Porażki szczypiornistów w I lidze

22 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Licealiści z SMS w tym roku przegrali cztery z pięciu spotkań. Aż trzy razy od rywali byli gorsi tylko o jedną bramkę. Licealiści z SMS w tym roku przegrali cztery z pięciu spotkań. Aż trzy razy od rywali byli gorsi tylko o jedną bramkę.

Szczypiorniści SMS Gdańsk przegrali na wyjeździe z Meblami Wójcik Elbląg 25:26 (17:12), choć przed przerwą prowadzili różnicą ośmiu bramek. To już trzeci mecz w tym roku, w którym licealiści byli słabsi od rywala tylko o jedno trafienie. Znacznie gorzej we własnej hali spisała się Kar-Do Spójnia Gdynia, która przegrała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 22:34 (10:20).

Meble Wójcik Elbląg - SMS Gdańsk 26:25 (12:17)
MEBLE WÓJCIK: Głębocki, Fiodor - Gębala 7, Szopa 4, Dorsz 3, Nowakowski 3, Adamczak 2, Gryz 2, Malczewski 2, Serpina 2, Kostrzewa 1, Kupiec, Olszewski, Malandy, Spychalski.

SMS: Skrzyniarz - Moryto 11, Majdziński 4, Kowalczyk 4, Bekisz 3, Kawka 2, Mrozowicz 1, Brukwicki, Orzechowski, Pawłowski, Skwierawski.

Faworyt spotkania w Elblągu był tylko jeden i bez wątpienia byli to gospodarze. SMS Gdańsk po raz kolejny potwierdził swoją nieobliczalność. Podopieczni trenera Marcina Pilcha rozpoczęli mecz od prowadzenia 5:2. To nie był tylko dobry start, bo na kilka minut przed przerwą licealiści mieli już nad "meblarzami" osiem bramek przewagi (16:8)!

Część strat elblążenie zdołali jednak zniwelować przed zakończeniem pierwszej połowy. Zaraz po zmianie stron, głównie za sprawą byłego gracza Kar-Do Spójni Gdynia Stanisława Gębali, gospodarze doprowadzili do remisu. Gębala w ciągu sześciu minut rzucił pięć bramek z rzędu, a na tablicy widniał wynik 20:20.

Gdańszczanie zdołali jeszcze odzyskać minimalną przewagę, ale końcówka spotkania należała do miejscowych graczy. Na minutę przed końcem gry prowadzili 26:24. Wówczas kontaktowe trafienie zdobył Arkadiusz Moryto, a chwilę później po stracie gospodarzy, SMS ruszył z kontrą. Interwencję na wagę zwycięstwa zaliczył jednak w bramce Marcin Głębocki, który jeszcze w minionym sezonie grał dla Wybrzeża Gdańsk.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:34 (10:20)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Szlinger 5, Chyła 4, Nowaliński 3, Wróbel 3, Derdzikowski 2, Bielec 1, Kowalski 1, Nazimek 1, Rychlewski 1, Stelmasik 1, Staniszewski.

PIOTRKOWIANIN: Procho, Banisz - Iskra 8, Swat 8, Mróz 6, Pacześny 6, Góralski 2, Zinchuk 2, Pożarek 1, Woynowski 1, Chełmiński, Różański, Szczukowski.

Walki we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski nie zdołali nawiązać gracze Kar-Do Spójni Gdynia. Obydwie drużyny przed tym spotkaniem w tabeli dzieliły tylko 4 punkty, ale goście szybko zaznaczyli, kto gra w tej lidze o ścisłą czołówkę. Po niespełna kwadransie gry podopieczni Rafała Przybylskiego prowadzili już 10:3.

Gdynianie mecz przegrali tak naprawdę w pierwszej połowie, którą przegrali różnicą 10 bramek (a wcześniej tracili nawet 12). Po zmianie stron, jedynym na co było stać w tym spotkaniu zespół Marcina Markuszewskiego, było utrzymanie status quo. I to się jednak nawet nie udało, gdyż w końcówce meczu goście zdołali powiększyć przewagę. W 57 minucie po bramce Adama Pacześnego prowadzili już 34:19. Gdynianie zmniejszyli rozmiary porażki trafiając trzykrotnie w ostatnich minutach gry.

Wyniki 18 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:34 (10:20)
  • Meble Wójcik Elbląg - SMS GDAŃSK 26:25 (12:17)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Warszawianka Warszawa 28:29 (15:15)
  • Henri Lloyd Brodnica - MKS Poznań 23:28 (12:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Real Astromal Leszno 18:24 (10:11)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 27:32 (16:15)
  • AZS AWF Biała Podlaska - KPR Borodino Legionowo 20:29 (6:17)

W weekend nie grały żeńskie zespoły w I lidze, w której pozycję wiceldiera zajmuje AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Akademiczki najbliższe spotkanie rozegra w sobotę 28 lutego o godz. 15:30 na wyjeździe z Jutrzenką Płock.

AKTUALNA TABELA I LIGI KOBIET

Opinie (2)

• Zasłużona porażka Spójni

Niestety, mimo tej samej ligi wystąpiły 2 zespoły o zupełnie różnych umiejętnościach. Plus rewelacyjny bramkarz - Banisz. Gdzieś ulotniła się forma z meczu z Malborkiem, mam nadzieję, że trener wie co robić.

• 3 0

• Słaby mecz Spójni

Widać było różnicę umiejętności... Trudno, trzeba wygrywać z tymi zespołami, które są w zasięgu, Piotrkowianin i Borodino na pewno reprezentują wyższy poziom.