wstydu nam nie narobią

Nie będę musiał wstydzić się za zachowanie grup decyzyjnych.
      Wyobrażacie sobie rzycanie owocami tropikalnymi podczas międzynarodowego meczu pucharowego . Niemożliwe ???
      Po dzisiejszym meczu to już raczej niemożliwe.